Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök pulival kapcsolatban...

Kölyök pulival kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Itt maradt nálam egy 8 hetes puli(-tacskó talán) keverék kutya, most került hozzánk. Idáig a anyjával volt és játszott a többi kutyával, de itt nem tud. Sokat foglalkozunk vele, de szemmel láthatóan többre lenne szüksége így kölyökként. A kérdéseim az lenne, hogy

1. A puli mennyire tanulékony?

Úgy tudom intelligens fajta, az enyém is az, de mennyire tanítható?

2. Mikortól érdemes elkezdeni a taníttatást?

Azt tudom, hogy most csak játszani kell vele, mert elkalandozik a figyelme, megismeri a terepet stb., de nem játékosan mikortól tanítható?

3. Rendszeresen harapdálja az ujjam, és hiába csapok az orrára, persze nem durván, játéknak veszi, mit csináljak?

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2012. márc. 22. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Elég tanulékony fajta de hajlamos elég könnyen felejteni is olyan gyakorlatot ami nem az ínyére való. Jól taníthatók és könnyen de hamar megunja egy feladatot sokszor ismételtetsz el vele. Ilyenkor előjön a függetlenségeb és makacssága és nem hajlandó megcsinálni a feladatok. Minden jól végrehajtott feladatot jutalmazni kell.

2. Már most el el lehet kezdeni a tanítását. Minden kéen az alapdolgokat meg kell tanítani vele. Trükköket ne várj tőle, nem arra tenyésztették, hogy a gazdáját szórakoztassa munkakutya.

3. A Pulit következetesen kell nevelni. Ha harapdál "üss" az orrára és mond hogy NEM/FÚJ majd hagyd abba vele azt amit csinálsz. Ne figyelj rá. Majd ha lenyugodott megint lehet folytatni.


Ha bármi kérdésed van írj privátot szívesen válaszolok!


Üdv: Puli gazdi

2012. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pulikutyáim vannak, kettő, tehát tapasztalatból írok.

1. Nagyon tanulékony, bár erősen kell hogy érezze azt, hogy te vagy a falkavezér. Szeret inkább játékosan tanulni, nem olyan "katonásan".

2. Bogyó, a fiatalabb kutyám agility kutya, már 3 hónapos korától "cavalettire" vittem rá(bocsi, lovas vagyok, nem tudom, hogy ez Neked mond-e valamit :P ), most meg már megugorja a 150 cm-t dobbanóval. Nem játékosan scak akkor tudod tanítani, amikor minden ingerre csak akkor reagál, ha nem foglalkozol éppen vele. Nem azt mondom, hogy legyen tompa az ösztöne, csak ha Te azt mondod, hogy "Figyelj", akkor rád figyel, és nem másra. Nehéz megtanítani, de nálam mind a két kutyámnál ez volt a kulcsa a jó tréningnek.

3. NE csapj rá olyankor, amikor játékos a kedve, harapha is - játékból - mint már írtad. Inkább valami csattanósabb figyelemfelkeltő szavat használj. Szerintem egy idővel kinövi, de jobb az elővigyázatosság.

Remélem, hogy tudtam segíteni :)

2012. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak pulijaim. Az ujjharapdálásról le kell szoktatni, mert ez a rossz szokása később is megmarad, mivel a puli terelőkutya, úgy terel, hogy ha nem fogad szót neki a terelendő (ez esetben akár te is lehetsz), akkor belecsíp, azaz fogheggyel megcsípi (nem olyan durva, mint ha rendesen harapna, de azért elég kellemetlen tud lenni). Ezt teljesen le kell tiltani még most. Tényleg nagyon okos kutyák, de nagyon makacsok is egyben, vigyázz, mert simán átvernek :D
2012. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szörnyű mennyi hozzá nem értő ember, eszed ágába ne jusson megütni mert játék közben harapdál. Ha ismernétek a kutya faj jellemzőit tudnátok h minden kölyők kutya csinálja a tejfogak miatt
2013. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!