Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyára szoktatok...

Nagytestű kutyára szoktatok szájkosarat tenni közterületen?

Figyelt kérdés
Nekem egy boxer kutyám van hihetetlenül kedves, barátságos, imádja a gyerekeket, na és persze minden idegent aki barátságos. Nálunk elvileg nagytestű kutyáknak kötelező a szájkosár,de én csak pórázt szoktam adni rá. Volt hogy régen adtam rá,de minden egyes sétánál csak lógatta a fejét, ráadásul nincs is rávaló méret, ami jó lenne abban nemtudja kinyitni a száját...Szerintem ezt a szájkosaras rendeleten lehetne változtatni pl. közterületen elég legyen csak a póráz, vagy csak harapós kutyákra kelljen,na meg tömegközlekedésen. Szerintetek?
2009. jún. 12. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nemetjuhaszom van de egyaltalan nem agressziv es eppen ezert en is csak porazt hasznalok.
2009. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nekünk egy 10 hónapos pitünk van és csak pórázt használunk,miután tudjuk h ugysem támadna rá senkire!!! viszotn egyik barátomnak 10 hónapos a bull terrierje és ő kapott figyelmeztetést a közteresektől h póráz nyakörv legyen mert legközöelebb zsebbenyúlós dolgo lesz! pedig ez egy olyan helyen történt ahol gyerekek emberek nincsenek már este csak kutyások,jah és vele volt egy másik kutyás neki törpe uszkárja van egy szót sem szóltak neki!!! csak a bull terriernek!!! pofa kell hozzá!!!
2009. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon barátságos rottweiler keverék kutyám van. Sétáltatásnál nem szoktam ráadni a szájkosarat, de mindig nálam van, ha bárki szóvá tenné rögtön rátudom adni.
2009. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, nálunk csak bizonyos fajtákra kötelező.
2009. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen általában a "pitbull" kinézetű kutyákat szokták büntetni, sajna. Pedig nagyon sok ideggyenge kistermetű szaladgál, tisztelet a kivételnek. Ezért nem értem hogy legalább azon változtassanak a rendeletben,hogy csak harapós kutyára kelljen szájkosár. De hát ez van!
2009. jún. 12. 13:06
 6/12 anonim ***** válasza:
azt nem értem h pl nyáron a kutya h lihegjen?? szerintem elég gáz ez a szájkosaras dolog. az más ha a kutya póráz nélkül van és úgy adódna vmi probléma és azért büntetének...de én nagyon ellene vagyok a szájkosárnak, hiába kötelező, de tényleg megy ez a kivételezés. egy uszkár ugyanúgy tud harapni mint egy bull, sérülést tud okozni, szal nem értem. na meg jobban tartanék egy olyan kutyától amelyik meg van kötve(na meg ha szájkosár is van rajta), mint amelyik el van enedve.
2009. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, mert Budapesten ez kötelező előírás!

Amikor jól szoktatod, ugyan olyan örömet okoz neki ( mert a sétával kapcsolja össze) mint a póráz.,

Gondolj a pozitív oldalára is. A szájkosárban nem tud sok szemetet, és mérgezett húst se felvenni.Van boxerre való kosár!

2009. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Boxerre való kosárt néztem neki, de egy méret sem volt jó neki, legalábbis ami jó lett volna abba nemtudta volna kinyitni a száját, amibe meg kitudta volna az meg felül a rács belelógott a szemébe. Szóval inkább már nem is erőltetem.
2009. jún. 13. 09:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk most nincs kutyánk...Viszont volt, először német juhászunk volt, majd egy majdnem labrador.

Mi egyikkel sem használtunk szájkosarat. Amúgy is csak a német juhásznak volt, de csak ha állatorvoshoz vittük, akkor tettük rá. Akkor is csak a helyszínen. Főleg hogy mindkettő szelíd volt, nem bántott volna senkit, ha minket gazdikat nem fenyeget veszély.

Annyi, hogy a labradorunk nem engedte meg akárkinek, hogy megsimogassa az utcán. Nem tudom mi alapján válogatott.

2009. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
családtagra nem teszünk szájkosarat
2009. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!