Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor csontot adok a kutyámnak...

Mikor csontot adok a kutyámnak és el akarom tőle venni morog rám. Vegyem el tőle erőszakkal vagy hagyjam rá a dolgot?

Figyelt kérdés
Sajna el kell tőle vennem egy idő után,mert ahogy eltűnök már ássa is el és ezáltal széttúrja a kertet. Meg különben is én vagyok a falkavezér és elvehetem tőle.Vagy erre nem érvényes ez a dolog?:)
2009. jún. 11. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
utolsó vagyok!!! még csak most olvastam el a többi kommentet meg a válaszaid mert mire leirtam az enyém sok érkezett!!! na szóval örülök h ezeket nem csinálja neked mert az azt jelentené h nem tekint téged vezérnek csak falkatagnak. de ezekszerint nincs túl nagy probléma,tisztában ven vele h függ tőled de nem kötődik még eléggé hozzád, mondjuk ezt megértem mert élete meghatározo részét nem veled töltötte,most még csak probál megszokni téged!!! az h nyilt agressziót mutat irányodba, ha az csak egy csont is,TILOS keményen csapj oda neki na sajnáld ő sem sajnálna ha téged tépne meg!ez legyen a szemed előtt mindig! megérti ő mi miért van. és ha az ő nyelvén regálasz egy párszor pl morogsz rá!!! teljesne rendbe lesz minden idővel!!! Szal csapj oda neki vedd el a csontot és másnap add oda neki,de egy párpercig rágja, csak hagyd ott vele aztán menj és vedd el!!! ha morog megint meg oda csapsz előbb utóbb rájön h te vagy a keményebb!!!ennél sokkal jobb módszert is tudok ami hamarabb beválik,csak nem ismerlek nem tudom végig csinálnád e!
2009. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Milyen módszer? Persze,hogy érdekelne! Remélem azért nem valami brutális dolog?:)
2009. jún. 11. 16:08
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek megbántani,de te még nem vagy falkavezér.És a menhelyi kutyával még óvatosabban kell bánni.Ajánlok 1 könyvet ,a címe: Jan Fennel Kutyapszichológia .Ha gondolod elküldöm e-mailben.

Van egy rövidebb változat,azt itt meg tudod nézni.

[link]

2009. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
természetesen nem!!! mint tudjuk a kutya 2 hétig is elvan kaja nélkül csak kizárólag vizen,először próbáld ki az előző javaslatom mondjuk 3-5 napig ha nem sikerül csináld ezt!!! de úgy h ne gyengülj el!!! most hasamra ütök azt mondom hétfő van! hétfőn a kutyus kap enni de 2 napig nem,utánna kap enni 2 napig megint nem,és mindig te teszed elé a kaját és te veszed el, ne legyne üres ugy vedd el h legyen benne kaja!!! ezzel a kutya-gazdi kapcsolat erősödik valamint fel áll e helyes rend köztetek!!! ezt egészen addig csinálod amig nem fog morogni!!! ne sajnáld ha bevan esve a hasa és éhes,egy kutyának MINDIG ÉHESNEK KELL LENNIE!!! de sztem megtanulja abból is ha keményen odacsapsz neki és kivonod a falka életből nem csak te az egész család hátat fordit neki és nem figyel rá,majd ha ő megy bocsánatot kérni akkor!!! ha nem ezt csak akkor használd!!! várom a fejleményeket!!
2009. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi,meg van a Fennel könyv és alkalmazzuk is tisztességesen!
2009. jún. 11. 17:01
 16/17 A kérdező kommentje:
Ok,ha minden kötél szakad mindenképp ki fogom próbálni!Köszi!
2009. jún. 11. 17:04
 17/17 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok Én utcáról fogadtam be nem 1 kutyát.Ha morog taslit neki.

Bár nem tudom milyen fajta a kuty? Mert az sem mindegy.

A könyvek tök jók de mint a gyereknevlési könyvek csak 1 bizonyos tipusra érvényesek.Te érzed hogy meddig mehetsz el a kutyánál.Ő egy egyéniség lelke és értelme van.

Bizonyos fokig meg kell törni hogy elfogadjon falka vezérnek .De érezni kell a határt mert utána sérül a kutya.

Találd meg az egyensúlyt.Ez kicsit olyan mint a bársonyos forradalom.Egy kutya mikor hozzád kerül tekintsd tiszta lapnak amire azt írsz amit akarsz.Vagy mint a számítógép

Írd felül a programjait de türelemmel tedd ,hisz voltak már tapasztalatai és ezeket csak lassan türelemmel lehet ki igazítani.

2009. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!