Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ivartalanítását mikor a...

Kutya ivartalanítását mikor a legcélszerűbb elvégeztetni?

Figyelt kérdés
Ki mit ajánl és miért? Megvárjuk az első tüzelést, megvárjuk az egy éves kort, vagy már az előtt érdemesebb? Mi a legideálisabb?
2012. márc. 14. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Mi megvártuk, hogy egyszer legyenek kiskutyái, és utána csináltattuk meg. Így biztos termelődött mindenféle hormonja, ami szükséges.
2012. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni semmit! Már első tüzelés előtt is nyugodtan elviheted! Mi is most akartuk vinni (5 hónapos), csak ő elkezdett tüzelni, úgyhogy áthúzta a számításainkat!:)
2012. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát én nem várom meg, mivel nincsen törzskönyve és így nyilván nem akarok kiskutyákat...
2012. márc. 14. 08:22
 4/16 A kérdező kommentje:
5 hónaposan?!?!?!? :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO már tüzel????? Jó ég!
2012. márc. 14. 08:22
 5/16 A kérdező kommentje:
Milyen fajta?
2012. márc. 14. 08:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, mi is meglepődtünk, de ő egy bichon havanese és elvileg a kisebb fajtáknál nem szokatlan, ha ilyen korán tüzelnek.:)
2012. márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Én elvittem ivarérés előtt. Sok orvos javasolja már az ivarérés/első tüzelés előtti ivartalanítást, csak nem mindegyik orvos csinálja meg (nem olvas, nem képzi magát stb.)
2012. márc. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Bizony kedves utolsó én is igy látom.


A legideálisabb időpont mindkét nem esetében 7-9 hónap,az ivarosodás előtti időszak.


Az az orvos aki még mindig azt terjeszti, hogy első tűzelés után, illetve uram bocsá' egy alom után, szerintem sürgősen menjen inkább birkapásztornak.


Egyébiránt pedig aki szerint a fenti eset a normális ajánlom, hogy olvasson több szakirodalmat, kitárul a világ!

2012. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kistestűek gyakran 5-6 hónaposan ivaréretté válnak. Az én szuka kutyám is 6 hónaposan tüzelt először. Sajnos én marha a 4. tüzelése után műttettem csak meg, miután átesett egy nagyon komoly álvemhességen. De természetesen soha nem voltak kölykei, ugyanis nem törzskönyves.

A következő kutyámat valószínűleg az első tüzelés előtt meg fogom műttetni. De akkor sincs tragédia, ha megvársz egy tüzelést. Szerintem ezen még nem múlik semmi a későbbiekre nézve, a lényeg, hogy 1-másfél éves kora körül már átessen a műtéten, és akkor nem lesz gond:)

2012. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Itt mindent megtalálsz róla.


Alul pedig van egy nagyon szuper táblázat!


[link]

2012. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!