Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat az...

Miért nézik le azokat az embereket, akik menhelyes kutyák helyett kiskutyát vesznek?

Figyelt kérdés
Nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől vett kiskutyáról van szó.
2012. márc. 25. 17:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sajnos vannak rosszabb menhelyek (sokan "álmenhelyeket" működtetnek ami után begyűjtik az adományokat az állatok meg épphogy éhen nem halnak.), és vannak a gyepik, ami ha lehet, még rosszabb...


De van az olyan menhely, mint például a Noé, ahol nagyon komolyan gondolják, amit csinálnak, gazdasági udvar, macskakifutó, folyamatos bővítési programok, rengeteg önkéntes, akik amikor csak tudnak foglalkoznak a kutyákkal - nevelik, sétáltatják őket, ráadásul sokan ideigleneseznek, tehát a kutya hiába Noés, nem a menhelyen van, hanem egy családnál, ideiglenesként, amíg gazdára nem talál...


Nem beszélve arról, hogy hány "ürügy" rendezvényt szerveznek - nem csak Noésok -, hogy örökbefogadási napokat tarthassanak.

és ha tudnád, micsoda előkészületek vannak ilyenkor!


Mindenki a saját szakállára süt-főz, az állatokat önkéntes kozmetikusok próbálják még szebbé varázsolni,...



És nincs ám állami támogatás, teljesen önfenntartóak.


Én az olyan esetekben, amikor nem konkrét fajtára kérdez rá az illető vagy nem kikötés a fajtatisztaság, mindig a Noé honlapjára irányítom őket.

2012. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%

Ja nagyon rendesek. Amikor mi mentünk közölték, hogy 'azt a kutyát nehogy megfogjuk, mert harap'. Na kösz. Milyen jogon raknak harapós állatokat a látogatók elé, akik között lehetnek kisgyerekek is meg minden? Ráadásul egész véletlenül csak akkor jutott eszükbe közölni amikor már jóideje ott mászkáltunk. Puszta szerencse, hogy addig épp senki nem nyúlt ahhoz a kutyához.

Az is nevetséges amit a facebookon rendeznek. Én is sajnálom az állatokat, de minden egyes felkoncolt, lelőtt, kidobott kutya/macska mellé odaírni, hogy milyen módokon végeznék ki a tettest elég nagy butaság. Ezzel csak lesüllyednek az ő szintjükre és még csak nem is történik tőle semmi.

2012. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom a Noé helyileg hol van.
2012. márc. 27. 15:31
 34/35 anonim ***** válasza:

Mind a két táborban elég sok ember van aki túlzásokba tud esni. Bár nekem a kedvencem az, aki azt mondja, hogy kutyáért ő aztán nem fizet, de elvárja, hogy azért az 5-10ezer Ft-ért, ami az első oltások árát fedezné TK-es jó vérvonalú kutyát kapjon...

A NOÉval nekem személy szerint szintén nincs jó tapasztalatom (de van 1-2ismerősöm akinek igen). Én csak akkor irányítok hozzájuk valakit, ha olyan fajta kutyát keres, aminek a fajtamentős részlege náluk van, különben inkább másik menhelyet ajánlok, amelyikkel nekem és minden további ismerősömnek is csak pozitív élménye/tapasztalata van/volt.

2012. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Még mindig a 19. vagyok és most írok ide utoljára. Kedves 20-as! Senki nem mondta, hogy rosszat tettél, vagy hogy kidobnád a kutyád, ha félszemű lenne! Eléggé paranoiás vagy, vagy nem tudsz olvasni a sorok között...senki nem írt ilyeneket. Nem kérte senki, hogy magyarázkodj, saját magadtól kezdtél el, nem kényszerített rá senki. Azt, hogy példának felhoztam a saját kutyámat és mondtam róla pár dolgot, sajnálom, hogy ennyire felzaklatott. Nem tudom miért kell mindent magadra venni...Ami pedig ezt a tenyésztős dolgot illeti, értem mire gondolsz a morális dolgokkal kapcsolatban, lehet, hogy igazad van. De ha valamelyik "hivatalos tenyésztő" olyat tesz, ami nem felel meg a "morális dolgoknak", akkor arra azt mondjuk, hogy nem tenyésztő és ennyi??! Ezt írtad: "Hiába mondod, hogy vannak rossz tenyésztők mert azok egyszerűen nem tenyésztők és ilyen egyszerű." Lehet, hogy Te ezeket a köcsögöket nem nevezed tenyésztőknek, de attól még hivatalosan azok, adhatnak el kutyát stb....nem biztos, hogy mindenki ki tudja szúrni az ilyeneket, ha kutyát szeretne vásárolni. De mindegy, részemről ennyi, nem vagyunk egy véleményen, nem is leszünk, van ilyen. Nem azért írtam ide, hogy veszekedjek. Feltettek egy kérdést, amire válaszoltam. Tetszik - nem tetszik, ez van. Nem kell egyet érteni.
2012. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!