Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a hámmal és a...

Mi baja van a hámmal és a pórázzal?

Figyelt kérdés
Amikor meglátja a kezemben neki áll ugrálni, de nem állna meg, hogy rátehessem. Ha szólok neki hogy üljön le és maradjon ott, akkor meg retteg. Ül, és sandán néz, fülét farkát behúzva, hogy most mi lesz (ahogy közelítek a hámmal). 9 hónapja van nálam a kutya, az elejétől tapasztaltam ezt a fajta ellenérzését, de még mindig megvan. Már próbálkoztam azzal, hogy medve sajtot kapott a hám felrakását követően, de az sem jött be. Nem hiszem, hogy egészséges lenne ez a viselkedés.
2012. márc. 18. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Miért nem nyakörvet használsz?
2012. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

nekem volt olyan mentett kutyám,aki lesunyta a fejét,majdnem lefeküdtz és bepisilt,ha rátettem a nyakörvet pórázt.Én rajtahagytam.napokig.És megfogtam meghúztam plamikor vakartam a hasát, vagy amikor enni kapott,tehát kellemes esetekben.

Ma is nagyon figyel ha ráteszem,de nem fél és nem pisil be

2012. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Valószínű elverték egyszer, alaposan pórázzal. Türelmesen próbálkozz, vagy inkább a nyakörvet használd.
2012. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, jobban mondva ilyen reakciót látok rajta. Sose kapott ki a pórázzal, de mégis elfordul ha rá akarom adni
2012. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Parasztbarbár volt az előző "gazda". Tedd rá. felejtsd rajta, felejtse el. Ne csak rátedd, hanem a rátétel után játszál vele, sétálj, majd ha levetted már ne játszál vele.
2012. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Régen az én kutyám is ezt csinálta a hámmal, mikor kisebb volt, de rászoktattam a nyakörvre és a pórázra és nagyon boldog mikor sétálni megyek vele. Szerintem meg fogja szokni, de amikor már nagyobb lesz, nyugodtan lehet pórázon is vinni.:)
2012. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ülj le vele meg a hámmal és egy tál sajttal/virslivel/párizsival a szoba közepén, és rakosgasd rá le-fel a hámot. Minden felrakás és levétel után jár egy falat kaja. Nem kell hozzá sétálni menni, csak magát a folyamatot gyakoroljátok.

Vagy simán csak rajk rá nyakörvet, ha azzal nincsenek rossz élményei.

2012. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Felnőtt kutya már, egy éves és 8 hónapos. Eleinte nyakörvet használtam, de azzal meg állandóan húzott, és nem akartam, hogy egészségkárosodást szenvedjen. Sok rémtörténetet hallottam a nyakörvben húzó kutyák későbbi gége és szemproblémáiról, úgyhogy visszatértünk a hámra. Egyébként személyesen az előző "gazdájától" vettem át a kutyát, mert neki nem kellett, de azóta sem áll velem szóba. Pedig azt mondta, hogy ha bármi problémám van vele, akkor elsőként szeretne értesülni róla. Azt mondta azért akarja elajándékozni, mert kevés ideje van rá. Azt észrevettem, hogy ez valóban igaz lehetett, mert baromi neveletlen volt a kutya. Egy ideig félt a kezemtől is, akkor gondoltam arra először, hogy megverhették néhányszor. A kezemtől már nem fél. Egyébként fejlődtünk már, mert eleinte ez úgy nézett ki, hogy elbújt az asztal alá, amikor le akartam vinni. Erről hamar leszokott, mert kétszer megcsináltam azt, hogy fogtam a hámot meg a pórázt és lementem a kutya nélkül sétálni:D Hát meglepődött. Nem tudom, hogy mennyi idő lehet még mire rehabilitálódik a kutyus teljesen. Valamit nem jól csinálhatok:(
2012. márc. 18. 15:00
 9/28 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, lehet, hogy sokszor kellene vele lenned. (de a hám is legyen ott) Talán tényleg az kellene, hogy egész nap rajtahagyod és megszokja.:)
2012. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha megneveled, akkor nem fog húzni nyakörvön. A hám a munkakutyáknak való.
2012. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!