Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sport kutyának melyik fajta...

Sport kutyának melyik fajta lenne ideális?

Figyelt kérdés

Frizbee és agility sportokat űznék vele.(esetleg dog dancing) Komolyan!

Értelmes, gyorsan tanuló, aktív kutyát szeretnék, de ne ész nélkül pörögjön. Nem most venném hanem 1-2 év múlva, de addig is szeretnék megismerkedni az ideális fajtával/fajtákkal. Közepes (10-25kg) kutyát szeretnék. A szőre mindegy.Kinti-benti kutya legyen. Jól kijöjjön gyerekekkel és más állatokkal / kutyákkal.

Köszi előre is


2012. márc. 16. 14:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla. Nagyon jól dolgozik, szeret mozogni. Pont pa láttam egyet a legelőn, ahova a lovakkal járok. A kutya végig rohangált, szaglászott, míg ott voltak. A vizslán kívül még a mudi is kitűnő
2012. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vizsihez erős kéz kell, mert alapvetően nem egy koncentrálni szerető fajta :) De egyébként ideális agilityzni meg ilyenekre, szíve vágya együtt játszani a gazdával, könnyen megtanulja a szabályokat, csak a figyelmét kell lekötni és repül a pályán :)
2012. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Nacui ***** válasza:

Szia.

Én is sport kutyát kerestem nemrégiben és szinte mindenki a Szibériai Husky-t ajánlotta. Hatalmas a mozgás igénye ideális sportolás mellé :)

2012. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kérdező komolyan akar sportolni utolsó. A sporthoz nem elég az alkat, oda együttműködés is kell. A husky nem éppen a legszófogadóbb kutya. Emellett más állatokkal és kutyákkal sem jön automatikusan.
2012. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Boxer, Border collie vagy Mudi
2014. nov. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!