Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ámenetileg adhatok a kutyámnak...

Ámenetileg adhatok a kutyámnak rizst meg konzervet?

Figyelt kérdés

Most nem tudunk neki tápot venni, csak 1 vagy 2 hét múlva,anyagi okok miatt,arra gondoltam hogy fözünk neki rizst és vennénk kutyakonzervet,vagy esetleg vegyünk vmi olcsó tápot pl dogchow,butchers?? Vagy mit??

eddig acanát kapott..


2012. márc. 23. 07:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod neki, de a rizs és a kutyakonzerv is drága - így nem egészen értem a kérdést. Eddig mit adtál neki?
2012. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Bocs, látom, acanát. Nem tudom, mi az..
2012. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
akkor már inkább rizs-csirkefarhát. A konzerv szemét
2012. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Megnéztem a neten, elég drasztikus ára van az acanának. Mindegy, a rizstől és a konzervtől sem lesz semmi baja.
2012. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Még januárba vettünk acanát nagyobb mennyiségben,és az most fogyott el viszont elég rosszul állunk es most nem tudok neki venni,rizs az van itthon,csirkére allergiás,szóval csirkefarhát kilőve..

kistestü kutyáról van szó..

2012. márc. 23. 08:04
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha allergiás, akkor nem lenne butaság, ha megkérdezed az állatorvosotokat, ugyanis lehet egyedi eset a kutty.
2012. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Óh, kistestű kutyának azért nem olyan nagy ördöngősség kaját csinálni:)

Egyébként nem akarom beleütni az orrom, de ha nem álltok úgy anyagilag, akkor miért az egyik legdrágább tápot adod neki? Van nagyon sok más táp is, ami nagyon jó, és jóval olcsóbb.


Egyébként nekem is kistestűm van, de én a táppal való etetést (én is Acana-t, vagy Orijen-t adok neki) kezdem minimalizálni. Csak reggelire szokott kapni, akkor sem mindig. Ma reggel pl. főztem neki egy lágytojást, és abba ment néhány szem táp. Vacsorára azt hiszem almát fog enni:) Holnap reggel főzök neki rizst, veszek valami olcsóbb tonhalkonzervet, és azt teszem bele. Holnap vacsira kap 1-2 szelet sonkát, és néhány kanál joghurtot, vagy túrót.

Meg lehet oldani az etetést okosan:) Én a kutyakonzervet nem erőltetném, azon az áron már szinte színhúst lehet kapni, arról meg jobb nem beszélni, hogy a konzervekben mi van...

2012. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Konzervet ne, 80%a víz.

Ha allergiás a DC, butchers kilőve, tuti van benne csirke, a joserának van jóminőségű csirkementes tápja, illetve a brit premiumból is van és ezek jobbak és olcsóbbak, mint azok a tápok amiket említettél.

Nem tudom mennyire kis testű az a kis testű, de ha 5kg alatti, akkor a brit care-ből lehet kapni 1kg-os kiszerelést is (dogshopból ingyen ki is szállítják) ez 2hétre elég kéne hogy legyen.

Főzni is lehet neki, de rizst hússal+zöldségekkel/gyümölcsökkel, nem konzervvel keverve.

2012. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kutyusom is allergiás a csirkére, én Brit Prémium bárányos-rizses gabonamentes tápot adok neki. Jóval olcsóbb, mint az Acana viszont prémium minőség, én elégedett vagyok vele.

Ha még jobbat szeretnél adni, ott van a Brit Care (ugyanaz a gyártója, mint a sima Brit-nek), szóval ez a Brit Care szuperpémium minőség, bárányos-rizses, gabonamentes, mégis még mindig olcsóbb, mint az Acana.

Én ezt a kettőt ajánlom, szerintem érdemes venned és ha beválik, akkor nem is kell megvenned az Acanát...

2012. márc. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Eddig anyumnak volt állása és megtudtuk venni,amúgy kimérve vettük, 2 kg volt 2600 ft körül és 1,5-2 hónapig jó, 5-6 kg körül van a kutyám bichon, napi 1x kap enni,most 2000 ft van apámnál és anyumnál összesen, és csak áprilisba kap apum pénzt..brit care táp sajnos nincs itt a közelbe..
2012. márc. 23. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!