Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon lehetséges kettőjüket...

Vajon lehetséges kettőjüket együtt tartani?

Figyelt kérdés
Van egy Bullmasztiff kan kutyám, aki másfél éves. Szeretnénk venni egy bordeauxi dogot is természetesen kiskutyát. A kérdésem arra irányulna, hogy mit gondoltok ha a pici is kan lenne, akkor is kijönnének egymással a későbbiekben? A bulma ivartalanítva van, és alapból elég nyugodt kan kutya. Idegen kutyáknak kezdetben feszít, de aztán elvan velük még ha itthon nálunk a kertben vannak is Például nagynéném ivaros boxer kanjával aki 4 éves soha semmi összetűzés nem volt. Az, hogy verekedősek lennének e a bordeauxi felnőtt korában szerintetek csak az én nevelésemen múlik? Szeretném ha ugyanilyen nyugodt életünk maradna és nem szeretnék acsarkodó ebeket. Ez csak egy kérdés, érdekelne mit gondoltok, tart valaki két kan kutyát együtt? Ilyen komolyabb fajtákat elsősorban.
2012. márc. 10. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha a naggyal nincs gond, és a kicsit is jól neveled, akkor valószínű nem lesz semmi gáz. Persze ha látod rajta, hogy necces lesz, és nem akarsz vele szenvedni, akkor kitökölteted azt is, úgy egyszerűbb, de alapvetően a nevelésen múlik minden. Viszont akkor arra nagyon oda kell figyelni, nem árt, ha találsz egy tényleg szakértő kutyaovit, ahol nem csak összeresztik a kölyköket baromkodni, hanem kontrollálják a játékukat, és megtanulsz minden gyanús megmozdulást azonnal korrigálni.
2012. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nagy valószínüséggel a bullmasztiff lesz a falkavezér, mert ő van ott régebben, ő az idősebb stb. Két dobbermann és egy boxer van nálam és a boxer a falkavezér,még a legelején lerendezték egymás között kis acsarkodással, de azóta elválasztani is alig lehet őket! Egy falka lettek és pont!
2012. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%

Ezt csakis Te tudhatod, mint a kutyád gazdája :) A leírásod alapján különösebb gond nem lehet, ha észnél vagy és tudatosan alakítod majd a két kutya közti rangsort, kedvezve az "öreg" ebnek, hagyni, hogy nevelje a kicsit ésszerű keretek között, de letiltva a terrorizálását!

Ha a bullmával minden rendben, Te vagy a falkavezér, akkor nyugodtan belevághatsz...főleg, hogy ivartalan :)

Nekem ivaros kan roti-nj mixem van...hoztam haza ideiglenesbe egy éjszakára egy ivaros kan staffordféle keveréket, nem volt gond...igaz, hogy az új jövevény kint aludt, az enyém meg bent, de nem volt gond. Ha tehettem volna, meg is tartottam volna a kutyust, mert nagyon kötődő, barátságos ebecske volt. A nálam töltött este és másnap reggel póráz nélkül sétáltunk, és nagyot játszott az enyémmel :) Biztos, hogy nem elszökött, hanem kirakták :(

Szóval nekem is lesz maaaaaajd új kutyám, de tuti, hogy kan lesz...nem félek tőle, csak a régi kutyát kell támogatni a rangsorban

2012. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

persze meglesznek:)

de az új kutyát is ivaralanítsd!

2012. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Termszetesen ivartalaníttatom amint lehet.:) A bullmával semmi problémám a hatalmas szeretetbombáit leszámítva, mikor csivavát játszik:) Amúgy benti kutya. És jól szocializált, mert szinte mindenhova viszem magammal, nem fél semmitől, ismer embert, állatot egyaránt, és ha elfogadom, elfogadja ő is. Akkor reménykedem benne nem lesz gond, belevágunk a kutyababa projectbe! :))
2012. márc. 11. 09:32
 6/7 anonim ***** válasza:
hajrá... remélem minden okés lesz:)
2012. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akkor biztos nem lesz semmi gond :)

Hajrá, ügyik legyetek!

2012. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!