Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a hámmal és a...

Mi baja van a hámmal és a pórázzal?

Figyelt kérdés
Amikor meglátja a kezemben neki áll ugrálni, de nem állna meg, hogy rátehessem. Ha szólok neki hogy üljön le és maradjon ott, akkor meg retteg. Ül, és sandán néz, fülét farkát behúzva, hogy most mi lesz (ahogy közelítek a hámmal). 9 hónapja van nálam a kutya, az elejétől tapasztaltam ezt a fajta ellenérzését, de még mindig megvan. Már próbálkoztam azzal, hogy medve sajtot kapott a hám felrakását követően, de az sem jött be. Nem hiszem, hogy egészséges lenne ez a viselkedés.
2012. márc. 18. 14:18
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Már van vagy hat féle póráza:D Nem az zavar amúgy, hogy kibújik a bőréből, hanem hogy remeg mint a kocsonya. A csodálatos kutyadokiban láttam, hogy ilyen érdekes "egybepórázt" használ. Nincs külön nyakörv meg póráz, hanem valahogy egyben van. Tudja valaki, hogy annak mi a neve? Vagy az valami speckó cucc?
2012. márc. 18. 17:23
 22/28 anonim ***** válasza:
A másik megoldásra is figyeltél, amit ajánlottam, vagy azt eleresztetted a füled mellett? :)
2012. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz?:)
2012. márc. 18. 18:00
 24/28 anonim ***** válasza:

Hogy ne húzzon, idézek a cerberos suli honlapjáról:


SÉTÁLTATÁS: Soha ne arra menjünk, amerre a kutyánk akarna haladni, ne engedjük, hogy pórázon húzzon minket.


MIÉRT? A falkavezér feladata eldönteni, hogy merre megy a falka vadászni.


GYAKORLATI MEGVALÓSÍTÁS: Minden sétánál próbáljunk más-más útvonalon közlekedni. Amikor a kutyánk elindulna az egyik irányba, mi induljunk el a másikba, ne hagyjuk, hogy ő szabja meg, merre haladjon a falka. Ha muszáj egy adott irányba mennünk, akkor néhány métert tegyünk meg a kutya szándékával ellentétes irányba, majd forduljunk meg, és úgy induljunk valódi úti célunk felé. Ne engedjük, hogy húzza a pórázt és ő vigyen minket sétálni: ha megfeszül a póráz, azonnal álljunk meg, míg vissza nem lazul, vagy csináljunk egy határozott hátraarcot és induljunk az ellenkező irányba. A cél, hogy a kutya rájöjjön: csak akkor juthat előre, ha laza pórázon közlekedik.


Arra, hogy ne féljen:

Nyakörvet használj, tedd rá, majd rögtön vedd le, utána 5 mpre hagyd rajta, majd vele, utána növeld 5 mpvel, majd 10zel az időt. Csak akkor jutalmazd, ha nem remeg, különben erősíted a félelmét. Amikor ráteszed, játssz vele, rohangásszatok stb. Úgyanígy a pórázzal.

2012. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszi, már elhatároztam, hogy kitartok a hátraarc mellett, meg meg szoktam állni ha húz, de nem fejlődtünk semerre. Még:) Nyakörvvel ez hatásosabb lenne? A flexi pórázt már lecseréltem mert olvastam, hogy az nem jó, mert nem tudja hogy meddig mehet el. Az a baj, hogy pórázon szarik rám. Póráz nélkül meg figyel rám és szót is fogad. Pórázzal meg mintha két külön dimenzióban lennénk.
2012. márc. 18. 18:08
 26/28 anonim ***** válasza:
A 7. válaszra. A pórázhoz szoktatás meg csak gyakorlás és sok-sok pozitív élmény kérdése, semmi másé.
2012. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Igen, ez csak nyakörvvel hatásos, hámmal meg sem érzi, de nyugi, nyakörvtől nem lesz semmi baja. Sok sikert!
2012. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Hogyne olvastam volna. De abban még nem volt meg a kioktató stílusod. Utána valamiért belekezdtél és azt nehezemre esett volna szó nélkül hagyni. Amivel viszont egyetértek, azon nem fogok vitatkozni.
2012. márc. 19. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!