Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szukát, vagy két kant...

Két szukát, vagy két kant nehezebb általában együtt tartani?

Figyelt kérdés
Egy huskyt és egy németjuhászt szeretnék.
2012. márc. 12. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A huskyról azt mondják általában, hogy elég domináns. És hogy a szukákat nehezebb együtt tartani. Nekünk volt malamutunk (igaz nem husky de hasonló) és nagyon domináns volt, nem lehetett mellette másik szuka. De ő nem volt nevelve. Én 3 szukát tartok együtt és sosem volt velük gond. Szóval szerintem ha gond is van, inkább a husky felől.
2012. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Általánosságban 2 szukát könnyebb együtt tartani.
2012. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól vannak nevelve akkor mindegy.

Nekem 2 kan van együtt problémamentesen. (egyik sincsen ivartalanítva).

De már volt több szuka is együtt.

Ha jól vannak nevelve akkor mindegy!

2012. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs ivaros szuka a közelben akkor két kant. A szukák sokkal keményebben összekapnak.
2012. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mi 3 kan kutyát tartunk együtt. A nagyobbak majdnem egyidősek és testvérek (uaz az anya, de két különböző alom), a harmadik kölyökként került bele a csapatba. világos falkasorrend van közöttük, ebbe nem avatkozunk bele - mindegyik tudja a helyét, így sosincs marakodás. Természetesen a nekünk való engedelmesség külön dolog, azt mindegyiktől elvárjuk és meg is kapjuk. A két idősebb (kistestű keverék tacsik) ivartalanított, a fiatalabb (középtermetű keverék)még nem. Szukákkal nincs tapasztalatom.
2012. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én azt tapasztaltam, hogy szukákat nehezebb együtt tartani de lehet máshol máshogy van
2012. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a szukákkal volt több gondom. De a legtöbb gondom abból eredt, ha 2 nagyjából egyforma erőben lévő kutyát tartottam együtt. Olyankor ha elmérgesedik a vita, nem dől el könnyen a meccs, akkor bizony állandósulhat a felborult falkasorrend miatti harc. 2 szuka kutyám 5 évig ölte volna egymást, ha hagyom, pedig jól voltak nevelve. Felborult a sorrend, de mindketten egyforma erősek voltak és sosem jutottak dűlőre. Mostani kutyusaim közt viszonylag stabil a falkasorrend, nagy korkülönbségből, illetve termetbeli különbségekből adódóan, de most 2 kanom bizony elég feszült viszonyban van a tüzelésidőszak miatt, most nem is hagyom őket felügyelet nélkül együtt, mert ők egyforma erősek és félek, nehogy állandósuljon köztük a harc.

Amúgy 2 kutyánál állítólag kevésbé kell félni attól, hogy nem jönnek ki majd egymással, a vérre, életre menő harcok 3-4 főtől kezdődnek. Nekem 5 van, de már megtanultam, hogy akármilyen jólneveltek is, ha nincs itthon senki, nem zárom őket egy helyre. A kertben van több leválasztott rész is, és azok vannak együtt, akikné korukból, termetükből, illetve nemükből eredően nincs rivalizálás. Amíg nem így csináltam, gyakran volt csetepaté, most már közel 4 éve nagy békesség van, amit csak olykor árnyékol be egy kis tüzelésidőszak:)

2012. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem egy 'átlagos' fajtánál ami nem szuper domináns, megfelelő nevelés mellett nincs gond. Nekem 3 egyforma erős, ivaros szukám van és sosem volt velük gond. Pedig az aki legfölül van, ráadásul még öregszik is.
2012. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy ivarosak-e. Ivartalanul gyakorlatilag mindegy, ivarosan meg... Hát a fene tudja, általánosságban a kanok gázosabbak, de szukák meg tüzelésnél lehetnek elmebajosak, meg hát sok függ a két egyed temperamentumától ugye... Két domináns bármilyen nemű kutyát nehéz együtt tartani, míg ha legalább az egyik megadóbb, és rendesen van velük foglalkozva, akkor kevesebb a gond.
2012. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!