Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kutyát ilyen helyen?

Tarthatok kutyát ilyen helyen?

Figyelt kérdés
Egy csendes nyaraló övezetben lakunk, a közvetlen szomszédok csak üres telkek. Nekünk is elég nagy telkünk van, de nincs teljesen elkerítve. Nagyon szeretnénk egy kutyát, de nem tehetjük meg azt, hogy körbekerítjük az udvart, viszont láncra semmiképp nem akarjuk kötni. Próbáltunk részlegesen elkeríteni egy kisebb udvarrészt, de az sem megoldható, ...bonyolult. Menhelyről szerettünk volna egy kis kutyust kihozni, de nem tudom vajon így nem kóborolna el? Hozzá lehet szoktatni egy menhelyről kihozott kutyát, hogy ne menjen el ha nincs kerítés?
2012. márc. 15. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, így nem tarthatsz kutyát. Nem azért mert elmegy hanem mert más baja is lehet. Pl arramegy valaki és megharapja. Vagy beszöknek kutyák és összeverekszenek, vagy vemhes lesz/kiskutyákat csinál a másiknak. Ilyen esetben én úgy tartanám mintha nem lenne kert. Tehát lakásban és naponta több alkalommal elvinném sétálni meg a kertbe felügyelettel. Jobb menhelyen nem is hiszem, hogy odaadnak így kutyát, ha nincs kerítés.
2012. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
14%
Szerintem meddig nem ismer meg és szeret meg a kutya Téged addig kösd láncra, mert ha utána el is engeded (szabadon) nem megy el. Az én kutyám sem megy el ha szabadon is engedem. De ha ez nem válna be a legjobb megoldás hogy elkerteltek neki egy kis részt és az az ő területe :)
2012. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: ezek a "veszélyek" nem állnak fenn, mert erre nem járnak más kutyák, és az út is elég messzire van ahol emberek közlekednek, minimum 200 méterre.


Második válaszolónak: nem akarjuk láncra kötni, szerintem nagyon rossz a kutyának ha láncra van kötve. én sem érezném ól magam egy lánccal a nyakamon ... :(

2012. márc. 15. 21:13
 5/16 A kérdező kommentje:
" én sem érezném jól magam ..."
2012. márc. 15. 21:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Akármilyen környéken laktok, ezeket a veszélyeket nem lehet teljesen kizárni úgyhogy számítani kell rá. Miért ne tudnátok neki mondjuk kennelt építeni?
2012. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
kennelbe zárva sem sokkal jobb lehet neki, mintha láncon lenne...
2012. márc. 15. 21:19
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy körbekerített udvarban tartasz kutyát, vagy beviszed a házba, más opció nincs. Ha nincs kerítés, elmegy a kutya, összeszedi más, elütik, megverik, vemhesen jön haza, elviszi a sintér, eladja a sintér, két faluval odébb döglik meg az árokban, satöbbi. Gondold ezt így át.

Mellesleg sem menhely, sem tenyésztő nem ad neked kutyát úgy a kertbe, hogy nincs kutyabiztos kerítésed. Felejtsd el.

2012. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelő szuka kilométerekről odavonzza a kanokat, szóval ha majd tüzelni fog, járni fognak arra kutyák. Ha meg kan, garantáltan el fog kóborolni a csajok után, és odakint persze nagyon sok veszély várja. Főleg egy nyaralóövezetben, simán elvitethetik őt a sintérrel, elüti valami, stb...

Ha nyugodt környék és otthon vagytok, valószínűleg lehet szabadon, de arra az időre amíg dolgoztok, távol vagytok otthonról, mindenképp kéne egy zárt kennel, ahova éjszaka is be lehetne zárni, vagy tüzelésidőszakban. Ha nem vagytok otthon, unalmában kódorogni fog.

Felesleges úgy befogadni kutyát, hogy nem tudsz rá vigyázni. Párom szüleihez is odacsatlakozott egy kis helyes kutya, már vemhesen fogadták be, csak nem tudtak róla, nyáron lett is 6 kiskutya. Kerítés nincs, persze most tüzelésidőszakban fel is csinálták a kutyák, én szervezem több száz kilométerről az ivartalanítását, mert ha ez így folyik tovább, félévente 6 kiskutyával fognak gyarapodni. Amúgy egy futóláncon van, ami sokkal jobb a sima megkötésnél, így jó 20-30 méteren tud közlekedni. De a kanoktól ez nem védte meg. Amúgy meg csak egy kis akarat kérdése volna és lehetett volna neki 1 kennelt csinálni már. De cigire előbb meg van a pénz, mint a kutyára.

2012. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem foglalkozol a kutyával, tök mindegy hol van, unatkozni fog. Ha eleget foglalkozol vele, akkor utána nagyon jól megvan a kennelben is.
2012. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!