Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok yorkit ingyen? ...

Hol találok yorkit ingyen? már jelentkeztem többre is telefonon de mind mind átverés volt.

Figyelt kérdés
szeretnék egy yorkit akár 2-3 éves is jó
2009. jún. 11. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd az állatotthonok, menhelyek honlapjait.


De azt remélem tudod, hogy a kutyatartás nem csak a kutya hazaköltöztetéséről szól. Mert az még rendben lehet, hogy ingyen szerzel egy kutyust és eteted, törődsz vele, de arra is számítani kell, hogy az állatot orvoshoz is kell vinni (nem csak akkor ha beteg) és bizony azok kemény ezer, netán tízezer forintok.

2009. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ha a te helyedben lennék és nagyon de nagyon szeretnék egy yorkit, inkább gyüjtögetnék, ha kell 1 évig, hogy normális egészséges kutyát vehessek tenyésztőtől. Sajnos ha tényleg adnak ingyen yorkit (bár ez nagyon ritka) nagy az esély rá, hogy agyonszaporított beteg kutyát kapnál. Így a későbbi orvosi költségeit már kisem tudnád fizetni.
2009. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hosszú évekig vágytam egy Yorki kutyusra. Mivel még iskolába jártam nem tehettem meg hogy csak úgy kicsengessek érte 60-80 ezer Ft-ot. Tudtam, hogy ingyen nem fogok kutyát kapni, mert senki sem azért tenyészt hogy aztán valakinek oda adja ingyen a kölyköket, ugyanis a tenyésztés rettentően sok pénzbe és még sokkal de sokkal több munkába, energiába kerül. Nem hiába van meg az áruk ezeknek a kis kutyáknak. Mint már mondtam suliba jártam, pedáloztam az ösztöndíjért, mellette munkát vállaltam amikor csak tudtam. 2 évig gyűjtöttem a pénzt, szinte semmit nem vettem magamnak, sokszor még a kaja pénzem sem költöttem el. Ez alatt a két év alatt amit lehetett mindent igyekeztem megtudni erről a fajtáról, a jelleméről, az eredetéről stb, hogy mire végre összegyűlik a pénz már úgy kerüljön hozzám a kiskutya hogy tudjam hogy mi jó neki. Felvettem a kapcsolatot tenyésztőkkel, böngésztem a hirdetéseket, kerestem Yorki gazdikat, kikértem a véleményüket és érdeklődtem a tapasztalatikról. Sikerült összegyűjtenem 80 ezer Ft-ot és találtam egy szimpatikus tenyésztőt is. Elmentem meglátogattam, megmutatta a kutyáit, ellátott hasznos tanácsokkal és kiválaszthattam a kiskutyámat akit le is foglalóztam, hogy nehogy elvigye valaki és hogy a tenyésztő lássa, hogy komolyan gondolom a dolgot. Aztán elmentem a tenyésztőtől kapott listámmal vásárolni a kis kutyának. Vettem neki tálakat, fekvő helyet, játékokat, pórázt, hámot, nyakörvet, stb. Amikor már 8 hetes lett a kis kutya elmentem érte és hazahoztam. Ez már több mint 4 éve volt. Azóta is nagyon nagyon szeretjük egymást a kis kutyámmal :) Neked is azt javaslom, hogy kezdj el gyűjtögetni, hidd el ha igazán akarod akkor össze fog gyűlni a pénzed rá. És ne az érdekeljen, hogy mikor lesz meg a kutya hanem az hogy mire hozzád kerül a lehető legtöbb dolgot tudj meg róla. És ha végre össze gyűlik a pénzed akkor nagyon büszke leszel magadra, hogy sikerült egyedül összehoznod. :) Sok sikert és kitartás. Ha igazán akarod egyszer meglesz! :)

2009. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőséged van:

1. Pénzt gyűjtesz.

2. Befogadsz egy nem fiatal vagy beteg yorkit.

3. Megbarátkozol a tündéri, de nem fajtatiszta, de egészséges menhelyi kutyusokkal

2009. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!