Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kidörzsölte a nyakát, mit tegyek?

Kidörzsölte a nyakát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy a kutyám nyakán alul ki van kopva a szőr és piros. Valószínűleg a nyakörvtől mert most kaptuk a tanításhoz ( nagy lyukú fojtó lánc). Mit tegyek? Vigyem el állatorvoshoz vagy hagyjam?
2012. márc. 10. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1, Vedd le a fojtó nyakörvet (ugye nincs rajta állandóan??? nem teljesen értem, hogy tud kikopni tőle...)

2, Ha sebes, fertőtlenítsd (Betadine, Aloe,,,)

3, Ha csak piros, majd elmúlik, szőr visszanő, nincs teendő.

2012. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A lánc egyfolytában rajta van? Egyébként textilből is lehet kapni "félig" fojtó változatot, úgyhogy érdemes váltani. Ha nem fáj neki, akkor kezeld le betadinnal, és egy darabig ne használd azt a nyakörvet. Ha úgy látod, hogy fáj neki, vakarja, vagy vérzik akkor állatorvos. Én az ilyen esetekben csak simán fel szoktam hívni, mert van amikor távgyógyításban megoldjuk :)
2012. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem nincs rajta állandóan csak mikor sétálunk és ha kutyasuliban vagyunk

nem sebes, legalábbis én úgy láttam neki, csak piros

köszönöm a válaszod

2012. márc. 10. 21:50
 4/14 A kérdező kommentje:

értem. Csak az a baj, hogy még nagyon húz mert még csak most kezdtük el.

Köszönöm a válaszokat

2012. márc. 10. 21:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon elb*szol, ha a sétálástól kikopik a nyakán a szőr... Én inkább kiképzőt kérdeznék, hogy mitől van ez, mint állatorvost.
2012. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mert még nem tud szépen sétálni, húz össze-vissza állandóan rángat, sokszor alig bírom visszafogni, ezért gondoltam azt, hogy a nyakörv miatt van
2012. márc. 10. 22:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából amiatt van, hogy rosszul használod a nyakörvet, normális esetben sehogy nem szabadna dörzsölődnie a nyakörvnek. A fojtónak épp az a lényege, hogy visszarántod, ha húzna, és végső soron nem hagyod húzni.

Ha rövid szőrű a kutya, akkor neki amúgy jobb a kis szemű fojtó, szerintem cseréld le. Vagy ami még jobb, vegyél haltit, ne szenvedj feleslegesen, ha nem megy.

2012. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrű kutyáknak is jobb a vékony, kisszemű fojtó, kevésbé koptatja a szőrét. De ha még fojtóval is húz, akkor tényleg rosszul csinálod. Ennyi erővel használhatnál fix nyakörvet is, azzal se lenne rosszabb és azzal is meg lehet tanítani láb mellett sétálni. (Úgy nem bírom az ilyen kutyaiskolákat!)
2012. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
hám
2012. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hámmal csak még jobban fog húzni, azt eleve arra találták fel. Ne beszéljünk már marhaságokat kérem.
2012. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!