Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek azugy megfelelő...

Szerintetek azugy megfelelő hogy vettem egy 3 honapos rotit és vettem neki egy 10 kilos pedigree junior tapot. De utána amikor 6 honapos lessz rendelek neki josera tápot. Szerintetek ez igy jó?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább fordítva kellene...

A Pedigree az egyik legvacakabb kutyatáp...

Én inkább odaadnám azt menhelynek vagy mittudomén, de nagytestű kutyáknál pláne az első 1 évben nagyon érdemes odafigyelni, mit kap enni.

2012. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem!a pedigree az sz@r tap.

Egy 3 honaposnak inkabb most vegyel joserat vagy mas premium tapot.kesobb amikor felnol,at lehet valtani olcsobra.de ezt csak kb egy eves koranal a legjobb

2012. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Pont hogy most kellene minél jobb tápot kapnia, hiszen most van növésben, fejlődik, és ilyenkor nagyon fontos, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon.
2012. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor eteted szarral, mikor a leginkább szüksége lenne a tápanyagokra?
2012. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miért annyira szar a pedigree?
2012. márc. 25. 21:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
egy premium tap olyan anyagokat tartalmaz amelyeknek szuksege van a kutya szervezetenek.a pedigree pedig csak reklam cikk.tele hulyesegeggel.kerdezd meg az allatorvosod,o sem fogja tuti ajanlani azt a sz@rt
2012. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont amíg kicsi, addig kellene a jobb minőségűt kapnia, főleg hogy roti és kényesek az ízületei. Miért nem előbb kérdezel, aztán költekezel?

A pedigré meg azért sz*r, mert egyrészt szemétből van, alig van benne hús, másrészt rettenetes a felszívódása, iszonyat mennyiséget kell megennie a kutyának, hogy hozzájusson a szükséges tápanyaghoz, ezzel megterheli a komplett emésztőrendszerét, sokat és büdöset fog kakálni. És még egyszer mondom, a szükséges tápanyagok alatt nem az optimálisat értem, hanem az életbenmaradáshoz szükségeset. De a kölyökkori táplálás baromi fontos, kb. az alapozza meg, hogy 5 évesen lesz ízületes a kutyád vagy 10. Több évnyi marha drága gyógyszer árát spórolhatod meg most, ha veszel neki egy legalább középkategóriás tápot.

2012. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egyik legrosszabb táp (nem vicc).

Max 4százalék hústartalom, rengeteg ízfokozó, tartósítószer, színezőanyag. Ráadásul amennyibe ezek kerülnek, annyiból lehet kapni középkategóriás tápot, aminek legalább 15-20%-a hús és nincs telenyomva mindenféle mesterséges anyagokkal.

Mindezeken felül nagyon drága, sokkal többe kerül, mint az általad említett josera, ami tökéletesen meg is felelne neki akár egész életében. (kiváncsiságból már kiszámoltam)

Itt van egy táblázat, hogy mennyibe kerül bizonyos tápokkal egy felnőtt kutya etetése:

[link]

Ha jól megnézed pedigreevel átlagosan 2x annyiba, mint a joserával. És minőségileg ég és föld a kettő.

Tedd félre azt a pedigreet, add el akinek kell, adományozd menhelynek, és legalább amíg fejlődésben van a kutya addig adj neki normális tápot, ha már utána nem is adnál.

2012. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
A tenyésztő nem látott el etetési tanácsokkal?....jah, hogy nem is tenyésztőtől van...
2012. márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De tenyésztotol vettem ő csak annyit.mondott h rendeljek neki josera economyt és én meg gondoltam meg junior így vettem neki egy pedigree juniort de ahogy hallotom most a komikbol szart sem ér.
2012. márc. 26. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!