Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kölyök kutya (4 és 2 hó)...

Két kölyök kutya (4 és 2 hó) összeszoktatása mennyire körülményes?

Figyelt kérdés
Van egy labradorunk, aki ápr elején lesz 4 hónapos. Már nagyon jól megy a szobatisztaság, meg van fegyelmezve, hallgat ránk, nem ugrál, nem harap, szoval szerintem nagyon jól haladunk a nevelésében. Ma érkezik mellé egy 10 hetes Németjuhász, mindkettő szuka. Kérdésem, hogy érdemes-e érkezése előtt mondjuk elvinni a Labit sétálni, hogy legalább nyugisan megismerkedhessen a kicsi az új családdal, vagy hagyjuk a Labit is itthon addig?
2012. márc. 26. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan enged össze őket ... kölykök, nem fogják bántani egymást
2012. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ettől félek, a labrador még felnőttként sem agresszív, pláne az enyém, hanem hogy nem fog tudni tőle megismerkedni nyugodt körülmények között a kicsi, mert a labi folyton ott fog sürögni.... jó később is ott lesz az igaz, csak gondoltam mikor megérkezik, akkor legalább az első fél órában ne zavarjon...
2012. márc. 26. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem körülményes, örülni fognak egymásnak!

És sokkal jobb, ha már ott van a régi kutya is, vele fedezheti fel a lakást.

2012. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan hadd ot.jobb lesz ugy ha otthon van amikor megerkezik az uj joveveny,mint elmegy otthonrol es amikor haza er mar elfoglaltak a helyet.nem lesz semmi gond.
2012. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Azt szokták tanácsolni, hogy semleges helyen találkozzanak először.

És valóban az sem baj, ha a labit előtte kicsit lefárasztod.

Bár nem hiszem, hogy ellenségesen viselkedne a kicsivel szemben, de simán lehet, hogy féltékenykedni fog a kicsire.


Amúgy nálam 2 hónap különbség volt a két szukám közt, a kisebb néha kicsit méregzsákként játszott, de amúgy imádják egymást...

addig sem volt gáz, amíg ivarosak voltak...


A tuti az, hogy vidd el sétálni a labit, másik családtag érkezzen az njvel, játszanak egy jót a réten és együtt hazamentek.:)

2012. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bozsikrisz ***** válasza:
Én is házon kívül mutatnám be őket egymásnak. De jó lenne olyan helyen, ahol nincs nagy forgalom, kutyák, emberek, mert a német juhász még elég fiatal, gondolom nincs meg az összes oltása.
2012. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem körülményes. Összeereszted őket, és összeszoktak, kész.
2012. márc. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valóban talán jobb lenne szabadban, viszont ma kapta a 3. oltását és ami nagyobb gond, hogy egyáltalán nem ismer még minket... így marad a lakás. Most agyilag lefárasztottam a Labit, aztán megyünk a kicsiért.
2012. márc. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!