Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak az emberek olyan...

Miért vannak az emberek olyan rossz véleménnyel a keverék/korcs kutyákról?

Figyelt kérdés

Ha józan paraszti ésszel belegondolunk, minél keverékebb egy kutya, annál kevesebb az esély a fajtabetegségekre,

nincs standard, azaz nincs mitől eltérni,

és én nagyon büszke lennék arra, hogy a kutyám EGYEDI, küllemre és jellemre csak nekem van olyan, nem jön szembe minden második sarkon mint például egy túltenyésztett fajtársa.


Lehet csak én vagyok túl elfogult, mivel nagyon nagy állatbarát vagyok, minden fajtát elismerek, minden állatot imádok... Vélemények?



2012. márc. 18. 03:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Csak a sznobok vannak rossz véleménnyel. Én meg róluk. :D Keverékeim vannak amúgy. :)) Nem vagy túl elfogult, teljesen jól látod a dolgokat, egy élőlénynél nem a "márkajelzést" kellene nézni! (Mondjuk én a ruhánál sem nézem.) :)
2012. márc. 18. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is keverék kutyim van és imádom! A rossz vélemények talán azért lehetnek, mert a legtöbb kóbor kutya keverék. Fajtatiszta állatokra jobban vigyáznak a gazdik.
2012. márc. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem a keverék kutyákról vagyunk rossz véleménnyel, hanem azokról, akik még két keverék kutyát is összepároztatnak! Nekem semmi bajom a keverék kutyákkal, én szeretek minden kutyát, legyen az keverék vagy fajtatiszta.Nekem fajtatiszta van most, de mindig keverékjeim voltak, és tervezem is a közeljövőben, hogy menhelyről hozok ki keveréket (legalább megmentem).
2012. márc. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%
Ez csak a mai világban van igy sok kutyás csak menözik. Ilyen kutya olyan kutya minél drágább legyen az a menő sok kamu törzskönyves van. A tenyésztők a legrafináltabbak mondja már el valaki honnan néz utánna 1 kutya ükapjának?
2012. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
nekemis keverék van,szapik átb*asztak vele de nem bánom:) azon szoktam röhögni hogy egy nap ráaggatnak kb 3 kutyafajtát :)) mindig valamivel be akarják azonosítani,láttam már hozzá hasonlót,de ugyanilyet még soha:) Nekem tetszik:P
2012. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vagyok rossz véleménnyel róluk, egyszerűen csak nem tetszik a legtöbb. Most ezért lehet hibáztatni? Nem is látom őket olyan különlegesnek, sokkal jobban szeretem a "kiforrott", egyértelmű, arányos kinézetet, viselkedést. És szerintem nincs két egyforma fajtatiszta kutya. A keverékek olyanok mintha szétnyirbáltak volna kutyákat és összevissza ragasztották volna össze. Lehet, hogy te minden állatot szeretsz, de biztos, hogy nem tartod mindegyiket nagyon szépnek, és nem vinnéd bármelyiket haza. Ez nem rossz dolog.
2012. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Sajnos én minden állatban meg tudom látni a szépet és a jót, ezért is hordtam haza mindenféle jószágot kiskorom óta :D


Azzal sem értek egyet, hogy nem lehet arányos egy keverék, én nagyon is jól izmolt, fényes dús szőrzetű, jó mozgású egyedeket látok.


Lehet a Te szemedben muszáj valamire hasonlítaniuk, azért darabolod fel őket a lelki szemeid előtt, és próbálod azonosítani fajtákkal.

2012. márc. 18. 18:01
 8/25 anonim válasza:
100%
én imádom a keverékeket én sem értem azokat akik rossz véleménnyel vannak róluk és a kérdezővel teljesen egyetértek :) amúgy tegnap hoztam el egy keveréket a menhelyről csodaszép és nagyon értelmes, okos. barátságos kutya nagyon meg vagyok vele elégedve itt egy kép róla: [link]
2012. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondtam, hogy minden keverék olyan amilyennek leírtam.

Én is szeretek minden állatot de nem tartom mindegyiket gyönyörűnek (ami nem azt jelenti, hogy nem szépek és jók) és nem vágyok mindegyikre. Nem fogok minden pasival járni. Nem eszem meg minden kaját. Nem a kedvencem minden virág... Érted. Ízlés. Miért baj, ha valakié nem olyan mint a tiéd?

Amúgy meg képzeld el, hogy hiába van fajtatiszta kutyám, de jót még rá átlag emberektől nem nagyon kaptam. Nincs olyan hogy ne szólna be valaki, mert neki nem tetszik valamiért. Úgyhogy szerintem nem sznobságból tartom. És az én kutyám egyedi, küllemre és jellemre sincs sehol még egy olyan mint az enyém. Ehhez nem kell keveréknek lenni.

2012. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

" A keverékek olyanok mintha szétnyirbáltak volna kutyákat és összevissza ragasztották volna össze."


Való igaz, sokuknak ilyen a külseje. Pont egy ilyet fogadtunk be utcáról. El nem cserélném. :)) Amúgy meg igazad van abban, hogy az izlésünkről nem tehetünk, csak azt kellene elsőként szem előtt tartani, hogy itt élő-, érző lényekról van szó, a külső sokadlagos. Meg aztán az izlésünk sem velünk születik, hanem az életünk során megtanuljuk, mi számít szépnek, szabályosnak, és mi nem. A fajtatiszta kutyákról is az okosok kitalálták, hogy kell kinézniük, és az átlag hobbi kutyatartó ehhez igazodik, holott az egész egy nagy üzlet. És mint minden üzlet, ez is úgy működik, hogy bemagyarázzák nekünk, mire van szükségünk, aztán vegyük meg több tíz- vagy százezer forintokért. Csak a különböző területeken használt kutyáknál van értelme elvárásokat támasztani a felépítésüket illetően (vadász, kotorék, terelő stb), mert ott funkciója van, de egy mezei kutyatulajdonos nem ezekért a funkciókért tartja a kutyát, csak hobbiból, ergo semmi értelme az egésznek az ő szempontjából. Volt régebben ez a fül-, farokcsonkítás mizéria, jöttek azzal, hogy milyen hülyén néz már ki egy dobermann hosszú farokkal. Na de miért is tűnik furcsának? Hát azért, mert megszoktuk őket röviddel, mert valaki kitalálta, és azóta az számít normálisnak. Mondjuk ennél sokkal durvább dolgok vannak a világban, amit normálisnak látunk csak azért, mert már hozzászoktattak bennünket.

2012. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!