Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak az emberek olyan...

Miért vannak az emberek olyan rossz véleménnyel a keverék/korcs kutyákról?

Figyelt kérdés

Ha józan paraszti ésszel belegondolunk, minél keverékebb egy kutya, annál kevesebb az esély a fajtabetegségekre,

nincs standard, azaz nincs mitől eltérni,

és én nagyon büszke lennék arra, hogy a kutyám EGYEDI, küllemre és jellemre csak nekem van olyan, nem jön szembe minden második sarkon mint például egy túltenyésztett fajtársa.


Lehet csak én vagyok túl elfogult, mivel nagyon nagy állatbarát vagyok, minden fajtát elismerek, minden állatot imádok... Vélemények?



2012. márc. 18. 03:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ami a te magyarázatotból kiszűrődik az kb annyi, hogy fajtatisztát az emberek divatból akarnak, mert azt látják, és azt nevelik beléjük, és amúgyis be vannak csapva. De miért nem érted, hogy egyszerűen csak valaki erre VÁGYIK? Fáj, s ezért bele kell magyarázni valami mást?
2012. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
10%

"Igazábóül semmi konkrétat nem mondasz, csak ködösítesz."


Vagy megérted, vagy nem, én már nem magyarázok többet.


"Én meg köszi szépen de például terelésre nem fogok menhelyről kutyát"


Igazad van, ha birkapásztor a foglalkozásod, akkor tényleg ne menhelyről hozzál kutyát.


"Na mindegy, ami biztos: nem történik semmi akkor ha valakinek más az ízlése. "


Így van, nem is állította senki az ellenkezőjét.


"De nehogymár EGYÉB esetben meg kéne magyarázzam, hogy miért tetszik x jobban mint y. "


Így van, nem is állította senki az ellenkezőjét.


"Jogom van hozzá, és senkinek sem ártok vele."


Így van, nem is állította senki az ellenkezőjét.



"De miért nem érted, hogy egyszerűen csak valaki erre VÁGYIK?"


En nem egy filozófiai témájú topic, de gondolkozz el rajta, hogy miért vágyik bizonyos dolgokra az ember. (Leszámítva az ösztönöket meg az alapvető szükségleteket.)


"Fáj, s ezért bele kell magyarázni valami mást?"


Nekem és a kutyabarátoknak egészen más fáj, de hagyjuk, ez megérne egy külön topicot.

2012. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
94%
A kutya nem tehet róla, ki volt a papája és a mamája. Az a fontos, hogy jó kapcsolat alakuljon ki a gazdi és a kutya között. Az általános témákkal foglalkozó kutya-szakirodalom gyakran hivatkozik arra, hogy a keverék kutyák kevésbé érzékenyek a betegségekre, kevesebb gond van velük. Egyes fajkutya-tulajdonosok igénytelennek tartják azokat, akik mindenféle keverék és korcs kutyát befogadnak/elfogadnak, sőt kutyának tekintenek. Az Animal Planet-en nemrég futott egy sorozat 101 nagykutya címmel. Ott bemutattak kutyafajtákat,ismertették, hogy milyen célra és milyen fajtákból tenyésztették ki őket. Hogy is van ez? Ha az utcán "keveredik", akkor korcs, ha a tenyésztő "keveri" ls méregdrágán árulja, akkor már köztiszteletre méltó fajkutya?
2012. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek vajon a félvér kisbabákat is lenézik? :(
2012. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem értem most akkor azt hiszitek akinek fajtatiszta kutyája van lenézi a keverékeket???? Van ilyen is de ne általánosítsunk! Nekem van keverék és fajtatiszta kutyám is mind a 2 ugyan úgy szeretem. Ja és nem nem mindegy ki "kevergeti" a kutyákat! A tenyésztők több évtizedig szelektáltak és körül tekintően pároztattak. Míg egy tüzelő szuka nem azt fogja nézni hogy jaj ott egy nj ha azzal csináltatom fel magam mit tudom én szülök pár akármit! A tenyésztők kiszűrik az idegrendszeri betegséggel vagy bármi mással küszködő kutyákat a tenyésztésből a kutyák ezekkel ugyan csak nm foglalkoznak. Ezen el lehet egy kicsit gondolkodni és mondom ezt úgy hogy nekem is van keverék kutyám. :)
2012. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!