Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám ma összeugrott egy...

Kutyám ma összeugrott egy másikkal parancsra sem engedte el, valóban ennyire el tud kattani egy kutya?

Figyelt kérdés
Egy boton vesztek össze de előtte már volt előzménye mert a kutyám nyüszített 2x is mikor elkapta a kiskutya a fülét. Eddig nem volt ilyenre példa, de most összeugrottak, az enyém elkapta és nem engedte el, rángatta, tépte, hiába kiabáltam vele és próbáltam szétszedni őket.. szegény kis kutyusnak lyuk lett a bőrén, az enyémnek meg a szemöldökén lett lyuk... na most mért nem engedte el amikor rászóltam? Eddig mindig kikerülte a konfliktust ha szóltam neki...

2012. márc. 25. 15:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

# 11


nem. szedtem már le kaukázusit keverékről, német juhászt border collieról, német vizslát borderről, cane corsot kaukázusiról, cane corsot agárról, bullterriert puliról meg még ami már emlékezetem homályába vész...


a konkrét leírás a kérdező pitjére vonatkozott, nagyobb méretű vagy nem fogástartó kutyát nem lehet térd közé kapni. viszont továbbra is hülyeségnek tartom a hátsó lábnál széthúzást, egyrészt nagyon csúnya szakadós sérüléseket okozhat, másrészt a harc hevében elborult elméjű kutya simán hátrafordulhat (főleg, ha nem a tiéd) és megsérülhetsz. míg egy határozott mozdulattal, ha elkapja az ember (ideális esetben két ember) a kutya nyakörvét, akkor már sokkal jobb pozícióban van. ott is visszafordulhatnak, de a nyakörvről jövő visszatartást már nem ismeretlen neki, mint a lábrángatás, és ott könnyebb kivárni azt a bizonyos pillanatot, amikor a kutyák szétkaphatók.

ha egyenlőtlen a küzdelem, akkor pedig a nyerésre állót érdemes megfogni és kiemelni (bár volt már olyan élményem, hogy saját pitemet emeltem fel a nyakörvénél fogva, és rugdaltam el tőle a támadó pincsit, mert komolyan azt hitte, hogy lehet ellene esélye...)

2012. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

# 10


a szocializálás mellé ajánlj neki egy jó agymosást is, csak hogy tényleg hatásos legyen a dolog :)

2012. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
Most ezért tuti le fognak szólni a pit tartók, de ennél a fajtánál nagyon gyakori, hogy minden nevelés ellenére elborul az agyuk és nekimennek a másik kutyának. Az én tök ártalmatlan, behódoló kutyának minden ok nélkül nekiment már két pitbull, na ezek után én biztos, hogy nem engedem oda egyhez sem, hiába mondják, hogy jól nevelt.
2012. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Eddig bármilyen konfliktusból kihívható volt, ha nekiment másik kutya eljött onnan ha rászóltam.. megfogtam a nyakörvét eddig arra hogy engedd el, meg hogy hagyd reagált, most semmi mintha nem ez a kutya lett volna, teljesen kikattant magából, látszott a szemén, hogy nem normális.. szétszedtük őket nagy nehezen, azonnal földre nyomtam nem is akart felelni aztán pórázra tettem, hazafelé úton közelebb engedtem ahhoz akinek nekiment, puszilgatták egymást, nem mi értem mi volt ez...
2012. márc. 25. 20:14
 15/21 anonim ***** válasza:

annyiszor leírtam már itt is (meg néma mások is), csak folyton érkezik néhány újhullámos meg kölyök pit tulajdonos, akik hirdetik az igét...


a pit bull terrier nem h.lye, nem idegbeteg, nem nevelhetetlen, hanem ösztönhiányos. hiányzik belőle a harcot elkerülő- illetve lezáró ösztön. nem fogadják el a másik kutya megadását és ők sem adják meg magukat, a harc alakulásától függetlenül, ez az ún. "gameness" vagy "game-ség". ez független a neveltetésüktől és a szocializáltságuktól, ahogyan azt egy régi pites mondta, "olyan mélyen van bennük a harc, hogy azt nem lehet kiírtani".

pont ezért nem szoktam ajánlani senkinek, hogy nonstop, és felügyelet nélkül együtt tartson pittel egy másik kutyát, mert bármikor megtörténhet az, ami veletek, csak éppen gazdik nélkül... lehetséges, hogy soha többet az életben nem fog a két kutya összeverekedni, de az is lehet, hogy legközelebb még könnyebben elpattan a húr. figyelni kell őket, és óvatosan bánni a játékokkal, és ha csak jelét mutatják a feszültségnek, leállítani őket.

2012. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# 9/16

Miért lenne szar a kutyám?Fiatal még azaz kölyök!És nem szar!!!Igen is jólnevelt iskolázott stb...

Bocsi kérdező!:/

2012. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ivaros? Nem lehet, hogy a kamaszodás/felnőtté válás, vagy a tüzelő szukák/tüzelés miatt ingerlékenyebb?
2012. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

16


A kutyád nem jól nevelt meg iskolázott, hanem még nem érett be, pites szakkifejezéssel még nem indult el.


Majd eljön ez az idő is, akkor a nevelését meg az iskolázását felejtheted el nagy ívben és ide fogsz jönni feltenni a kérdést, hogy mi volt ez. Aztán jön egy másik gyikomat, akinek szintén kölyök pitje van és kioktat hogy neveld meg a kutyádat, mert neki is sikerült, az 5 hónapos kölyke még nem ment neki senkinek és hagyja magát dominálni.

2012. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

elötte staffbullom volt vele nem volt baj :)

Remélem ezzel sem lesz.

Kérdező sztem ivartalanítsd.Akkor lehet csökken a dominancia :)

2012. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19.


A staffbull meg a pit az két külön világ. Gyaníthatóan a pited ősei között jóval közelebb vannak game kutyák, mint a volt staffbullod esetében.


Az ivartalanításnak meg ehhez nem túl sok köze van. Ha a kutya kutyázik, azt az ivartalanítás nem oldja meg. Ugyanis az nem agyi format-C, annak ellenére hogy sokan azt gondolják.

2012. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!