Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tanulnom ahhoz, hogy...

Mit kell tanulnom ahhoz, hogy kutya pszihológus legyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, nagyon szeretem az állatokat, így a kutyákat is. Szeretnék kutyapszichológiával foglalkozni. Mit tegyek?

2012. márc. 13. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz nagyon sok elméletet. Etológiát, viselkedéstant, gondolom én, plusz sokminden mást
2012. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tanulj, de ne itt és ne a tv-ből, egyébként itthon nem nagyon van rá kereslet.
2012. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezem én is elgondolkodtam, de látván a sok hozzánem értő gazdit, maradok a kiképzésnél. Sajnos pszichológusra nincs annyira kereslet. De szóba jöhet a külföldi munka is?
2012. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatot kell szerezned, rengeteget. Én azt javasolnám elssorban, hogy olvass el mindent, ami a kezed ügyébe kerül a kutyákról, a nevelésükről, a lélektanukról, emellett amint tudsz, kezdj menhelyen tevékenykedni, próbáld meg rendberakni az ottani kutyákat, aztán ha a lehetőségeid olyanok, legyél ideiglenes befogadó, válassz direkt nehezebb eseteket, tedd helyre őket, mindeközben folyamatosan képezd magad, az új módszereket, irányelveket mindig követni kell, és előbb-utóbb jön magától, hogy ez lesz a mellékállás-hobbid. Főállás valószínáleg sosem lesz belőle, itthon nincs rá akkora kereslet, főleg azért, mert pénz sincs ilyesfajta szolgáltatásra, de persze sose lehet tudni.

Valami ide vágó végzettséget is szerezhetsz, de részemről annyira nem tartom létfontosságúnak, etológusképzésen még ki találják mosni a fejed, a kutyakiképzést meg úgyis felszeded, ha foglalkozol kutyákkal... Ez úgyis olyan szakma, hogy nem a papírok fogják eldönteni, hogy sikeres leszel-e. Vagy tudod csinálni, vagy nem.

2012. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs ilyen képzés, Nyugat-Európában van. Itthon talán az ELTE etológia áll hozzá a legközelebb, már ha papírt is szeretnél róla. Ahhoz meg biológiát kell tanulni ezerrel, hogy felvegyenek. Amúgy meg tapasztalat, tapasztalat, tapasztalat, lehetőleg olyan emberek mellett megszerezve, akik maguk is tapasztaltak a témában.
2012. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
csak ugy tudsz ebben a témában ismereteket szerezni, ha minél több egyedet megismersz. Ahány kutya, annyi féle idegtipus.
2012. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!:)


Én etológusnak tanulok, de még csak a biosz szakot gyűröm...


Egy biztos: a biokémiát úgy tudd, mint az egyszer egyet, különben véged:)


Ahhoz, hogy etológiára mehess, előbb a biológiára kell bekerülnöd...


(amit meg írt valaki, hogy menj menhelyekre ápolni a problémás kutyák lelkét nagyon szép gondolat, de megfelelő képzettség nélkül életveszélyes lehet, ráadásul az agresszív kutyákhoz nem is engednek akárkit. (Pláne nem egy 14 éves gyereket."


Furcsán hangzik, de hogy a kérdésedre válaszoljak:

biológiát, földrajzot, kémiát, matekot, fizikát kell tanulnod.

(bioszt mindenképpen, és a fentiek közül legyen még legalább egy tárgy, amire ráfekszel - én a kémiát ajánlom, mert biológia szakhoz ezekből érettségizned kell - hacsak nem vagy nagyon jó matekos:).



Sok sikert!:)

2012. márc. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


Az én meglátásom, hogy ezt a "szakmát" csak az tudja igazán magas fokon űzni, akinek megvan az érzéke hozzá.

Tanulhatsz bármennyit, ha nem látsz bele a kutya fejébe.

Ez nem tanulható, vagy van vagy nincs.

2012. márc. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"amit meg írt valaki, hogy menj menhelyekre ápolni a problémás kutyák lelkét nagyon szép gondolat, de megfelelő képzettség nélkül életveszélyes lehet,"

Öcsém, szerinted azt mondtam, hogy egyből a kezelhetetlenül agresszív kutyákat kezdje abajgatni? Látszik, hogy te sem jártál még menhelyen... Az önkéntesek többsége 15-20 év közötti vékony lány, és szinte mindegyik tudja szinte az összes kutyát sétáltatni, tanítani, kezelni, ha akarja. Ráadásul a kutyáknak igen kis hányada agresszív csak, és az is 99%-ban más kutyák, nem pedig emberek ellen irányul. A többség inkább félős, bizonytalan, azt pedig veszély nélkül lehet és kell is kezelni.

Kezdek egyre biztosabb lenni abban, hogy az etológusoknak mossák az agyát...

2012. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm ezt a sok infot :) és hát igen szeretnék külföldre jutni majd, ja és a gimibe majd biol-kém.-re megyek ha felvesznek.



köszi mindenkinek (:

2012. márc. 16. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!