Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törpe kutyákat hogy lehet...

A törpe kutyákat hogy lehet büntetni/nevelni?

Figyelt kérdés

Lakótársamék beszereztek valami szaporított törpe fenevadat, már nem kicsi: 6-8hónap körüli, ami enyhén viselkedési problémás. Tudom, hogy kell egy kutyával bánni, felneveltem meg meg is neveltem már párat, de a legkisebb is ennél 3x nagyobb pincsimix volt.

Ahogy közelítek felé morog vagy éppen visít és kapkod, acsarog. Ha megkap akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem olyan erővel ütném meg, dobnám odébb, hogy baja legyen. Nyakbőrnél megfogni szinte lehetetlen úgy kapkod.

Nem én akarom nevelni, ha nem látnám szinte nem is érdekelne. De egyre többet hagyják egyedül és nekem is van kutyám (külön vannak tartva), akit viszont támadna, szerencsére az enyém rám bízza a dolgot és még csak rá sem mordul, de ha nekünk jönne, akkor biztos reflexből odébb rugnám, ami nem lenne túl egészséges neki. A másik mikor szintén nincsenek itt a gazdái és nincs bezárva, akkor a közös kanapéra -ahol kutyának helye nincs - állandóan feljár. Ahogy közelítek felé hogy letessékeljem kezdi a morgást, acsarkodást, eddig mindig került valami a kezem közé és letereltem, de az én türelmem is kezd véges lenni.

Tudom, hogy nem a kutya hibája a dolog, épp ezért nem is szeretnék vele durván bánni. Milyen jó és célravezető módszerekkel tudnék nála elérni valamit.


2012. márc. 20. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hanngal. Ordíts rá, szólj csúnyán. Csak vigyázz, nehogy beszakadjon a dobhártyája! ;)
2012. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az volt az első amit próbáltam :). Ha erősebben rászólok 2 féle reakciója van: vagy még jobban morog és kapkod vagy felvisít mintha épp ölnék. Pedig hozzá sem érek.
2012. márc. 20. 15:45
 3/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a 2közül bármelyik reakció is a soros, mozdulni egy tapottat sem mozdul, szóval így odébb zavarni, vagy az ágyról leküldeni lehetetlen.
2012. márc. 20. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
nevelő célra szokták ajánlani hogy ecetes vizzel tölts meg pisztolyt és ha rosszat csinálj lő a mellkasára, mert nem szeretik a szagát (csak meg ne lásson stb) szerintem a te esetedben nyugodtan tudhatná hogy te vagy a kellemetlen dolog forrása, és megtanulná hogy veled még egyszobába se érdemes lenni...
2012. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3., mint írtam, nem az én kutyám, napi 1-2óránál kevesebbet látom, nem akarom nevelni, nem az én feladatom, egy óra alatt nem is lehet. Van kutyám, aki rám hagyja egy másik támadó kutya lerendezését ebből adódóan szerintem nyilvánvaló, hogy nálunk ki a falkavezér. Hasznos tippeket ötleteket várnék, hogy egy idegen kutyát, aki van max 2kg, és komoly károkat tudnék benne okozni, ha reflexből/hirtelen felindulásból cselekednék, hogy szereljek le úgy, hogy ne essen bántódása. Ehhez semmi köze a falkavezérségnek.
2012. márc. 20. 16:34
 7/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Komolyan itt tartanak ebben az országban az emberek? 4emberből 2 nem tudja megérteni, hogy NEM az én kutyám, nem családtagé, semmi közöm a neveléséhez, leszerelni, elrettenteni szeretném. Napi 1 maximum 2órát ha látom, de azt is hétvégén. Hétköznap mikor dolgozom kevesebbet. Problémám akkor van vele, ha összetalálkozik velünk mikor én is kutyával megyek le/jövök haza, illetve ha nincs bezárva a helyére és a közös helységben a kanapén tanyázik.

A következő majd jön Ceasar M-el?

2012. márc. 20. 20:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Szólj rá erélyesen, mikor a kanapéra megy és nincs bezárva, hogy tünés" vagy " lefele!" ha nem megy le és tovább acsarkodik, akkor hátulról fogd meg és lazán told le, csak vigyázz nehogy megharapjon.

Ha le megy, és vissza akarna ugrani akkor álld el az útját, és mutasd meg neki, hogy bár nem a falkavezér vagy de nála biztosan nagyobb.


Ha megütöd, csak hülyébb lesz, így azt ne is tedd meg. Esetleg mikor lejön magától dobj neki jutalom falatot, hátha észbe kap.

2012. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fogd meg a marjánál fogva, emeld fel és ordíts rá, vagy ugyanúgy a marjánál fogva fordítsd a htára és várd meg amíg megnyugszik.
2012. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!