Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy Dobermann az...

Kuvasz vagy Dobermann az alábbi feltételek mellé?

Figyelt kérdés

-Szeresse a gyereket (nagyobb gyereke mellett lenne)

-más állatokkal jól kijöjjön főleg baromfi

-más kutyákkal lenne együtt

-fontos hogy jól őrizzen (állatokat de főleg a porát és minket)



Mozgás stb...-ben megfelel mind a 2 fajta. Tapasztalatokat is várok.



2012. márc. 21. 19:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz mellett nőttem fel, tesómmal egésznap ráncigálhattunk végtelen türelemmel viselte, mindig nagyon óvatos volt velünk (egyébként kan volt). A mi macskánk és másik kutyánk sosem bántotta, olyan igazi "úrikutyaként" tudott viselkedni. A házat pedig remekül őrizte, sőt, volt, hogy a szomszédba betörtek, de a mi kutyánk verte fel a környéket... Én bátram merem ajánlani, persze jó kennelből, hogy ne legyen ideggyenge. A pletyka pedig miszerint a kuvasz megőrül öreg korára, egész egyszerűen nem igaz.
2012. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 21. 21:03
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A dobermann nem bírja a hideget, és sajnos örökletes betegségekre hajlamos a törzskönyves állomány is. Mozgásigénye hatalmas, nagyon élénk. A kuvasz nem olyan heves, más állatokkal könnyebben összeszoktatható, hiszen a jószágra vigyáznia kellett. Erre az éghajlatra lett kitenyésztve, télen-nyáron jól megvan. Láncra kötni valóban nem szabad!

Csakis jó helyről, törzskönyvvel szabad venni, de így sem drága, a magyar fajták sajnos eléggé el vannak felejtve. Persze mindenkinek nem ajánlhatók, de neked jobb lenne szerintem. Viszont foglalkozni kell vele, mert ha unatkozik, talál ő magának elfoglaltságot, ami nem biztos, hogy nektek is tetszeni fog, és a falkavezér-szabályokat be kell tartani szigorúan, de ezt nemigen kell mondani :)

2012. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a Doni érzékeny a hidegre. Bejöhetne a házba is.

Köszönöm a választ!


Hát még mindig nem tudjuk, hogy melyik legyen de majd valahogy eldöntjük.

2012. márc. 21. 21:09
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz:

Kiváló területőrző, a családjához hűséges, a gyerekeket is kitűnően tűri (én is, tesóm is kuvasszal nőttünk fel), megfelelő szocializáció mellett más kutyákkal is remekül kijön.

A 2fajta közt a legnagyobb különbség, hogy a dobermann inkább 1gazdás, elsősorban személyvédelemre alkalmas, porta illetve baromfi/állatok őrzésére nemigazán. Más kutyákkal szintén nagyon nehezen jön ki ha kiskorától kezdve nincs szoktatva.

Nekem mind a 2fajtával van személyes tapasztalatom, imádom a dobikat, de őket vagy kifejezetten egy aktív családhoz hobbi kutyának vagy sportra (agility, obedience, ÖV) vagy munkakutyának ajánlanám személyvédelemre. Amíg a kuvasz boldogan őrzi kint a portát, addig egy dobermann inkább vágyik be a kanapéra a gazdái közelébe, mivel ő a családjáért él-hal, ott érzi jól magát, ahol a gazdája van. A kuvasz kicsit függetlenebb, neki a munkakörébe inkább tartozik a területőrzés és ennek örömmel eleget is tesz.

2012. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekkel mind a két fajta jól kijön, ha megfelelően vannak nevelve.


Háziállatokkal a kuvasznál nem lesz gond, a dobermannál esélyes, hogy a baromfikat levadássza.


Más kutyákkal megfelelő szocializálás mellett mind a két fajta kijön. Függ persze a falkatársaktól, de a kuvasz nagy valószínűséggel falkavezér lesz, hacsak nincs nála nagyobb fajta.


Területőrzésben szerintem sokkal jobb a kuvasz + a hideget is bírja.


Egyszóval: kuvasz

2012. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kuvasz, mert területőrzésre nagyon jó, plusz a hideget is bírja.

Egy dobi pedig nagyon sok foglalkozást, mozgást igényel. Plusz állatőrzésre nem a legalkalmasabb. És nem kifejezés az, hogy fázós. Az enyém télen szinte egész nap a házban van, mert ha egy kicsit is kint van, remeg, és pár napos kinti tartózkodás alatt is rengeteget fogy a hidegtől.

2012. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tiszay válasza:
65%
Nekem volt kuvaszom,(remélem, még lesz is)két barátom pedig dobermannokat tart.A kuvasztól nem tudtak hozzám büntetlenül bejönni a portára még akkor sem, ha otthon voltam.Viszont én minden további nélkül bemehetek hozzájuk amikor otthon vannak.Dörgölőznek hozzám, bár azért érzem, hogy inkább csak elviselnek, legszívesebben megcincálnának egy kicsit.A gyerekeket a kuvaszom is nagyon szerette, azt csináltak vele amit akartak.Idegen gyereket nem nagyon tűrte, mintha féltette volna az enyémeket.A barátom dobermannjai a biciklimről egyszer kb. két perc alatt lerágták a gumit, csak úgy.Semmi új vagy szokatlan dolgot nem lehet előttük otthagyni, mert darabokra szedik szépen csendben.Kutyát, macskát, csirkét és minden mást csak akkor tűrnek meg maguk között, ha együtt nőttek fel vele.A kuvaszommal nem voltak ilyen problémák.Télen az új szerzeményű kismacskával együtt durmolt a házában, miután látta, hogy ő is hozzánk tartozik.Úgy gondolom, hogy a kuvasz őszintébb, nem annyira hamis kutya, mint a dobi.
2012. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!