Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az olcsó táp miért nem jó?

Az olcsó táp miért nem jó?

Figyelt kérdés
Sok kérdés hangzott már el, hogy xy táp jó e vagy sem és mindig a következő volt a válasz: ez sz-ar mert Royal canin, eukanuba, happy dog..stb. jobb mert több bennük a hús, de egyesek nem gondolnak bele abba, hogy nincs mindenkinek pénze 10-20 ezres tápokra főleg nem a mostani helyzetben. Sőt egyeseknek még 5-6 ezres kategóriára sem tellik csak az 1-2 ezresre. És vannak azok is akiknek tellene rá, de nem veszi meg a csúcsminőségű tápot és én is ebbe a kategóriába tartozom mert ameddig royal canint evett a kutyám addig fo.sott meg mindegyik hiper szuper táptól aztán kipróbáltuk a fressnapf-ban kapható fiesta nevezetű tápot és azóta normálisat kakil és tökéletesen fejlődött jó a csontozata nem gyengék az izületei és megy a szőre is ragyog...
2012. márc. 12. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Drágább egyik szemmel látható előnye, hogy mekkora produktumot csinál a kutya. Persze mindenki a saját tapasztalatát tudja csak elmondani. Ahány kutya annyiféle táp jön be egy-egy gazdinak. Ha a tiednek az felel meg, akkor azt etesd. Ha valakinek nem tellik nagyon drága tápokra, megértem ha nem veszi meg. Viszont a kutya számára a hús az igazán tápláló, nem a búza vagy a hamu.

Ezt szokták kispórolni, helyette kerül bele más, azért tudod olcsóbban megvenni. Ne vedd a szívedre, felesleges felhúzni magadat ilyen hülyeségek miatt. Neked erre tellik, többre nem. Akinek meg nem tetszik, az vegye meg neked a drágábbat.

2012. márc. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a macskát etetjük, s nem az ára szerint válogat. Van, ami ízlik neki, főleg akkor spájzolunk be, mikor akciós,s van, amibe bele sem üti az orrát, bár jó drágán vesszük neki pl karácsonyfa alá ajándéknak:))Hinném, hogy az állatoknak nagy odafigyeléssel, előírások betartásával készítik a tápot, csak minőség mehet bele, de ha mindenben csalnak, akkor ezzel miért ne tennék?
2012. márc. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk olcsóbbnak? Azt amiből egy kg mondjuk 200Ft de a kutyának szükséges havi mennyiség 5-6000Ft vagy azt a tápot aminek kg-ja mondjuk 500Ft és ugyanarra a kutyára havi szinten csak 4-5000Ft-ot kell költeni ilyen téren?

Ezt a kérdést kíváncsiságképp rendesen körbejártam már (soha nem fordult meg a fejemben, az, hogy ne minőségi táppal etessek, csak kiváncsi voltam mennyire jönnék ki olcsóbban, ha valami látszólag költségkímélőbb táppal etetnék).

Az eredmény meglepő, mert összesen 1db olyan bevásárlóközpontban kapható, mindenki által olcsónak titulált tápot találtam, ami tényleges, havi szinten is olcsóbb, mint a többinek a 95%-a, de(!), még ezen kívül is van legalább 2fajta táp (szintén mindenki által beszerezhető), amik 100x jobb minőségűek és havi szinten is olcsóbbak.

De merem állítani, hogy az emberek 95%-a, aki az 1-2ezer Ft-os tápot választja, sem az összetevőket nem nézi meg, sem az etetési útmutatót nem hasonlítja össze.

Az már sokszor el lett mondva, hogy nem minden kutya azonos, mindegyiknél ki kell tapasztalni, hogy mi a jó. Nem feltétlenül a legdrágább, vagy az elméletileg a legjobb minőségű táp lesz a legjobb egy érzékenyebb gyomrú kutyának. Van egy csomó táp, lehet kompromisszumot kötni. Amelyik kutya nem bírja a magas fehérjetartalmú tápot, annak gyengébbet kell adni, amelyik allergiás a csirkére, annak bárányost, halast, vadhúsos...tápot.

De itt van néhány példa (az árak decemberiek, de arányukban nem hiszem, hogy nagy különbségek lennének):

10kg-os kutya etetése/ 30nap:

Acana adult dog kb 2570Ft, Chappi kb 2030Ft, Darling kb 2470Ft, Brit adult kb. 1425Ft, Frieskies kb 2790Ft, Josera agilo kb 1650Ft, Josera economy kb 1560Ft, Josera pure lamb &rice kb 2015Ft, Pedigree kb 2500Ft, Porcijó kb 2000Ft, Profine adult kb 2520Ft, Susa tápok kb 1550-1950Ft, Romeo (aldi)kb 1260Ft, Vahur kb 1200Ft...

A következtetést szerintem le lehet vonni, annyival egészíteném ki, hogy aki ad a kutyájára az nem sajnálja azt a pár száz(!) Ft-ot havonta +ba a kutyájára, hogy ne ipari hulladékkal, hanem valami jobb minőségű táppal etesse, sőt ha az agyonreklámozott tápokkal etet valaki, akkor ő még spórolna is a jobb minőséggel.

2012. márc. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én külföldön dolgoztam macskamenhelyen és ott minden macska royal canint kapott.Én teljesen ledöbbentem,hogy az k..va drága,miért avval etetik őket és megkérdeztem a főnököt,hogy miért a legdrágább tápot kapják?Azt mondta,hogy ebbők a tápból keveset kell nekik adni és nem kell kiegésziteni semmivel,mert minden tápanyag benne van és meg lehet előzni vele a vese és epeproblémákat,amiben a legtöbb macska meghal idősebb korában.Az ő macskái 20 évesen haltak meg,úgyhogy elhiszem neki,hogy ez a táp tényleg jó megelőzésre és az állatorvos mindenhol drága,tehát lehet,hogy megéri.Az más tészta,ha nincs annyi pénze az embernek,hogy royal canint tudjon venni,nekem sincs sajnos igy én is mást adok az állataimnak,de ha több pénzem lenne,asszem azt venném inkább....
2012. márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ha problémák az anyagiak, akkor miért nem etetsz nyers kaját?

ha van otthon egy jó fagyasztód, akkor járd körbe a környéken a baromfiboltosokat, henteseket, meg az állateledelest és nézz utána hol a legolcsóbb a nyesedék (farhát, láb, fej, szárnyvég az max kiegészítés, de nem hús!), meg a belsőségek, esetleg kever ehhez otthon főtt rizst, vagy tésztát, a levesből a maradék zöldséget, és hipp-hopp, máris jobb kaját adsz a kutyádnak, mint a prémium tápok...

ha van benne egy kis belsőség, egy kis husi, egy kis csontos alkatrész, plusz a zöldségek, akkor nagyon nem nyúlhatsz mellé. megfőzni csak a vadat és a sertést kell, a baromfit csak akkor, ha bizonytalan a származása.

2012. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én középkategóriással etetem a kutyám.anyukám vett neki olcsót is,de attól fosott,vagy olyan narancssárga lett a kakija mint a táp színe.ezért lehetőleg színezék menteset veszek neki,és olyat ami ízlik.pl a pro plan-t nem eszi meg,pedig az is jónak mondható táp szerintem.

a szomszéd kutya meg csak házikoszton él,sose ette meg a tápokat,ellenben most adtam neki dog chow-t és 2pofára tolta be.szóval nálunk a szempont,h finom legyen a kutyának,és ne legyen a 200ft-os morzsi táp,egyébként ezeknél az olcsó tápoknál még a házikoszt is jobb szerintem.szóval ha nincs pénz,akkor szerintem inkább kapjon maradékot meg házi kaját

2012. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az vált be a kutyádnak, és nem érdekel mit eszik a kutyád, akkor etesd azzal. (Bár nehezemre esik elhinni, hogy egy normális minőségű tápot nem találtál, ami megfelel a kutyád igényeinek.) De ne csesztessük már azért az embereket, mert jobbat akarnak adni a kutyájuknak.

Én sem 'hiperszuperprémium' táppal etetek, de fűrészport sem adnék nekik. Főleg, hogy drágább lenne egy hónapban, mint a normális kaja.

2012. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amikor elhoztuk a kutyánkat, akkor dog chow bárányost vettünk neki, kb 1 éves koráig használtuk azt, amitől kb egy nap átlagban 4x volt kaki. Aztán 1 évesen átváltottunk a sport mix large breedre (mivel sportolunk is vele), attól annyira szépen kiizmosodott és napi max 2 kaki van (az állaga és mennyisége is jobb lett).

Pedig nagyságrendileg hasonló árkategória.

Én semmi pénzért nem etetném olcsó táppal, mivel a kajáltatásból való hátrányok nem azonnal látszanak, hanem évek után. Persze akinek nincs pénze a középkategóriásra sem, azt mondom oké, etesse a "szeméttel", de én mindenképp kiegészíteném még házikoszttal.


Amúgy általában a kajatéma úgy jön elő, hogy megkérdezik, hogy melyik táp a jó, vagy hogy az meg amaz jó e.

Erre jönnek a válaszok, akik általában a középkategóriás tápokat mondják, ami szerintem teljesen érthető, hogy nem a divat chappi, vagy pedigreet mondják.


Meg hát ismered a mondást: Olcsó húsnak híg a leve.

Ez minden termékre ami olcsó igaz. Ezért nem jó az olcsó táp.

2012. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés olyan mint a sz.r kínai cuccok. Örülsz mert hihetetlen olcsó, de megveszel belőle 6-ot mert idő előtt tönkremegy. Akkor melyik is az olcsó?

Szerintem az eleinte olcsó táp ugyanannyiba kerül mint a drágább, fentiek alapján számítva.

Én a 8-10ezres középkategóriásat veszem, konyhai koszttal kiegészítve, néha túró, répa, húsleves.

2012. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha emberszámba vesszük olyan mintha chipsen,gumicukron,zacskós leveseken élnél te.. el lehet vele élni,éhen halni se fogsz,sőőt nagyon finom is, de hosszabb távban tönkreteszi a szervezeted:)

Én ilyen chappyre gondolok meg pedigree amit túl kell reklámozni, tele van színezékkel úgyanúgy mint a fent leírtak:)

A Fiesta meg nem szar egyántalán:) Azokat ne vedd meg amibe van színes bogyó "répa meg borsó" elnevezéssel mert hidd el az színtiszta narancssárga meg zöld színezék még távolról se látott az zöldséget:))

2012. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!