Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat az...

Miért nézik le azokat az embereket, akik menhelyes kutyák helyett kiskutyát vesznek?

Figyelt kérdés
Nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől vett kiskutyáról van szó.
2012. márc. 25. 17:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
72%
Egy csomó embernek egyébként azért mondjuk a menhelyes kutyákat, mert szemmel láthatóan nincs szükségük (és/vagy pénzük) egy tisztességesen tenyésztett fajtatiszta kutyára. Aki csak futni akar a kutyával, társat keres az unalmas mindennapokra, vagy házőrző kell neki, de nincs konkrét elképzelése, és nem is fog 100+ ezret áldozni egy kutyára, az battyogjon el egy menhelyre, mindenkinek úgy a jobb, ne támogassa a szaporítókat, inkább mentsen meg egy pont neki való kutyát. Akinek viszont fajtatiszta kutya kell, az vegyen, nyilván megvan az a réteg, akiknek meg arra van igénye, szüksége. Senki nem néz le senkit, csak néha jobban tudjuk, hogy egy adott embernek mire van szüksége, mint ő - nyilván, hiszen ha ő is tudná, nem kérdezősködne erről.
2012. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, veled nem értek egyet.

Ha nekem határozott elképzelésem van, hogy x fajtájú kutyát keresek, és itt megkérdezem, hogy valaki tudna-e megbízható kennelt ajánlani ami y megyében van, akkor csak tudom milyen kutya való nekem.

2012. márc. 26. 09:07
 13/35 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy nincsenek idióta válaszolók. Én a normálisabbak véleményét mondom - szerintem :)
2012. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha konkrét fajtát, konkrét célra szeretnél, és kennel után érdeklődsz, szerintem senki nem néz le!:O


Ilyenkor én sem tukmálom a menhelyiket, hanem írok kennelnevet, ha épp tudok.


És nem is találkozom gyakran más válaszokkal az ilyen kérdések alatt.

2012. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a kérdezőbel. Rám is mindig furán néznek. Ha nem is szólnak be, de legalábbis lepontoznak. Pedig nem írok semmi hülyeséget. Azzal nem értek egyet, hogy valakinek azért ajánlanak menhelyi kutyát mert nincs vele célja. 1, ha nincs is vele célja, akkor ugyanúgy joga van rendes helyről fajtatisztát venni. 2, szesrintem tiszteljenek már annyira, hogy mindenféle magyarázkodás nélkül elfogadják a véleményem és az akaratok. Utálom amikor leírom, és mindenki lepontoz, meg leszól, aztán hozzateszem, hogy xy dologra kell, és akkor hirtelen (majdnem) mindenki megértő lesz...

Kérdező: talán az volt nekik a baj, hogy aki fajtatisztát akar, az néha a világ másik végére is elmegy egy kutyáért. Azt nem lehet úgy választani, hogy melyik van legközelebb.

2012. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én 3 órát utaztam és 1 órát gyalogoltam a menhelyes keverék kutyám után, utána pedig 2 óra volt vissza a gyalogút, mert olyan sokkos állapotban volt, hogy ölben kellett vinnem - akkor volt 15 kiló.


Nekem Ő kellett, senki más, pedig nem is ismertem! Csak éreztem, hogy nekünk dolgunk van egymással.



és mint mondtam, én például ha konkrét céllal keres valaki kutyát, nem menhelyizek, hanem legjobb tudásom szerint felsorolok szerintem ideális fajtákat.


De igenis ha én szánok 10 percet az életemből egy bizonytalan kérdezőre, és a felsorolt fajták mellé (ha nem volt kikötés a fajtatisztaság) elmondom, hogy ilyen kutyát menhelyen is talál, akkor ő is tisztelje azt, hogy 3 mondatban ezt is leírom, és ezzel 1 percet elrabolok az életéből.


Lehet, hogy 10 emberből 9 meg se nézi a menhely honlapját, de ha a 10. rákattint, és adj' isten beleszeret egy kis szerencsétlenbe, akkor nekem már megérte, akárhányszor pontoznak le.

(és szerencsére van pár ilyen "sikersztorim".)

2012. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
28%

A kérdés inkább az lehetne, miért nézik le annyian a menhelyi kutyákat?!

Aki még sosem látogatott el ilyen helyre, az nem csodálom, hogy nincs is tisztában vele, mennyi csiszolatlan gyémánt van ott!


(legjobb példa erre 4-ből 3 kutyám, mindhárom keverék és a tükörsuliban apportban, engedelmességiben és agilityben a 3 legjobb között vannak!)

2012. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
39%

13:04 nagyon szép, hogy ennyit mentél a kutyádért, de amúgy ezt ki kérdezte?

Ha a kérdésre válaszolsz, akkor azzal semmi bajom. De mindenki tudja, és én is tapasztalom, hogy ez nem így van. Ha nagy betűkkel kiírja valaki, hogy csak fajtatiszta kutyát akar, akkor is tuti odaírja valaki, hogy menhelyi... Igenis válaszoljanak az emberek a kérdésre.

Ma már nem a menhelyi kutyákat nézik le. Sajnos ma már annak kell szégyelni magát aki mer pénz áldozni egy jó kutyára, mert arra vágyik, hisz az biztos sznob, gonosz stb...

2012. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nem nézi le őket senki. Azért ajánlják sokan a menhelyeket, mert több mint 1 millió gazdátlan kutya van csak Magyarországon, iszonyatos a túlszaporulat. Fölösleges a tenyésztőknek/szaporítóknak több kutyát "kreálni", ha egyszer a gazdátlan kutyák között vannak fajtatiszták is. Mindenféle kutyust lehet találni egy menhelyen, kölyköt, időset, kicsit, nagyot, stb...Én már láttam olyat is, hogy egy tenyésztő leadta egy menhelyen azokat a kutyáit, amik már nem hoztak neki több hasznot. Sajnos ez azonban sosem fog változni. Félreértés ne essék, nem leszólni akarom a tisztességes tenyésztőket, ezek egyszerűen tények. Én nem tudnék megvenni egy kutyust, amikor tudom, hogy egy menhelyen több mint 100 kutya vár gazdira, ráadásul többnek közülük soha nem is lesz már gazdája...viszont amikor megmentesz egy ilyen kutyát az valami csodálatos érzés.
2012. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
41%

Hiába mondod, hogy vannak rossz tenyésztők mert azok egyszerűen nem tenyésztők és ilyen egyszerű. Nem tudom miért sajnálod a fajtatiszta kutyáktól a gazdát amikor nem ezek az emberek gyártják a kutyákat és ártanak nekik. Ha én nem tarthatnék xy fajtát akkor semmilyen kutyám sem lenne, úgyhogy velem biztos nem járna jól a menhely és ezzel még sok ember van így.

Ilyen alapon menj le az utcára és vedd el/menj hozzá az első csöveshez, hisz szegény segítségre szorul és mi persze minden embert szeretünk. Csúnya dolog a pénzes szexi pasira/csajra hajtani amikor ott a sok segítségre szoruló. Az nem baj, ha nem olyanra vágysz. Hisz minden ember csodálatos tud lenni :):) Ja hogy azok emberek, nem kutyák? Végülis igazad van, én jobban szeretem a kutyám mint egy pasit. Ezért is választom még körültekintőbben. Úgyhogy azokat piszkáljátok végre akik a problémát okozzák, ne a normális embereket.

2012. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!