Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám mindenkitől fél?

Figyelt kérdés
1 éves vizsla keverék kutyám mindenkitől fél. Kerítésen keresztül ugat, de ha bejön valaki elszalad...és mindenkit beenged a házba..:/ Mit csináljak vele? Az anyjától tanulta ezt, hogy mindenkitől parázni kell, de ő azóta elkerült innen. Ja és hogyha leszidom vagy ilyesmi, nem elmegy hanem hanyatt dobja magát..ha valaki meg akarja ütni szintén..nem elfut.... Help please :/
2012. márc. 15. 12:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

A vizsla fajtán belül is vannak házőrzésre alkalmasak, nekünk például a legkisebb termetű szuka az amelyik nem is ugat hanem egyből harap ha idegen nyúlkál felé, de ez is szerintem a falka miatt van, mert 4 kutyánk van.

Ha házőrzésre akarsz kutyákat akkor 3 alatt ne gondolkozz mert nem hatékonyak.

A félős kutya mellé meg szerintem szerezz be egy erősebb idegrendszerű kiskutyát és észre fogja venni mennyire szánalmas a viselkedése, ha egy fele akkora alatta álló kutya bátrabb nála és talán felbátorodik.

2012. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
Ja, vagy elbátortalanodik a másik is, és akkor lesz két bizonytalan kutyája. Aki nem tud egyet se kezelni, annak ne legyen kettő. Hívhat segítségül ismerős megbízható kutyákat, de sajátnak még egyet ugyanolyan minimális hozzáértéssel semmi értelme.
2012. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltatjátok a kutyát? Mennyit viszitek emberek közé, zajos helyekre, más kutyák közé? Ha ez kimaradt, akkor jó lenne sürgősen elkezdeni, mert a szocializáció hiánya miatt félős és bizonytalan a kutya.

A vizslától ne várd, hogy házat őrizzen, legjobb esetben is csak jelez, de nem bánt senkit. Egyik válaszolónak üzenem, hogy az régen rossz, ha egy vizsla harap, bármi legyen is az ok.

2012. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Nekem is pont ilyen volt a kutyám. Csak az enyimé megkergette az összes nála kissebb állatot. Amúgy én azt csináltam, hogy elvittem kutyaparkba, meg olyan helyekre ahol sok ember van, hogy szokjon hozzá.
2012. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Van még mellette egy yorkim, mindkettő nálam nőtt fel,a yorki mindenkit megugat és senkitől nem fél, a másik itt is született, és soha nem volt bántva. :) Előttük egy berni pásztorkutyám volt, vele soha nem volt ilyen probléma :D

Köszönöm a hasznos válaszokat :)

2012. márc. 15. 18:07
 16/21 anonim ***** válasza:
Éppenséggel a yorki ugatása is simán lehet a félelem leplezése, és az sem egészséges dolog, hogy mindenkit megugat. Hacsak nem arra érted ezt, hogy kettejük közül ő a jobb házőrző.
2012. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Arra viszont nem válaszoltál, hogy amúgy a kutya kiskorától a kertben él, vagy szocializáltátok, és rendszeresen megnézheti magának a világot?
2012. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Rengeteg volt sétáltatva :D Elengedem szalad, mindent megnéz magának. Alapjáraton az anyjától tanulta ezt a viselkedést, hogy félni kell...:/ Az anyja úgy lett befogadva, a gazdija kidobta.
2012. márc. 15. 22:33
 19/21 anonim ***** válasza:
"Az rég rossz ha egy vizsla harap"-Sok közöd lehet a kutyákhoz, amúgy én is a szocializációt javasoltam, de köszönöm a 0%-ot - 21 éve kutyatenyésztéssel foglalkozom.
2012. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor elég rossz irányba viszed a tenyésztést, ha egy agresszív vizslát tenyésztésbe vonsz...
2012. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!