Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos kutyusom....

Gabrielli kérdése:

Van egy 5 hónapos kutyusom. Mivel nálunkfele most kezd elmenni a hó, így egyre többet tudok vele foglalkozni. Kinti kutyus. Mit szóltok alábbi két kérdésemhez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy miután kellőképpen lefárasztom és végigfekszik a még mindig 30 centis havon, valamelyik játékát rágcsálva, szóval ha én suttogva azt mondogatom neki hogy "vau" vagy szintén suttogva mondom neki, jó hosszan hogy "haaa" akkor odasompolyog mellém és ha történetesen én is végig vagyok nyúlva egy heverőn akkor elkezdi nyalogatni a hajam, a fülem és kedvesen dugja az orrát az én orromhoz. Máskor sosem fordul ez elő, csak amikor ezt a két sóhajtásszerű suttogott szót meghallja. Habár ilyenkor nagyon kedvesnek tűnik, nem merem sűrűn csinálni, nehogy összefüggésben legyen a falkavezérséggel... Ez is volna a kérdésem, hogy szerintetek ilyenkor ő azt érzi hogy át kell vegye a vezér szerepét? Máskor nincs gond vele, engedelmes, olyan 85%-ban behívható, ezen még dolgozunk, hallgat rám, egy kicsit még szertelen és játékos de mivel kölyök még, ez nem olyan gond, beszéltem kutya-oktatóval és azt mondta hogy ez normális még az ő korában.

És még valami: az oktatóval megbeszéltem azt is hogy hamarosan indul az iskola és esetleg beíratnám hozzá a kutyust. Egy dolog viszont szeget ütött a fejembe: amikor megkérdeztem, hogy miként folyik a leszoktatása arrol hogy idegenektől elvegye az ételt, vagy a földről felszedje akkor arra az volt a válasza, hogy az én jelenlétemben, idegenek bevonásával és amikor elveszi akkor azonnal kapja a pofont! Na, szerintem kell legyen más módszer is, én ebbe nem megyek bele, kicsi kedves kutyámat nem fogom pofozni. Golden retriever egyébként, de ez nem hiszem hogy számítana.


2012. márc. 19. 06:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre azt mondanám, hogy ennek nincs semmi köze a falkavezérséghez. Szerintem azért megy oda, mert épp ez, hogy számára szokatlan az, hogy ilyen hangok jönnek felőled és érdekli, kiváncsi. Nem hiszem, hogy ettől romlana a presztizsed. :)


A másik kérdésedre: az a baj, hogy az idegenekkel való ételmegtagadás az egyik legnehezebb dolog egy kutyával, és leginkább csak a negatív megerősítés segít. Ezt nem igazán tudod pozitív megerősítéssel megértetni a kutyával, mivel az ösztönében van az, hogy az ételt meg kell enni, mert nem tudhatja mikor lesz legközelebb. Ettől függetlenül én sem verném a kutyámat, szóval én inkább hanyagolnám ezt a dolgot, mivel vagy nagyon erős negatív hatás éri, vagy nem tanulja meg.

2012. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!