Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lessz baja ha...

Szerintetek lessz baja ha csak húst eszik meg rizst meg répát a kutyám? A tápokat kiköpi sokfajtát próbáltam meglátja hogy táp még ha keverem is valamivel elmegy onnan.

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tedd elé a tápot és ha oda se megy akkor vedd el tőle , másnap újra rakd ki, 4-5 nap után meg kell hogy egye,de fontos hogy ne kapjon nasit..
2012. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vannak nyers étrendek ezzel semmi gond nincs ha jól csinálod, itt van néhány tipp:

[link]

[link]


Én ilyet szoktam csinálni:

1 heti nyers húspogácsa adag egy 23 kg-os aktív kutya számára:


1,8 kg bármilyen, akár többféle nyers darált hús,

2 csésze (kecske) tej, vagy 1 csésze joghurt, vagy 1 csésze túró,

3 tojás,

1 alma,

1 gerezd fokhagyma,

2 répa,

0,7 kg vegyes zöldség (például burgonya, brokkoli, cukkíni, kelkáposzta, spenót)

egy hónapnyi adagot előre megszoktam csinálni, lefagyasztom és azt kapja.

a húst ne főzd meg mert pont azt ölöd ki amire szüksége van, egy egészséges kutya bírja a nyers húst. (kivétel disznó, kecske, vad húsok ezeket át kell forralni)

2012. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a fene tudja, inkább szoktasd rá a tápra. Rakd elé minden nap öt percre, ha nem eszi meg, elveszed, és majd másnap megkaphatja újra. Pár napot simán kibír kaja nélkül, meg fogja enni, ha rendesen megéhezik, akkor pedig rájöhet, hogy tulajdonképpen finom az, mert amúgy nem vattaíze van :) Csak ne hagyd előtte és ne gyengülj el, és mozgasd minél többet, fáraszd ki alaposan etetés előtt, úgy jobban kívánja a kaját.
2012. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem itt azzal van a nagy bajom, hogy ő akarja eldönteni, hogy mit eszik. Van, hogy én is hússal etetek, de azt soha nem hagytam, hogy válogassanak. Azt eszik, amit eléjük teszek, vagy nem esznek. Szóval én is az elé teszem-elveszem módszert javaslom. Más kaját ne kapjon egyetlen egy falatot sem. Kemény lesz, napokig is dacolhat, de hidd el, hosszútávon megéri. Egy egészséges kutya sem halt még éhen, ha volt előtte ennivaló.
2012. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező azt kérdezte, hogy lesz-e valami baja a kutyájának, ha nem tápot eszik. Erre ti riogatjátok, hogy inkább éheztesse, és akkor majd megfogja enni a kutya a tápot, mert nem lesz más.

Akkor most javaslom, gondoljatok a leginkább nem kedvelt ételetekre, majd képzeljétek el, hogy innentől kezdve MINDENNAP azt kell ennetek. Fincsi lenne, mi?

Másrészt pedig szerintetek ezek szerint nem egészséges, ha egy RAGADOZÓ állat húsokat eszik. Gratulálok :D

Persze, inkább egyen tartósítószerekkel, és ízfokozókkal telerakott műanyagot. Ja, az sokkal egészségesebb. Mi emberek is azért vagyunk ilyen "egészségesek", mert tartósítószeres, szintetikus kajákat eszünk a természetes élelem helyett. És ne jöjjetek azzal, hogy csak az olcsó tápokra illik a leírás, amit most írtam. Ugyan már, ti még hisztek abban, hogyha valaminek márkája van, akkor az már mindjárt egészséges is?

2012. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Riogatja a halál... Ne magyarázz már bele olyat, amit senki sem írt le...... Azt próbálta elmagyarázni neki mindenki, hogy marhára nem lesz jó a későbbiek során, ha hagyja, hogy a kutya madzagon rángassa... Nagyon jó gazda akar lenni, én ezt megértem, de saját tapasztalatból tudom, hogy meglehet a böjtje annak, ha hagyja a kutyát válogatni. Mint írtam, én is szoktam hússal etetni. Csakhogy az én kutyáim a tápot is vita nélkül megeszik, ha éppen azt teszek eléjük. Etethet húst ha akar, de ne azért etessen, mert a nagyságosúr (vagy hölgy -nem tudom milyen nemű a kutya) éppen most úgy döntött, hogy nem kell neki a táp....
2012. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
igen itt azon van a hangsúly leginkább, hogy ne a kutya döntsön hogy mit egyen meg, ne válogasson , az én kutyám megeszi a tápot is meg a házi kosztot is,minőségi tápot kap ,de szokott kapni rizst párolt répával és husival,bár ezt ritkábban, mondjuk a kutyám fogai miatt muszáj tápot adnom neki, de nem lenne rá időm főzőcskélni ...
2012. márc. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a Kérdező azt kérdezte, lesz-e baja. Gondolom egészségügyi értelemben gondolta. Egyébként meg én is egyetértek azzal, hogy ne a kutya döntsön valamiről, hanem a gazda, hisz elvileg ő a főnök. Viszont lehetnek a kutyának is olyan kaják, amiktől egyszerűen undorodik, mint a gyerekek többsége a spenóttól, például. És egyáltalán nem teszünk vele jót, ha a gyerekünkre ráerőltetjük a spenótot, még így se, hogy egészséges. Így aztán én a kutyámra se erőltetném rá, ami nagyon nem ízlik neki, akármekkora falkavezér is akarnék lenni.
2012. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!