Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Ma észre vettem benne két kullancsot. Az egyik elég nagy volt, a másik nagyon kicsi. Egymás mellett voltak a kutyán, és ahol voltak ott a bőr piros.

Kiszedtem őket, pár percre rá a kutyám elkezdett nagyon nyáladzani, pedig ő sose szokott.

Mi lehet a baja? Szerencsére még eszik, iszik, és a kedve is jó. De azért aggódom.


2012. márc. 15. 17:34
1 2
 1/11 Geyer Tímea válasza:
Nem lehet hogy egy része bennmaradt a kullancsnak? Mondjuk a fejrésze, az nagyon gyakran bennmarad.
2012. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy bent maradt, láttam valami ahhoz hasonlót mikor kiszedtem.
2012. márc. 15. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
A nyáladzás nem a mostani kullancsok miatt lehet.Annak más oka lesz.
2012. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem saját kezűleg kellett volna eltávolítani a kullancsot. Mikor hozzá érsz azonnal bentebb megy és valamilyen anyagot fecskendez. A dokinak pedig van speciális csipesze és ő szakszerűen kitudja venni. Holnap azért megmutatnám egy állatorvosnak. Lehet benne maradt a feje sokszor ez szabad szemmel nem is látszik.
2012. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kedves 4-es!

Bőven ki lehet szedni kézzel.Persze, nem úgy, hogy nyomorgatjuk a potrohát. Ezért nem kell orvoshoz menni. Ha bent is marad a feje, majd kilökődik. Betadinnal kell kezelni és kész.

2012. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De a nyáladzás mitől lehet?
2012. márc. 15. 18:40
 7/11 anonim válasza:
Azonnal vidd el állatorvoshoz, mert a kullancsok lyme kórt terjesztenek amely bőrpírt és esetleges nyáladzást okoz. Ha a koordinációjával is van baj vagy hullik a szőre a területen akkor a betegség 100%. Siess mert akár bele is halhat.
2012. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Akkor holnap szerintem el látogatunk az orvoshoz.

Amúgy ilyenkor az orvos bead neki egy injekciót és ennyi? Vagy komolyabb lesz?

2012. márc. 15. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi történt a dokinál?
2012. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kiderült semmi komoly baja nincsen. A doki szerint a bőre azért volt piros mert amikor belemászott kifolyt egy kis vér, ami oda száradt. Semmi betegséget nem kapott el szerencsére, bár a nyáladzásra nem adott választ...
2012. márc. 19. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!