Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kistestű kutyám fogköve...

4 éves kistestű kutyám fogköve eltűnhet a heti 2* csontetetéstől?

Figyelt kérdés

Disznó levesnek való, bordás csontot forráztam neki le, azt adtam neki. Csirke nem jöhet szóba, allergiás rá...

Ha ezt adom neki hetente két alkalommal eltűnhet a fogkő a fogairól? Nem szeretném, ha altatni kellene és 8 ezer forint is megmaradhatna... Mi a véleményetek erről? "Utólag" is beválhat vagy csak megelőzésre jó ez a módszer?

Egyébként soha nem szoktam neki csontot adni, féltettem a fulladástól és a gyomrát is, nem lehet baja a csonttól? 5,5 kg csak. :)


2012. márc. 12. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon erősen fogköves már, nem sokat segít a csont.

Jobban jársz ebben az esetben, ha leszedeted és utána a megelőzésre jobban odafigyelsz.

2012. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd meglátod, vagy segít a csont, vagy nem. Az enyémnek 2,5 éves korában egyetlen darab füstölt csont megoldotta a fogkőgondjait, azóta rendszeresen kap, és csak a szemfogairól kell néza leszedni, altatás nélkül az éves oltásnál. De nyilván nem mindig ilyen egyszerű, különben nem kellene ilyen szolgáltatás az állatorvosnál.
2012. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha eleve fogköves, akkor azt nem fogja leszedni.

Az én kutyámnak úgy szedték le 2 éve, hogy kapott valami gyógyszert, amit 5 napig kellett szednie, és az feloldotta a fogkövet. Aztán a doki simán lekapargatta a fogáról. Persze ehhez az is kell, hogy a kutya hagyja magát.

Ezután megelőzés céljából már segíthet a csont.

2012. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!