Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A Border collie...

S. O. S. A Border collie kutyát, h kell megtanítani a nyáj terelésébe? Vagy az már tudni fogja rögtön?

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát tudod ez egy kicsit bonyolultabb annál, mint hogy itt pár sorban leírjuk. Ösztöne jó esetben van hozzá, de nem mindig elég, és irányítani kell a kutyát, nem fogja automatikusan érteni, mikor mit akarsz tőle. Ez egy külön szakma, keress meg embereket, akik terelnek kutyával, és beszélgess velük.
2012. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszodat!:)
2012. márc. 15. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Az igazi terelésre megtanítani egy városi kutyát, nem sok értelme van, de játékra, futkorászni jó móka. A birkáknak se lesz semmi bajuk.
2012. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, hogy a csapos közbeszól.

Szeretem a kutyákat, de most nem tarthatok, de jó okkal tételezem fel, hogy a megtanításhoz kell egy nyáj.

Van?

2012. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valójában nem kell nyáj, vannak helyek, amik kifejezetten ezért tartanak birkákat, hogy az átlag hobbiterelőkutya is terelgethessen egy kicsit.
2012. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még nincsen nyájam, de már vettem farmot meg 2bc kutyát és utána többi szépen lassan.:)

Köszi a válaszokat.

2012. márc. 15. 11:19
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Ajjaj... Ha ezt a kérdést itt kellett feltenned, akkor kétlem, hogy jó kutyáid lennének. Terelésre olyan kennelből kellett volna kutyát venni, ahol a szülőkkel is terelnek, segítenek kiválasztani a terelésre legalkalmasabb kölyköket, és felvilágosítanak az alapvető dolgokat illetően. Ha most kifogtál két rossz ösztönű kutyát, és hagyod őket felnőni anélkül, hogy birkát látnának, b*szhatod. Minél hamarabb keress szakértő társaságot, és egy helyet, ahol terelhetnek, amíg otthon nincs nyáj.
2012. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én terelésre inkább mudit vettem volna. Amúgy Rákóczifalván lehet terelni tanulni bármilyen kutyával!
2012. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. márc. 15. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Oda se neki, valszeg a birka se látott előtte kutyát. Majd megtanulják, mi a rend-szer. És ha mind kukorékol, nem kell csörgőórát venned :)
2012. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!