Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden ami labrador! Jelleme,...

Minden ami labrador! Jelleme, tartása, szokásai?

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy nem érdekel a google leírása sem semmi másé!

Tapasztalati vélemények érdekelnének!

Panelban lakunk!


2012. márc. 20. 18:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyon okos, tanulékony, szereti az embereket, gyereket, nagyon szeret az ember kedvében járni és segiteni, éppen ezért is van annyi labrador munka kutya a vakvezetőknél, mozgáássérülteknél, drog keresőknél, mert szereti az embereket és bármit megtenne érte! Hihetetlenül okos, a kedvenc kutyfajtám, de sajnos túl sokat látok menhelyen, ami elszomorit, hiszen nem azt az életet érdemlik meg! Egyébként nekem volt egyszer egy menhelyi labrador keverékem, és elmondhatom hogy soha nem volt még olyan okos és ragaszkodó kutyám, mint ő volt! Szintem minden szót megértett, okosabb volt minden kutyámnál... imádtam és imádok minden labradort!
2012. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
én a labimat egy nap olyan 1,5-2 órára viszem ki sétálni, és olyan fél órát gyakorolunk trükköket. meg persze a játék, az mindig megy :) igaz, nekem nem panelban van. a gyerekekkel nagyon óvatos, minél kisebb annál óvatosabb :) most 5 éves létére meg főleg. régebben is vigyázott rájuk. nem bánja ha a fülét, farkát húzogatják... viszont az enyém az orrára haragszik. ha az orra helyéhez hozzáérsz akkor arrébb megy, vagy eltakarja a mancsával, de soha nem kapna meg senkit. engem egyszer szó szerint ledöntött a lábamról. :D de én nagyon ajánlom a labradort, imádnivaló kutyus. :)
2012. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Beatrix.P válasza:
Angol fajta,halaszoknak segitett halot partra huzni. Szine fekete vagy sarga.Marmagassaga 54 cm. Teste eros,fule lelog.Szore suru. Jol uszik,bator,bekes termeszetu,konnyen nevelheto.orzokutyakent kivalo.A vilag egyik legjobb vadaszkutyaja.
2012. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
na csak annyit hogy az én labi keverékem azt csinálta: ÉS HANGSULYZOM: SENKI NEM TANITOTTA: ELSZÖKÖTT EGY CSIRKÉKNK ÉS elfogta gyengéden és odahozta nekünk sértetlenül! Ugyanezt tette a szomszéd cicájával aki 7hetes volt és elszökött! Futott utána, azt hittük bántani fogja de nem! Oda hozta nekünk és megnyalogatta! Akármit mondhattál volna, mintha minden egyes szavamat értette volna! Vannak fajta mentőnél is labradorok! És sokuk nem viselkedés zavarosak, csak a kedves gazdi lemondott róla! :((
2012. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)

Annyira fura olvasni hogy egyetlen egy rossz szót nem írt egyikőtök sem!

Azért akár milyen fajtába belekattintottam eddig,azért egy két negatívumot is kapott!:)


Szóval akkor azt írjátok hogy mit szedett szét,esetleg rágott meg?Hogy viseli az egyedüllétet?

Amúgy másik kutya mellé lenne,maximum(!) 6 órát lenne egyedül alkalmanként,tehát nem is minden nap!

Néztem már fajtamentőket is de ez még csak elméleti kérdés!:)

2012. márc. 21. 06:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudnék negativot mondani, max ha nincs nevelve akkor ő is válhat rossz kutyává, meg hogy hajlamos az elhizásra, ezért sokat mozogjon , kölyök korában elég kis rosszcsont! De csak olyan mint egy kiskutya! :) Rág, ugrál, pisil, puszit, de mondom - könnyen nevelhető! És nevelni is kell!

Panellbe és másik kutya mellé? Elfog férni két kutya? Általában jól meg fér másik kutyával, de ha kell megvédi magát, általában könnyen alkalmazkodik. Ha felnőtt kutyát veszel, a kölyökkori rossz szokásokat megúszod! :)

2012. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

tegnap 20:32 vagyok :)


az én labim nem igen rágott meg semmit. fogváltáskor a tujáink alját, és persze természetesen a játékait. :) az enyémnek van 2 nagy fadarabja, ha rágcsálni van kedve azokat szedi elő. egyszer a locsolónkat rágta meg. :) de tényleg semmi komolyabb kár nem volt. és tényleg, semmi rosszat nem tudok róluk mondani! ha le van fárasztva szerintem nyugodtan mehet panelba is, bár mi ha beengedjük a miénket, 10 perc után magától kérezkedik ki :) szóval nem szeret bent lenni. de megszokás kérdése:)

2012. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 angels1 válasza:
Nekünk van egy 1 éves és egy 8honapos labink.A nagyobb okos,rendesen odafigyel hogy mit mondok mintha érteni szeretné,reggeltöl estig a labdájával nyuzz mindenkit,látszik rajta hogy boldog a reggeli elsö találkozásunknál,gyorsan tanul,imád uszni,imád élni egy boldog imádnivalo kutya. Na a 8 honapos lusta egésznap alszik egésznap enne,talán 2szer ha visszahozza a labdát,szinte semit se tud másnap amit megtanitasz neki.tanitom és othagy elmegy aludni egyszerüen nem érdekli.Nekem ez a tapasztalatom.
2012. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 8 hós kan labi van egy 3 és egy 7 éves gyerek mellett. Valóban nagyon okos kutya, nagyon szereti az embereket. A gyerekeknek kimondottan sok mindent elvisel, hagyja hogy nyúzzák. Viszont az okosságából adódóan sokszor úgy tűnik mintha túl sokat gondolkozna, kombinálna. Ha olyan kedve van, akkor kétszer is meggondolja hogy végrehajtsa-e a parancsot. Sok foglalkozást, tanítást igényel, a mi kutyusunknál az agyilag lefárasztás sokszor fontosabb mint a fizikai. Egyébként hamar alkalmazkodik, stabil idegrendszerű, nem ugatós. Emberszeretetéből adódóan nem szereti ha egyedül hagyják vagy kimarad valamiből, de szisztematikusan hozzászoktatható a pár órás egyedülléthez.
2012. ápr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!