Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár mivel etessem? és még...

Rukki kérdése:

Uszkár mivel etessem? és még pár kérdés. Többi lent.

Figyelt kérdés

Hali!

Lenne pár kérdésem.

Van egy egy 8 hónapos kan törpe uszkárom.

33centi magas és 5,8kg.De nem elhízott meg semmi,mert simán érzem a bordáit meg a gerincét meg mindent.

Szal első probléma,hogy elég nagy a tesóihoz képest:)

Többen mondták is,hogy tuti közép.

De most olvasgattam,hogy a RC kaja lehet az oka a sok fehérje miatt.Legalábbis többen is panaszkodtak rá.

Nos az első kérdésem,hogy maradjak ennél,mert elvileg már 8hónapos,nem nagyon nő már.Meg szereti nagyon,jókedvű,egészséges,szép stb.

Csak olvastam,hogy eléggé lehúzzák sokan az rc-t.

És most nagyon orijen-t vagy acanat akarok venni.

Vagy szerintetek ha szereti,szépen fejlődik /túl szépen is:)/ akkor tökmind1?

Mert nem akarom,hogy csontozatával gondjai legyenek vagy egyebek vagy már így 8hónapos kor felé már kijöttek volna,ha lennének a túl gyors növéstől?

2x60grammot kap amúgy naponta.

A másik a lépcsőzés.

Nem is az,hogy sokat lépcsőzik naponta,hanem az ágyra ugrál fel-le orrba-szájba.napi 100x.

Mit kéne tenni vagy hagyjam rá,meg mítosz ez az egész.

Mert ezt a diszplázia meg porckopás meg egyebeket nem arra írnék,hogy lépcső meg stb,hanem inkább a sok szar kaja és nem megfelelő fejlődés.

A 3. meg az ivartalanítás.

Olvastam pár topikot,elég nagy volt a felindulás.

Igen vagy nem?

Tudom,hogy inkább igen,de nincs szívem szerencsétlent:(



2012. márc. 22. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A méretét nem befolyásolja a kaja , max a súlyát.

A r.c. nem hizlaló táp , már csak azért sem mert csirkés kivitelben kapható.


Az ugrálást hagyd rá, ha téged nem zavar , így vezeti le a napi mozgásigényét.


Ivartalanítás= te döntésed

2012. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez a kérdés... Majdnem elaludtam rajta. Minek kell ennyire keringeni a téma fölött?

Blablablabla........sok fölösleges rész.

Most mit is akarsz kérdezni tulajdonképpen?

Azzal mivel egy kutyát akarsz, táppal és hússal. Mit tudom én, veszel egy farhátat, vagy kacsafejeket amit hozzá keversz a tápjához. Nekem tacskóm van az is ezt eszi. Az adagját gondolom tudod, de a zsák tápokra rá van írva sőtt még rajzolva is, hogy mennyi kell.


A diszplázia az egy más tészta. A lépcsőzés az elég sok kárt tehet a kutyába, még szerencse hogy nem tacskó mert akkor már tuti béna lenne. A diszplázia genetikailag örökletes betegség, tehát nem jön létre csak úgy. Egy kutya vagy olyan születésétől fogva vagy nem. De a gerincét megterhelheti pláne, hogy kistestű kutyáról beszélünk, nem szabad lépcsőztetni, bár nem tudom hanyadikon laksz.

Az ivartalanítástól a kutya nem lesz olyan izgága. Sokkal nyugodtabb kiegyensúlyozottabb lesz. Ez a kutyának nem rossz, ugyan is ő erről nem tud, hogy nincs neki ott valamije. Egyszerűen csak kiesik az az ösztön, hogy szukák után koslasson. A mi kutyánkat muszáj volt kiherélni mert csak fél heréje volt. Jól jártunk vele, ugyan is sokkal barátságosabb és nyugodtabb mint hasonló korú faj és fajtatársai. Ha neki ugrik egy kutya (agresszióból) akkor ő farok csóválva távozik, és ez a jó, hogy még az agresszió is nagyrészt eltűnik a kutyából. Szóval rossz nem történhet vele.

2012. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A német juhászom lett kiherélve.
2012. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!