Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat az...

Miért nézik le azokat az embereket, akik menhelyes kutyák helyett kiskutyát vesznek?

Figyelt kérdés
Nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől vett kiskutyáról van szó.
2012. márc. 25. 17:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%
Senki nem nézi le.
2012. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Több kérdésnél olvastam, hogy valaki segítséget kért mert Xy fajtájú kutyát szeretne, aztán leugatták, hogy miért nem menhelyről hoz ki egyet.
2012. márc. 25. 17:09
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
nem. Azokat "ugatjuk le" akik expresszből akarnak kutyát venni.Akkor már inkább a menhelyi
2012. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
mi a baj az expresszes kutyákkal? ott is lehet tk-sat kapni, nem?
2012. márc. 25. 17:16
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el jobban azokra a kérdésekre adott válaszokat, és megtudod.
2012. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Elolvastam.
2012. márc. 25. 17:33
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted szerintem a helyzetet.


Azt, hogy valaki fajtatiszta kiskutyát szeretne, senki nem nézi le - én legalábbis tuti nem.


De alapból nem is a lenézés a jó szó... Inkább az egyet nem értés.


Én akkor szoktam ajánlani menhelyi kutyát, ha az illetőnek nem konkrét célja van a kutyával, még csak ötlete sincs, milyen fajtát válasszon mert a tacskótól kezdve a francia bulldogon át a kaukázusiig minden tetszik neki, de csak egy társra vágyik.

Hiszen a fajtatiszta kutyák egy, néha több KONKRÉT CÉLRA lettek szelektálva.

Vadászkutyának vadászat, de minimum apport kell, ha kotorék, ne csodálkozzon, ha otthon buzgón kertészkedik, ha juhász kutya, ne csodálkozzon, ha úgy is viselkedik, ha beagle, ne akarjon vele ŐV-re járni, ha francia bulldog, ne akarja télen-nyáron a kertben tartani,...


Ugyanis ha a 13 éves Pistike a szaporítós Huskyját imádja én mindenkinek orrba-szájba ajánlgatja a fajtát, azzal senkinek nem használ.


Itt ismeretlenül adunk tanácsot idegen embereknek.

Nem tudhatom, mennyire gondolja komolyan a kutyázást az illető.

Ha nem eléggé, akkor szaporítótól beszerezhet egy amstaffot menőzni, de azzal ki nyert és mit?...

Egy tenyésztő meg nem ad el akárkinek kutyát, a legtöbb menhely pedig úgyszintén megválogatja a gazdijelöltjeit...


Így kisebb az esélye, hogy egy kutya rossz helyre kerüljön.

Már alapból ha kutyát keresnék, venném a fáradtságot és gugliznék párat, nem itt várnék, hogy a sültgalambot tizenévesek tegyék a számba...



Most eléggé sarkítva fogalmaztam és természetesen nem mindenkire értem a fentebb írtakat, vannak itt sokan normálisak és én is kaptam már rengeteg hasznos tanácsot.


De tapasztalatból is mondom (és nem csak én, hanem a kiképzők 99%-a, sőt, a profi rendőrségi, katonai kiképzők is - pláne ők), hogy egy menhelyi kutya annyival "rosszabb" csak, hogy nem egy nj, akiről 85%-ban sejthető, hogy agilityzésre és ŐV-re is alkalmas, hanem egy mix, akit fel kell fedezni, ki kell ismerni... aztán lehet, hogy jobb agilitys, mint az nj.

(Nem költőien akartam fogalmazni, tényleg sokszor volt rá példa, hogy a keverék jobb valamiben, mint egy arra kitenyésztett fajtatiszta kutya...csak ez ugye néhány embernek kínos... Olaszországban például máig két keverék a legjobb drog és bombakereső és csak annak köszönhetik, hogy kijutottak a menhelyről, hogy egy idős kiképző látott bennük fantáziát:))

és érdemes a mentőkutyák közt is szétnézni, mennyi keverék és mennyi fajtatiszta közülük...

vagy a terápiás kutyák közt...



Na nem tudom, mennyire voltam érthető, de ha valaki nem vadászathoz keres kutyát, miért ajánljak neki vizslát vagy magyar agarat? Csak azért, mert szerintem szép kutyák?...

2012. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Az expresszel az a baj, hogy a szaporítók gyűjtőhelye.

Sokszor van képük TK-t is ígérni a kutyához!

ja... Golden kölykök TK-val 25.000-ért elvihetők...

Sajnos aki nem ért hozzá, az örül a szerencséjének, hogy ilyen jó áron talált ilyen cuki kutyust...

Aztán lemegy egy faluba ahol egy felújításra váró parasztház udvarába vezetik. Láncon vagy kennelben a szuka, valahol egy koszfészekben a kölykök...

TK? jaaa... hát azt még nem váltottam ki... (Nincs is mit kiváltani.)

De ha már ott vagy, és megígérted a gyerekednek, és a 25.000 is ott lapul a zsebedben, üsse kő...


Aztán a gatyádat is ráfizeted a kutya könyökízületi diszpláziájának műtétjére...


(Persze nem csak szaporítók hirdetnek azért, de egy neves tenyésztő tuti nem szorul rá, hogy az expresszen hirdessen. Nekem is van onnan egy kutyám, de őt a Család utcai menhely hirdette, az egész más tészta.)

2012. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
50%
az expresszben törzskönyves szaporítók árulnak.azok a kutyákkb lehetnének törzskönyv nélküliek is. Se kötelező orvosi szűrések, se tenyészszemle,se tudatos vérvonalválasztás, se semmi. általában felülbélyegzett törzsköny... Akkor inkább menhelyi
2012. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%

Nem nézik le,hanem mindenki úgy van vele h annyi szegény kivert kutyus van a menhelyeken h előbb az ő sorsukról kéne gondoskodni mert ha nem lenne igény a szaporitásra nem érné meg a szaporitoknak,de amig minden kiskutya elfogy náluk addig igen. Ennek szerintem 2 oldala van,1 te akakrsz egy kutyust ami fajtatiszta és egy konkrét fajtára vágysz amit ezért vagy azért megszerettél,megveszed tudsz róla mindent neveled tanitod csaldi kedvenc avagy munkakutya válik belőle és boldogan leéli az életét egy szerető csalédban. de van a 2 variácio amikor gyerkeek de sjanos felnőttek is unatkoznak vagy "csak úgy" kell egy kutya alapon vesznek egy kutyust és nem tudják gondozni nevelni törödni vele mert hát a kutya magátol nem képes mindenre és megunják és kidobják. Ezek kellene a felelős kutyatartással visszaszorítani,ami szinte lehetelten. Én ugy vagyok vele h senki ne mondja meg h szüljek e gyereket vagy fogadjak örökbe,de ugyanakkor h vegyek e egy fajtatiszta kutyust vagy inkább fogadjak örörkbe.

Nekem van fajtatiszta kutyusom is és menhelyes is ugyanugy imdom mindkettőt és egyformán jol nevelt mindkét kutya,ugyanakkor a szaporitással nem értek egyet. Szerintem sokan nem a fajtatiszta kutyusok vétele ellen hanem sokkal inkább az örörkbefogadás mellett voksolnak vagy "győznek meg".Mindkettő jo döntés csak tudja az ember előre h egyik kutya élete sem egy évre szol vagy ameddig kölyök hanem bizony ha vesz vagy örörkbefogad egy kutyát azt 10-15évig gondozni tanitani és foglalkozni kell vele. Ha ezt mindeki felfogná nem lenne ennyi kobor kidobott állat és szaporito sem.

2012. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!