Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutyát össze lehet...

Két kan kutyát össze lehet szoktatni 1 éves korukba?

Figyelt kérdés
Az egyik cavalier spániel a másik puli keverék.
2012. márc. 19. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos , csak "megfelelő tudás " kell hozzá,
2012. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írhatnátok praktikákat is.
2012. márc. 19. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Össze lehet, persze. Sok kan kutyám volt már egyszerre. Voltak néha kisebb-nagyobb csetepaték, de nem volt egyik sem vészes. Én először egy semleges helyen találkoztattam őket. Ott végigmérték egymást, ismerkedtek. ezt kétszer, háromszor megcsináltam. Majd a kevésbé domináns udvarába vittem a másikat. Ott is szaglásztak, stb. Néha összemordultak, de látszott rajtuk, hogy rangsor lefektetésről van szó.
2012. márc. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban mindkét kutyában helyre kell rakni, hogy ki(k) is a falkavezér(ek), ennek utánaolvashatsz a neten, könyvekben, bárhol, és kérhetsz segítséget szakemberektől is (ez mondjuk az egész folyamatra igaz). Aztán a két kutyának eleve szocializáltnak kell lennie, erre is lehet, hogy időt kell fordítani eleinte. Aztán igazából egy ivartalanítás sem árt, pláne így tüzelési időszakban, gördülékenyebbé teszi az együttélést, és egyébként is egészséges. Fontos, hogy mindkét kutya eleget legyen mozgatva, fizikailag és szellemileg is lefárasztva, mert a frusztrált kutyák hajlamosabbak az agresszióra, mint a kiegyensúlyozottak.

A konkrét összeszoktatás pedig kezdődjön egymás mellett sétálással, ne próbáljátok meg őket szemtől szembe összeismertetni, mert már a pozíció is kihívást jelent, szóval nehezítené a dolgotokat. Sétáltassátok őket sokat együtt, ne erőltessetek semmit, és ne tűrjétek el még csak a rondán nézést sem. Aztán majd elkezdenek összehaverkodni, ha úgy érzik, itt az ideje.

2012. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha te vagy a falkavezér, akkor is lesznek kisebb összezördülések, hogy kiderüljön kettőjük között ki a falkavezér, de ez így normális!
2012. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!