Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törpe kutyákat hogy lehet...

A törpe kutyákat hogy lehet büntetni/nevelni?

Figyelt kérdés

Lakótársamék beszereztek valami szaporított törpe fenevadat, már nem kicsi: 6-8hónap körüli, ami enyhén viselkedési problémás. Tudom, hogy kell egy kutyával bánni, felneveltem meg meg is neveltem már párat, de a legkisebb is ennél 3x nagyobb pincsimix volt.

Ahogy közelítek felé morog vagy éppen visít és kapkod, acsarog. Ha megkap akkor nem vagyok benne biztos, hogy nem olyan erővel ütném meg, dobnám odébb, hogy baja legyen. Nyakbőrnél megfogni szinte lehetetlen úgy kapkod.

Nem én akarom nevelni, ha nem látnám szinte nem is érdekelne. De egyre többet hagyják egyedül és nekem is van kutyám (külön vannak tartva), akit viszont támadna, szerencsére az enyém rám bízza a dolgot és még csak rá sem mordul, de ha nekünk jönne, akkor biztos reflexből odébb rugnám, ami nem lenne túl egészséges neki. A másik mikor szintén nincsenek itt a gazdái és nincs bezárva, akkor a közös kanapéra -ahol kutyának helye nincs - állandóan feljár. Ahogy közelítek felé hogy letessékeljem kezdi a morgást, acsarkodást, eddig mindig került valami a kezem közé és letereltem, de az én türelmem is kezd véges lenni.

Tudom, hogy nem a kutya hibája a dolog, épp ezért nem is szeretnék vele durván bánni. Milyen jó és célravezető módszerekkel tudnék nála elérni valamit.


2012. márc. 20. 15:39
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha valóban nem foglalkozol vele semmit, csak a kanapés konfliktus a probléma részedről, akkor jó megoldás lehet, hogy pár falattal lecsalogatod egy "lefele!" kíséretében, és a földön megjutalmazod. Így megtanulja, hogy érdemes legalább neked legalább ebben a helyzetben szót fogadni :)
2012. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, igaz reméltem, hogy kapok olyantól választ akinek ilyen kis idegbajos a kutyája, vagy volt már ilyennel dolga, de úgy látszik ők nem nevelik, vagy aki igen, annál ez nem fordul elő.

Tényleg nem foglalkozom vele, a gazdáihoz sincs közöm, néha keresztezzük egymást a lakásban és ennyi, ennyi erővel lehetne a szomszédom is amennyi időt velük együtt töltök. Lehet itt lesz a kutya egy hónapig, lehet fél évig és költöznek vagy rájönnek, hogy ez nem nekik való.

Probléma egy része megoldódni látszik, most már képes vagy távol maradni tőlünk vagy normálisan közelíteni felénk. Rávettem a gazdáit, hogy kezeljék kutyaként, ne plüssjátékként, ami elég nehezükre esik, de belátták, hogy igazam van. Így talán sikerül összeszoktatni az enyémmel (amit már ezerszer felvetettem, de hát ők annyira féltik...).

A nagyobb probléma az amikor nekünk akar jönni, mert ha megteszi én tényleg reflexből, gondolkodás nélkül belerugnék, az meg egy 2kg-os kutyának nem tesz jót. Ha sikerül az összeszoktatás remélhetőleg erről leszokik.

A kanapés dolgot képes vagyok lenyelni, bár nem szívesen. Túl sokat nem tartózkodom a közös helységekben, de ha erről szólt a megállapodás, hogy kutyának ott nincs helye, akkor jó lenne betartatni, de ahogy kezdek rájönni a dolgokra lesz még a gazdáival pár beszélgetésem.

A falatos dolog jó ötlet, már próbáltam de egy helyben remeg a kutya, vagy arra is vicsorog ha megszagoltatom vele vagy elveszi ha odaadom neki, de utána nem menne semmi pénzért. Most partvisnyéllel finoman leirányítom, mert hozzányúlni képtelenség. Sokszor még a gazdáit is megmorogja ha meg akarják simogatni, úgyhogy idegenként sok reményt nem fűzök hozzá.

2012. márc. 21. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!