Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám mindenkitől fél?

Figyelt kérdés
1 éves vizsla keverék kutyám mindenkitől fél. Kerítésen keresztül ugat, de ha bejön valaki elszalad...és mindenkit beenged a házba..:/ Mit csináljak vele? Az anyjától tanulta ezt, hogy mindenkitől parázni kell, de ő azóta elkerült innen. Ja és hogyha leszidom vagy ilyesmi, nem elmegy hanem hanyatt dobja magát..ha valaki meg akarja ütni szintén..nem elfut.... Help please :/
2012. márc. 15. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát ez egy kicsit hosszabb folyamat annál, mint hogy ott le lehetne írni. A félős kutyák kezeléséhez inkább érzék kell, mint technika. Szerintem keress fele gy szakembert, aki segít.
2012. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
itt*
2012. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák legkönnyebben a másik kutyától tanulnak. Jót és rosszat is.

Amúgy mit vársz egy vizsla keveréktől? Hogy védje a házat? Nem fogja.

Megütni meg miért is akarná bárki?

Tanítsd a kutyádat arra, hogy az emberek nem bántják.

2012. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Megütni senki nem akarja, de amikor széthordta a szemetet, hangosan rászóltam és felemeltem a kezem, erre ő hanyatt dobta magát............ Szakemberre nagyon nincs pénz.:)
2012. márc. 15. 12:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok odafigyeléssel ki lehet belőle nevelni. Ha nincs a pénz iskolára, legalább pár könyvet vegyél, meg a neten is van sok videó. Azonban a házba akkor is be fogja engedni az embereket. A vizsla nem házőrzésre való.
2012. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
0%
majd Seasor Milan segít neked annyi böki van hogy jó messze lakik innen
2012. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kissé érzékeny a kutyád, ennyi. A felemelt kézre megadás pedig azt jelzi, valamikor csak kapott a kutya. Azért szokták azt mondani, kutyát a gazda keze nem üt, bánt, mert érzékeny kutyánál ez a következménye.
2012. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hanyatt dobja magát, vagyis behódol előtted, annak a jele, hogy elfogadott falkavezérnek. Én még nem is láttam olyan kutyát, amelyik elszalad, ha a gazdi leszidja. Ha támad, az meg rég rossz. Egyébként a kutyák többsége csak megugatja az embereket, de azért biztonságos távolságba húzódik, ha az ember közelít felé. Nagyon kevés kutya támad ilyenkor, a legtöbbre ez szerencsére nem jellemző.
2012. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kiskorában mennyit sétáltattátok? Megismerkedett a világgal, érték élmények, ingerek? Mert ha ez kimaradt, és azóta is csak a kertben él, akkor ne csodálkozz, ha mindentől fél. Nem ismer szinte semmit.
2012. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hol itt a probléma?:O


A kutyád hanyatt vágja magát, ha leszidod - megadja magát.

(mellesleg ha nem a szemét széthordás pillanatában szóltál rá, nem értél el semmit, csak feleslegesen üvöltöztél vele.)


és ez egy vizsla, nem német juhász.

Mióta kell, hogy házat őrizzen egy vadászkutya?:O:O:O


A félős kutya az, amikor valaki meg akarja simogatni, de ő egyből azt hiszi, ütni akarják és összerezzen.

De ehhez az kell, hogy előtte verje valaki kézzel.

(Vagy mondjuk fél a seprűtől, mert bottal verték.)


A kutyád teljesen normális, te érted félre a jelzéseit.


Olvass kutyás könyveket, különben csak összezavarod szegényt.

2012. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!