Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg? Valami tipp?

Hogyan tanítsam meg? Valami tipp?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű német juhászról lenne szó, 1éves elmúlt és nem tudom hogy kéne megnevelnem mert nem lehet neki parancsolni, nyughatatlan kutya, össze vissza ugrál, sétáltatni próbáltam de alig lehet visszatartani és ha szól neki az ember abból se ért, tanácstalan vagyok hogyan vegyem rá hogy fogadjon szót, üljön le ha akarom stb...
2012. márc. 23. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Cesar Millan könyvei, kutyiaskola, falkavezéri problémák kezelése.
2012. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

az én kutyám is ilyen...

nem kényeztetted el nagyon?


mert én igen.. és nálam is ezek a "tünetek" vannak.

2012. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazából annyira nem lett elkényeztetve, csak sétáltatni se nagyon viszem el mert elég bolond természete van és alig lehet visszafogni, valahogy alapból ilyen...és én sem tudom mit kezdjek vele mert ha kiabálok neki ha nem annyi mint a falrahányt borsó...
2012. márc. 23. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Húha, elég komoly problémáid vannak, amire az ellenszert lehet itt pár szóban leírni. Az egyik baj, amit rögtön látok, hogy nem nagyon mozgatod, mivel húz. A mozgáshiány viszont csak olaj a tűzre, annál rosszabbul viselkedik. Ördögi kör. Először is azt javaslom, hogy mielőtt elindultok, a kertben labdázzatok negyed órát. Aztán negyed órán keresztül taníts neki alap vezényszavakat, a kertben sokkal jobban engedelmeskedik majd, mint a sétán. Ekkor már elég fáradt lesz ahhoz, hogy sokkal nyugodtabban viselkedjen a sétán, ami minimum egy órás legyen. Egyébként meg olvass sokat, különösen Cesar Millan könyveit és vidd el kutyaiskolába.
2012. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem!:)Köszi szépen a segítséget!!
2012. márc. 23. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kutya suli nem árthat neki meg sokat mozogj vele nekem is német juhászom van és nagyon igényli azt ,hogy foglalkozzanak vele és a mozgást is. Sokan azért nem viszik a kutyát sétálni mert hogy jaj húzz és havonta egyszer megpróbálja ,hogy most hátha nem húzz de ez tényleg egy ördögi kőr ,ha nincs lemozgatva mindig ezt fogja csinálni. Próbálj meg valahogy sokat mozogni vele egy kiképző biztos sok hasznos tanáccsal eltud látni.
2012. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!