Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos Jagd-terrier...

Van egy 5 hónapos Jagd-terrier keverékem, szuka. panelban tartom, és 15 percenként hugy@zik, van hogy nem kap vizet, pár órán keresztül, de akkor is csurgat, ha leviszem sétáltatni, lent semmit nem csinál, amikor felmagyek vele, azonnal kaka-pisi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Állatorvosnál voltatok és kizártátok a szervi betegséget?


Ha elég ideig lent vagytok, akkor már annyira fog neki kelleni, hogy kénytelen lesz az utcán csinálni. Ha csinálja, akkor nagy nagy jutalom (simi, jutifalat). Ha fent véletlenül baleset van, akkor nem szabad megszídni, mert pszichésen is bepisilhet, kakilhat. Akkor azt közömbösen feltakarítod. Szóval a szobatisztaságra nevelésnek ez a lényege: SOKÁIG lent lenni, amíg nem pisil-kakil, ha megtörtént, jutalom. Lakásban balesetnél nem megszídni, csak csöndben feltakarítani.


Mennyi időközönként viszitek le?

2012. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
másfél-két óránként,de ezalatt 3Xcsurgat fent,
2012. márc. 12. 15:13
 3/22 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltatok már vele?


Volt megszídva azért mert bepiszkított? Hogyan kezelitek ezt a helyzetet, amikor fent végzi a dolgát?

2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Feltakarítjuk,de nem értem lent miért nem csinálja,10 perceket ,15-öt szoktam lent lenni vele
2012. márc. 12. 15:16
 5/22 A kérdező kommentje:
Kb 2X szidtam meg ,de nem lehet ettől lelki baja,
2012. márc. 12. 15:17
 6/22 anonim ***** válasza:

10-15 perc nem elég. Ennyi idő alatt az én kutyám még helyet se talál magának, hogy pisiljen.

Többet legyél lent vele, és ha sikerül hatalmas dícséret. Nem ártana egy állatorvost is felkeresni.

2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az kevés az az idő. Annyi ideig simán visszatartja még ha nagyon kell neki akkor is. Legalább 1 órát legyél lent vele, akkor tuti nem tudja visszatartani.


Attól a két szídástól is lehet baja, ha olyan idegzetű.


Pl az én kutyám annyira érzékeny, hogy egyszer megszídtuk amikor balesetből bepisilt (még új volt nálunk és nem igazán tudtuk mi sem kezelni a helyzetet) utána alig bírtam helyrehozni a dolgot.


A szobatisztaságra szoktatás az türelemjáték.


Mivel ezt a kérdésemet figyelmen kívül hagyod, mondom még1x. HA KIZÁRJÁTOK a szervi betegséget, akkor fektessetek több energiát a dologba. Többször levinni, nagy dicséret, hosszú ideig lent lenni, megvárni amíg kénytelen odavégezni a dolgát.


Jelenleg az ő fejében úgy néz ki, hogy otthon a lakásban lehet, az utcán nem, rá kell jönnie, hogy te úgy szeretnéd ha lent csinálná, de ehhez lehetőséget kell neki adni, mert úgy érzi most hogy az a helytelen. Vigyél magaddal jutifalit, meg sok simi legyen ha sikerül lent. Utána már hamar megtanulja.

2012. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezem lassan:

Do-ki-nál vol-ta-tok? Lehet, hogy felfázott, és azért pisil ilyen sűrűn.

Persze ettől függetlenül sétáltathatnád hosszabb ideig, ha azt akarod, hogy szobatiszta legyen. Szidással meg semmit nem érsz el, csak türelemmel.

2012. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Utóljára 5 hónaopja volt hidegben,mielőtt idekerült.Nem,nem voltunk dokinál.Itt nem tud megfázni,lent pedig 10 perc nem vészes,amikor hideg volt le sem mentünk vele.Akkor szervi baj lehet?Pedig nagyon életvidám,játékos.ha szervi probléma lenne,akkor fájdalmai lennének,nem?
2012. márc. 12. 16:48
 10/22 anonim ***** válasza:
Nyugtass meg, hogy egy jagd terriert nem 10 perces sétákra viszel le minden nap!
2012. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!