Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a 7 hónapos spániel kutyánk sétáltatás közben ne ugasson csak úgy a "vakvilágba"?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy a kutyus 6 hónapos korában került hozzánk, mert az előző gazdi allergiás lett a kutyaszőrre. Otthon egész jól kezelhető, de ahogy nyílik a bejárati ajtó sétáltatásra, máris kezdődik a vég nélküli ugatás. Nagyon idegesítő és félő, hogy az utcában lakó szomszédok sem bírják már szó nélkül sokáig :(
2009. jún. 11. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát...próbál rászólni erőteljesen, hogy nem szabad.

S ha befejezi dicsérd meg.

Kemény meló előtt állsz, barátnőmnek 14 évig volt spánielje.

Nem szokott le róla, de ha rászóltak akkor legalább abbahagyta.

Kitartás, türelem!

2009. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy jutalomfalatkákat viszel magaddal és miután rászólsz pl.: csönd!, és éppen abbahagyja, dicsérd meg és kapjon 1 falatot. Egy idő után összekapcsolja az ugatás abbahagyását a dicsérettel és elég lesz a séta végén jutalmazni, hiszen nem cél a túletetése. Nem mondom, hogy 1-2 nap alatt garantált a siker, ez tőle is függ. Persze ha anyagilag belefér, legjobb egy kutyasuliba beiratkozni vele.

Ha az emberek, kutyák látványára ugat, próbáld magadra vonni a figyelmét,és ha csöndbe marad, jöhet a jutalom.

2009. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólóknak. Ezt már más is mondta, hogy spániel hülyeség, amit csinál, de a pároméknak is van, igaz már 14 éves, de ő sosem csinálta ezt :)

Sajnos már mindkettővel próbálkoztunk, a jutifalatot fel se fogja :) Ha nagy nehezen észre is veszi, hogy mi van a kezemben, kikapja aztán folytatja tovább :) Félő azt hiszi, azért kapta mert ugat :P

A "csönd" rászólást összetekert újságpapírral kombináltuk, de hasztalan. Addig ugat míg nem hagyom, hogy fusson mint az őrült, még akkor is, ha nagyokat sózok a fenekére az újságpapírral. Kutyasulira én is gondoltam, de sajna nagyon drága :( Egyéb ötlet?

2009. jún. 12. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Kutyasuli nélkül sajnos nem fog megoldódni a rögzült viselkedése. Te nem tudod egyenlőre kezelni, de az oktató megtaníthat rá. Fiatal a kutya, nagy a mozgásigénye és most kell őt tanítani leginkább. Gyűjts a kutyasulira.
2009. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagy elég türelmes, mert egy hónap alatt nem lehet "csodát" tenni! A próbáltuk de nem használt! és a tanítás között óriási szakadék van.( több hónap, több év akár)

A kutya kitartóbb, mint ti, ezért továbbra is sokat fog ugatni. Hiszen a béke érdekében az ugatás után elengeded és pont ezt akarja! A sétától ( már a készűlédéstől) izgalomba jön, feszült lesz, ezért ugat.Te ettől még feszültebb leszel, le akarod állítani, ő ezért tovább ugat.( hátha megérted végre, hogy ő gyorsan a szabad játékhoz akar jutni) Szóval, komoly figyelemmel, koncentrációval, neked kell átvenni az irányítást.

Neked kell tanulnod előbb, hogy kutyát tudj tanítani!

Tippek alapján még egy kutya sem lett jól nevelt!

2009. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hozzászólást is, de szeretném elmondani a legutolsó hozzászólónak, hogy ez inkább kioktatás volt, mint segítség. Nem azt állítottam, hogy fejjel a vakvilágnak oktatom a kutyát. Kutyaiskola által kiadott szakkönyvet áttanulmányozva és egyéb ilyen tanítások alapján képzem őt, nem is "csodát vártam egy hónap alatt", hanem tapasztalatokat. Akinek nincs ilyen problémája, kérem, ne oktasson ki ilyen módon, esetleg megkérdezhetné, hogy tanulmányoztam-e bármi anyagot ezzel kapcsolatban. Mivel szakkönyvben ilyen jellegűt nem találtam, és per pillanat a jelenlegi anyagi helyzetem nem engedi meg a drága kutyaiskolát (ha megtehetném, már megtettem volna, de a kutyának nem volt hova mennie), ezért reméltem addig is vannak olyanok, akiknek hasonló tapasztalataik vannak és megosztják velem. Nem könnyű úgy a helyzet, ha olyanoknál van a kutyus 6 hónapig, akik semmit nem foglalkoztak vele, majd lepasszolják. Elnézést ha túlságosan magamra vettem, de úgy gondolom, hogy ismeretlenül ítélkezik felettem. Az, hogy idegesítő a hangos ugatás az utcán, még nem jelenti azt, hogy türelmem sincs a kutyához.
2009. jún. 13. 21:49
 7/7 anonim válasza:
rúgj bele
2010. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!