Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyáron is elvárjátok a kutyátó...

Szilvi & Argos kérdése:

Nyáron is elvárjátok a kutyától a kapuszabályt a kert és a lakás között?

Figyelt kérdés

Eddig tavasztól késő őszig, amikor nyitva volt a bejárati ajtó, akkor Argos kutyám szabadon közlekedhetett a kert és a lakás között. Ha nem akartam, hogy bejöjjön, mert pl felmostam, akkor rászóltam, hogy maradjon kint. Ezzel meg volt oldva a probléma.

De most elgondolkodtam, hogy ez nem tesz-e keresztbe a kapuszabálynak? Ugyanis ajtókon-kapukon csak engedéllyel mehet ki-be, többnyire utánam, de pl este utolsó pisilésnél magam előtt küldöm ki az ajtón, úgy kényelmesebb technikailag...

Tehát fontos lenne elvárni, hogy a nyitott ajtó ellenére csak kérésre jöjjön be, és ha már bent van, akkor ne menjen ki engedély nélkül? Ti hogy vélekedtek erről?



2012. márc. 24. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

sokan teljesen túlértékelik és rosszul értelmezik a kapuszabályt. Az mindössze annyit jelent, hogyha egyszerre értek el kaput,akkor engedjen előre mint az udvarias férfi egy nőt.

De nem jelenti azt, hogy nélküled nem közlekedhet (kivéve,ha megtiltod) és azt sem jelenti, hogyha 4 méterrel előtted megy és elér egy ismert kaput, akkor meg kéne állnia és megvárni.

Egyeseknél kicsit túlvan ez dimenzionálva

2012. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bozsikrisz ***** válasza:
Szerintem nem kell ezen túl sokat agyalni. Ha a kutyád jól nevelt, és szófogadó, akkor nem lesz gond.
2012. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bozsikrisz ***** válasza:
Első, ugyanezt gondolom:) Klasszak ezek a "falkavezér" technikák, de néha már túlzásnak tartom az itt feltett kérdéseket.
2012. márc. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
láttam ilven esetet, lakásban tartott kutya és gazdája. Valamit 20 ajtó a lakáson belül. Kiscsaj elvi kérdést csinált a dologból,abszolút semmi értelme nem volt, csak a kutya megtanult hangosan sírni, ha bennragadt egy szobában.És ugye nem jöhetett ki egyedül....
2012. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A sok "falkavezéri praktikát" szeretem terjeszteni kutyások körében, akiknek nem fogad szót a kutyájuk vagy súlyosabb probléma is van az ebbel. Én sok ilyen szabályt valóban betartatok, mert Argos hajlamos lazítani a fegyelmen, ha rá vannak hagyva dolgok.

A kapuszabályt igazából azért veszem szigorúan, mert a kutya életébe kerülhet, ha éppen akkor lép ki a kapun, száll ki a kocsiból, amikor nem figyelem és éppen jön egy kocsi. Tehát ez szerintem életbevágóan fontos.

Az, hogy a lakásban lévő 20 ajtón nem közlekedhet, csupán engedéllyel, az valóban vicces :D

Igazából nem terveztem változtatni az eddig rendszeren, csak elgondolkodtam...:)

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 24. 13:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam kérdezni, hogy van-e valami konkrét oka annak, hogy felállítottad ezt a szabályt, de akkor ezekszerint van. Nem tudom nálad mi lenne a jó. Nálunk úgy van, hogy a nyárikonyhába közlekedhet ki-be, télen jelez, ha be akar jönni és kinyitjuk az ajtót, a lakásba viszont meg se próbál bemenni. Emellett a kertkapura is vonatkozik a szabály. Én azt mondom, hogy lazíts a szabályon, aztán ha úgy látod, hogy ez rossz hatással van a kutya viselkedésere, akor bevezeted újból.
2012. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
elég ha a kutya azt tudja, hogy a kertkapu tabu nélküled. De az összes többi szituáció kérdése.
2012. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom, mindannyian hasonlóképpen gondoljátok. Tényleg felesleges macera lenne nem csak a kutyának, hanem nekem is, hisz sokszor kellene figyelni, hogy mit akar, és hogy ne pont akkor adjak engedélyt a ki-be lépésre.

Marad a rendszer, ahogy eddig: szabad ki-bejárás.


Köszi a válaszokat!

2012. márc. 24. 14:15
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Hidd el Szilvi, ez nem hágja át a szabályt. Ha Ádáz egyedül megy ki az ajtón, mert pl ki van nyitva (és persze tudja h ott kimehet, tehát nem kertkapuról van szó), az oké. De ha én is megyek, akkor simán megvárja, míg kimegyek előbb és csak úgy jön utánam.


Argos pedig jólnevelt kutya (legláabbis én azt veszem ki minden hozzászólásodból), így nem fogja ez megzavarni.

2012. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

hogy a kapuszabály lényege érvényesül-e sokkal jobban meg lehet nézni pl erdőben. Ha keskeny,ismeretlen ösvényhez, vagy útelágazáshoz érsz.

Ha a kutyamegáll és megvár, megvárja,hogy mehet-e és merre, akkor működik a dolog.HIszen a lényege az, hogy új,ismeretlen, más,elválasztott területre mindíg a főnöklép először. HIszen veszélyeslehet,hiszen dönteni kel...én ezzel szoktam mérni akutya-gazda kapcsolatot, ha új kutyával kell foglalkozni.

2012. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!