Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen ki hogy védi...

Kullancs ellen ki hogy védi kutyáját?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a kullancs invázió, és mi nagyon sokat szeretünk kirándulni, főleg tavasszal, és nyáron, de ugye ekkor élik aranykorukat a kullancsok is. Hogyan tudnám legbiztosabban védeni a kutyáimat a kullancsoktól, úgy, hogy az egészségükre ne legyen káros? Hallottam, hogy a gyógyszeres nyakörvek mérgezőek a kutyaszervezetére is, és hosszú távon rákosodást is okozhat. Ez igaz? A különböző "spot on" okkal nincs tapasztalatom, de ha jól tudom, akkor az rövid ideig hatásos, és nem is olcsó mulatság, nekem pedig nem egy kutyám van, hanem több. Tehát olyan kéne, ami hatásos, jó, és hosszútávú. Hallottam az almaecetről is, hogy azt kell velük etetni, és akkor elkerülik a kullancsok őket... Írjatok minél több okos választ!:) És mennek a zöld kezek! Köszönöm,

2012. márc. 14. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
sehogy
2012. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még egyik kutyám sem lett rákos a nyakörvtől.

Pedig Scalibort használok. Veszélyes időszakban még plussz Adventic és Neostomosannal spriccelek. Nekem inkább a "mérgezés", mint akár egy babézia, vagy Lyme.

Almaecetet ne itass, felesleges.Max lespriccelni vele a kutyát, felvizezve.

2012. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Advantix Spot On-t használunk.
2012. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Scalibor a legjobb nyakörv kullancs ellen. 7hónapig hatásos és 3500Ft körül már lehet venni (500Ft havonta). A bio spot onok meg nyakörvek nem érnek semmit. Inkább lógjon a kutya nyakában némi vegyszeres nyakörv, minthogy babéziás/ lyme kóros legyen egy kullancstól. Ha hosszabb távon tényleg nem szeretnéd, hogy nyakörv lógjon rajtuk, akkor vegyél neostomosant az állatgyógyszertárban és séta/kirándulás előtt a felvizezett oldattal fújd be/spricceld le őket. De ha megáznak, úsznak, akkor a víz lemossa és onnantól kezdve védtelenek.

Almaecettel is fürdetni szokták őket, B vitaminról hallottam, hogy etetik, de a hatásosságát nem tudom.

2012. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a Neostomosant tudom ajánlani. Talán ez a legkifizetődőbb is több kutyánál. 10 ampulla van benne 1 ampulla 1 liter vízhez elegendő és testsúly alapján írja az adagolást. Egy ilyen permetező fejű üvegbe szoktam bekeverni és lespriccelni a kutyákat. A 10 ampulla kerül 2800 Ft-ba recept nélkül kapható a patikában.
2012. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én ma vettem Kiltixet a kutyámra. 48 cm 5000FT. Mindig azt veszek, nekünk bevált. Igaz, drága, és nincs is rá igazán pénzem, de akkor is ez vált be. És sürgős volt, mert tegnap kivettem az első kullancsot belőle....

2012. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
NYAKÖRV
2012. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!