Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a házunk előtt megtámad a...

Ha a házunk előtt megtámad a szomszéd kutyája, valamivel megütöm és megsérül akkor én vagyok a szemét állatkínzó?

Figyelt kérdés

Minap szerelem a kocsit a ház előtt erre a szomszéd kutyája ugatva nekemjön, amint felálltam elszaladt. Na most ha mondjuk lefújom féktisztítóval vagy agyonütöm egy kerékkulcsal akkor mivan?

(állatbarát vagyok, de ha egy kutya megharapna az nem járna jól...)


Vagy ha a szomszéd kutyája átjön és a saját udvaromon megtámad(eddig még csak messziről ugatott rám, a saját portámon...) és megütöm/rúgom akkor is én vagyok a hibás?


(jó, tudom hogy ezeknek a gazdáját kéne agyonütni, de az bűncselekmény. Ha meg szólok neki annyi a válasz hogy ő el nem tudja képzelni hogy a kutya átjön...)


2012. febr. 11. 18:19
1 2 3 4
 1/35 Mailerdeamon ***** válasza:
45%

Teljesen mindegy mi történik és hol, azzal az erővel hogy te feljelentést teszel a gazda ellen, ő is feljelentést tehet ellened amennyiben a kutyában kárt okozol.


Amúgy meg: azért mert messziről ugat és ha odafordulsz hozzá elszalad, kár ilyeneken gondolkodni, hogy lefújod a kutyát. Mint láttad, semmi szükség nem lett volna rá.

2012. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

Én imádom az állatokat,nálam is kész állatkert van itthon.

Viszont támadott már meg kutya,és akkor abban a percben mikor egy hetven kilós agresszív állat neked ugrik az utcán,meg sem fordul a fejedben,hogy vigyázz arra,hogy ne tegyél kárt benne.Legalábbis én ütöttem rugtam ahol értem,nem éreztem magam állatkinzónak,csak a saját életem és testi épségem fontosabb mint más kutyájáé.

persze itt nem arról van,hogy a bokádnak ugrik egy tacskó és agyon kell taposni. Egyébként ő a felelős érte,hogyha átmegy a kutya hozzád,vagy szabadon bóklászik az utcán, szép is lenne ha ő háborogna ha megvéded magad..

Szóval nem,nem tartalak szemét állatkinzonak én személy szerint. mondjuk arról nem irtál,mekkora akutya,mennyire agresszív

2012. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Szóval,ha szükséges védd meg a saját bőröd,de ha a kutya csak ugat,akkor nem kell bántani
2012. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Mailerdeamon ***** válasza:
52%
Persze, támadás esetén értelemszerűen megvédi magát az ember úgy ahogy tudja, de ettől függetlenül bizony lehet következménye a dolognak. Nem megsértődni kell, csak tudomásul venni.
2012. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
34%
Mail, baromságokat beszélsz. A támadás esetén bárki jogos önvédelmi helyzetben van még emberrel szemben is. a kutya bviszont mégcsak nem is önálló jogi személy, így semmiféle felelősségel nem tartozol a testi épségért. Értsd: ha megtám,ad, agyonverheted. Demég ha nem is vered agyon, akkor is kuss van a gazdának, mertha pattog, kérheted a kutya elaltatását, mivel megtámadott.
2012. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha a kutya nem csak 3 méterről ugatgat, hanem ténylegesen támad, akkor persze, hogy az ember védekezik...ilyenkor önvédelemből simán meg lehet ütni, rúgni...ha a gazdi feljelentene, csak Ő jönne ki rosszul a helyzetből, Őt vonnák felelősségre!

Persze nem agyonverni kell a kutyát, csak hatásosan elriasztani :)

Amikor minket kutyámmal megtámadott más kutya (sajnos sokszor volt rá példa), akkor először megpróbáltam hanggal, testtartással elzavarni...ha ez nem vált be, és nekiment az enyémnek, akkor én is ütöttem-rúgtam a póráz fém karabínerével is! Gazdi vagy sápítozott messziről, vagy sehol nem is volt :(

2012. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Az a kutya mindig ugat rám. De amíg állok addig 2-3m-nél közelebb nem mer jönni szóval nem foglalkozok vele. A gond ott kezdődött hogy kocsi mellett térdelve és kocsi alá hajolva simán nekem jött volna... Egyébként közepes méretű kutya.

épp féktisztító spray volt a kezembe szóval azzal fújtam volna le, de amint felálltam messzebb ment.


Jártam már úgy hogy nagytestű kutya nekemjött, kapott a lábam után meg ugatott. De ha rákiabáltam hátrébb ment. Nameg az évente 1X2X ha látom kint. A szomszédnak meg eletromos kapu, amivel mindig kizárja a kutyát...

2012. febr. 11. 18:49
 8/35 anonim ***** válasza:

"Vagy ha a szomszéd kutyája átjön és a saját udvaromon megtámad"

A kerítésed jó kérdező? A közös kerítés kinek a tulajdona?

2012. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Egyáltalán NEM Te vagy a hibás, hanem a kutya tulajdonosa.

Olvasd csak el a hozzátok tartozó önkormányzat oldalán ( minden önkormányzat feltünteti) A kutya tartásra vonatkozó jogszabályokat.

Feketén fehéren le van írva, hogy az ebet úgy kell tartani, hogy az utcára, portán kívülre NE juthasson ki.

Ha ez megtörténik, akkor az állat tulajdonosa szabálysértést követ el, és ennek értelmében pénzbírsággal büntethető.

Tehát ha a saját portádon megtámad a szomszéd kutyája Te meg ,,agyonütöd" pl mert védekezel még meg is büntethetik az állat tulajdonosát, ha feljelentést teszel.

2012. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Mailerdeamon ***** válasza:

Pontosan tudom mit beszélek és nem baromság még ha nehéz is beismerni. Leírtam, hogy akár bánthatod is a kutyát, csinálsz vele amit akarsz, de ha kárt teszel benne felelős vagy érte. Az önvédelem-nem önvédelem kérdése a kideríthetetlenség határát súrolja, kaphattok mindketten büntetést.


Az meg, ha úgy bántod a kutyát hogy az hozzád sem ért teljesen egyértelmű helyzet, nem önvédelemről van szó, mert bizonyíthatatlan mit tett VOLNA a kutya, ha nem rúgsz bele, nem fújod le, stb.

2012. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!