Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le erről...

Hogyan szoktathatnám le erről a rossz szokásáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy körülbelül 3-4 hónapos németjuhász kutyám.Nagyon szeretnivaló,de egy gond van vele.Mindig ugrál.Állandóan ráugrál mindenkire.Rám,a családra,bármilyen idegen emberre.Hogyan szoktathatnám le erről a rossz szokásáról?

2012. márc. 13. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha ugrik, nem engeded. Egy ilyen kiskutyát még nem nehéz megfogni és lent tartani a földön. Közlöd vele, hogy nem szabad. Ha lent vannak a lábai a földön, akkor simogatás, dicséret, akár jutalom.
2012. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktattam le, hogy ha ugrált, mindig hátat fordítottam neki, összefontam a karom, és tökéletesen levegőnek néztem. Pont azért ugrál, hogy felhívja magára a figyelmet. Egy darabig ugrál, aztán értetlenül abbahagyja, áll és néz. Na, ilyenkor kell megdicsérni, ekkor valószínűleg újra felugrik, Fujj!, és megint hátat fordítani neki, semmibe venni, ránézni, hozzászólni sem szabad. Eleinte sokáig tart, de hamar felfogja, hogy ha tolakszik, nem foglalkoznak vele, ellenben ha türelmes, akkor simit kap.
2012. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D várok még hasonló ilyen jó hozzászólásokat :D
2012. márc. 13. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fent említett 2módszeren kívül én leültettem. 3hónapos korában már tudta stabilan azt, hogy ül meg fekszik, így ha ugrani készült rászóltam, hogy "Ül!", ha leült megdicsértem, ha felugrott elfordultam. Ha nagyon makacsan ugrál, akkor azt is kipróbálhatod, hogy elkapod a mellső mancsait és szépen álldogálsz vele 3-5 vagy akár 10percig is, úgy hogy neki az nagyon kényelmetlen legyen. Ha kellemetlen élménnyel köti össze az ugrálást és pozitívval a földön maradást, akkor ahogy rájön erre le is fog szokni.
2012. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél úgy mintha ott se lenne. Mivel pont az ellenkező hatását fogja elérni ilyenkor annak, amit akart, abba fogja hagyni.
2012. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
100%
Szerintem is a legjobb módszer,ha elfordulsz és levegőnek nézed.Az ugrálással az a célja,hogy felhívja magára a figyelmet.Ha szidod,lenyomod,stb.,az is figyelem,tehát elérte a célját.Ha viszont nem figyelsz oda rá,mikor ugrál,hamar rájön,hogy nem eredményes módszer,és leszokik róla.
2012. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor a leghatásosabb módszer az ha totálisan levegőnek nézem?Majd ha meggyógyultam el is kezdem szépen idomitani :) Köszönöm a válaszokat,mindegyikre ment a zöld kéz :D
2012. márc. 14. 10:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lehet, ne idomítsd, hanem neveld szépen, folyamatosan.
2012. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!