Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Ilyet csinálhat egy buszvezető?

Figyelt kérdés
Tegnap délután akartam elvinni a kutyámat bemutatni a barátomnak. Direkt utolsónak akartam felszállni a kutyámmal,akin persze szájkosár,és hám is volt,szorosan állt mellettem. Mikor lépek fel,kérek egy jegyet magamnak. Oké megkapom. erre kérdezem hogy a kutyának milyen jegyet kell vennem? erre mondja,hogy semmilyet,mert nem utazhat a buszon. Én meg csak pislogtam hogy mivan? Annyi volt a válasz hogy túl nagy,és nem lehet az utasokat veszélyeztetni.. Ez mi??
2012. márc. 10. 18:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk alapból nem vállalnék ekkora kutyát úgy, hogy nincs autóm. Félnék, hogy mi van, ha pl. egyszer sürgősen állatorvoshoz kéne vinnem.
2012. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Apa állatorvos:)
2012. márc. 10. 19:47
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyébként menj vonattal. Kb. ugyan annyiba kerül és ott sokkal nagyobb a hely. Igaz elvileg nem ülhetne oda másodosztályon melléd, mert nagytestű, de mi multkor 3 kutyával simán beültünk, abból egy német dog volt, szóval jóval az 50 centi felett.
2012. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A Bullmasztiff oké, hogy nagytestű kutya, de azért nem ANNYIRA.. a marmagassága nem nagyobb egy átlag Német juhászénál. És a Buszsofőr igenis engedjen fel, csak azért mert kutyával vagy ( ráadásul minden szabályzatot betartottál)neked is ugyanannyi jogod van a buszon utazni, min a többi embernek. Én biztos kicsaptam volna a balhét, 2 éve van már kutyám és nagyon elegem van azokból az emberekből, akik mindenbe bele akarnak szólni és csak azért mert kutyával közlekedek az utcán lkezdenek velem üvöltözni ( ok nélkül!)

Engem 1x azzal gyanúsítottak, hogy a kutyámon nincsen szájkosár, mert a sofőr a visszapillantóban nem látta és közölte , hogy azonnal száljak le. erre átverekedtem magamat a tömegen, felvettem az ölembe a 20 kg-s kutyát odamutattam a fejét az üveghez és megkérdeztem : " szóval nincsen rajta szájkosár?" erre azt monta nem látszik a fején..-.-

Mióta egy ember elment mellettünk és ha nem állítom le csakúgy ok nélkül bele akart rúgni a kutyámba, azóta é sem fogom vissza magamat.

2012. márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Szeged helyijárat: egy csávó a hóna alatt akart egy kutyát felvinni a buszra, erre a sofőr leordította, hogy mégis mit képzel, hogy kutyát akar felvinni a buszra, és lezavarta...
2012. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nekünk mióta az eszemet tudom van kutyánk és őszintén nem találkoztam ennyi agresszióval!

Azért ha valakinek a kutyáját folyamatosan kipécizik, bele akarnak rugni, kötekednek vele stb akkor ott a gazdival is bajok vannak...

20 éve sétáltatok és viszem a kutyámat! Mindig vigyázok rá hogy másokat ne zavarjon(lásd amit említettem hogy pl NEM engedem oda másokhoz mert tudom hogy van aki fél a kutyáktól!!! Pláne nem kisgyerekhez!). Mindig szájkosarat rakok rá és csak a futtatón veszem le mert ott megbeszéltük ezt már a többi gazdival, stb...

Mert a kutya NEM jog hanem felelősség!! Tiszteletben kell tartanod hogy sokan félnek a kutyától és ez nem múlik el attól hogy a gazdi meg nem...


A buszra fel lehet vinni de ezt társaságonként változik és épp mutattam hogy van olyan társaság ahol benne van a szabályzatban hogy a sofőr megtagadhatja a kutya utazását ha úgy látja!


itt ebben az esetben pl volt egy csapat kisebbségi akivel lehet hogy gond lett volna és ha nem is tömegek de azért voltak a buszon!


És minden tiszteletem a kérdező gazdié mert úgy érzem akármennyire is nem ért egyet a soför döntésével de azért elfogadja hogy néha sajnos előfordul az ilyen.

És ha valóban balhé lett volna a buszon a kisebbséggel akkor lehet hogy nagyon durva vége lett volna a történetnek!

2012. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Lehet féltek,hogy rájuk engedem a kutyát,vagy én nemtudom:DDD

Hát leszálltam,most mi mást tudtam volna csinálni?:/

2012. márc. 12. 15:49
 28/28 anonim válasza:
Ha pórázon és szájkosárral van Veled a kutyád, fel kell engednie. Tegyél panaszt!
2012. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!