Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közületek hány gazdinak volt...

Közületek hány gazdinak volt már kullancsos a kutyája és mennyinek lett következménye?

Figyelt kérdés
Itt a környékünkön nagyon sok gazditól hallottam már, hogy kullancsos volt a kutya, vagy ne adj' Isten még babéziás is. Pár embertől azt hallottam, hogy volt, hogy 20 kullancsot szedett ki a kutyájából. Én nagyon félek most a kullancsoktól, mert első kutyám van és ez a babézia nagyon rémisztően hangzik. Van nyakörve és spot on-t is használunk biztos ami biztos alapon, de érdekelne, hogy csak a mi környékünkön jellemző ennyire a kullancs vagy ez tényleg ennyire gyakori?
2012. márc. 17. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
két kutyám volt eddig babéziás...pedig spot ont használunk
2012. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
spot-on és eddig megúsztuk,pedig mindennap járunk a budai hegyekben
2012. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Egyre több a kullancs, mert nincs ami kiírtaná. A természetes ellenfele kihalt, a vegyit meg betiltották.

Nekem volt kutyám, amelyik egyfajta védelem mellett 4x lett babéziás. Mindegyik alkalommal már másnapra jobban lett az injekciótól, mégis 10 évesen a veséje felmondta a szolgálatot.A Babézia sajnos a vesének az ellensége. Azóta én is tavasszal-ősszel dupla védelemmel látom el a kutyámat.Idáig nem volt benne kullancs.

Minden védekezés mellett érdemes naponta átnézni a kutyát.

2012. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hányszor volt bennük kullancs, de mindegyikben többször (és a macskában is). Egyszer lett beteg az egyik kutyám. Orvos azt mondta, más fajta már bele is halt volna. Ő túlélte. De mondjuk ez nem babézia volt.
2012. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan külföldön élek, de az én kutyámban is volt. Igaz szerencsére nem lett baja, tőle.

Azt hiszem 3-4 egyszerre volt.

Nekünk a nyakörv nagyon nem vált be, amellett is kullancsos lett, de az állatorvosnál kapható cseppek nagyon jók, amellett egy sem ment bele. (Meg nem mondom a csepp nevét, az tudom, hogy egy westie van az elején a doboznak, ami a 6 kilós kutyának való)

2012. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Nagyon sok helyen van. Az én kutyám is egyszer kullancsot kapott nagyon legyengült. Elvittük az állatorvoshoz vettek tőle vért, aztán 1-2 nap múlva vissza kellett menni. Addig a kutya nagyon beteg volt nem evett semmit csak feküdt és nézett. szerencsére kapott 2 oltást már az elsőtől jobban lett. Remélem tudtam segíteni.
2012. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kullancs volt már néhány a kutyában de *kopp-kopp* bajunk még nem lett tőle. Pedig állítólag felénk elég fertőzött az állomány.
2012. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyámba 2x volt kullancs nem használtunk semmit se akkor mert akkor még nem volt spot on. És kivettük csipeszel és hála a jó Istenek nem lett semmi baja.:)
2012. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémben rengeteg kullancs volt, és semmi baja nem volt tőle...csak ügyesen kell kiszedni
2012. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Pontosan.:)
2012. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!