Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaki köztetek aki tápot...

Van valaki köztetek aki tápot szeretne váltani és tenyésztő? Persze érdekelne nem tenyésztők véleményei is. Kipróbálnátok egy teljesen új tápot 72-80% közötti friss hústartalommal?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen magas hústartalma van a tápnak akkor igen kipróbálnám persze ha megfizethető áron van.


Nem vagyok tenyésztő.

2012. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok


És ha nem tartalmaz tartósítót meg stb... akkor igen, kipróbálnám.

2012. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok tenyésztő, de mindent kipróbálok, ami jó. Már csak azért is, mert 3 olyan kutyám van, akik csak a szemét tápot eszik meg. Múlt héten kaptunk Royal Cannin mintát, meg sem szagolták :( Pedig örülnék neki, ha valami normálisat ennének, mert jelenleg főzéssel egészítem ki a tápot, hogy megfelelő legyen.
2012. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tenyésztő, de a 72-80% közti friss hús az dehidratáltban mennyi? Csak mert sok már középkategóriás tápnak 30% körüli a szárított hústartalma, ami friss húsban kb ugyanez. (na nem kukacoskodni akarok, de ez is egyfajta marketingfogás). De ha a teljes összetétele és az ár/érték aránya is szimpatikusabb, mint amivel etetek akkor kipróbálnám, sőt még ajánlanám is másnak kipróbálásra.
2012. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

- 72-80 % friss húsból, zöldségekből és gyümölcsökből készült eledel. Nem tartalmaz mesterséges színezéket, ízfokozókat, tartósítószert, GMO-t.


Összetevők: Csirkehús, főtt rizs, bárányhús, finomra őrölt kukorica, főtt halhús, szárított cukorrépapép, csirkezsír, élesztő, egész tojás, lenmag, búzacsíra, burgonyapehely, baromfimáj, tej, joghurt, növényi olaj, sárgarépa, halolaj, paradicsom, almapép, rozmaring, körömvirág, csalán, zöld tea kivonat, szőlőkivonat, yucca shidigera, kondroitin, glükozamin, kálcium-hidrogén-foszfát monohidrát, kálcium karbonát, nátrium-klorid, Vitaminok: A, D3, E (alfatocoferol), K3, B1, B2, B6, B9, B12, biotin, niacin (B3), pantoténsav (B5), Kolin-klorid, vas-szulfát monohidrát, mangán-oxid, cink kelát, copper, kálium-jodid, nátrium-szelenit


Tápmintát tudok küldeni, de nem ingyen, mert azzal sajnos már megjártam. Sokan vannak akik igényeltek, mert ingyen volt, aztán utána eltűntek. Teszteltük család válogatós kutyáin és ismerősök körében. Mindenhol bevált.


Ha érdekel valakit kereshettek priviben is szívesen válaszolok mindenkinek.

2012. márc. 26. 19:45
 6/10 A kérdező kommentje:
A 4. személynek küldöm, 30-45% közötti a szárított. Azért írtam a frisset, mert az Acana és a nagy cégek is ezzel kampányolnak. Legyen összehasonlítási alap ezáltal. Jogos volt a kérdés :)
2012. márc. 26. 19:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Oké, rájöttem h a Puffins tápról van szó.


Igazából az ár/érték aránya már nem olyan jó. Egy kilós kiszerelés (kipróbálni bőven jó) 1205 Ft, viszont az etetési útmutató szerint a kutyának 34-42 dkg-ot kéne adni egy nap. Magyarul nincs meg belőle 3 nap. Ezen az áron ez nem túl jó arány. Legalábbis szerintem. A főzés még mindig olcsóbbra jön ki.

2012. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Little Red. Minden kutya más és más. Az etetési útmutató az is csak 1 kb-i mennyiség. Ha megnézed a nagyobb cégek tápjait (Pl. Acana) láthatod, hogy a 30 kg körüli kutyáknak ugyanekkora mennyiségű eledelre van szüksége. Korábban 2 kutyám evett Acana-t most már csak az egyik eszi amíg a zacskó kitart. Amíg mind a ketten kapták akkor is az egyik 20 dkg-ot kapott a másik 45-öt és aki a kevesebbet kapta igencsak 36 kg felett jár. Hozzáteszem két német juhász kutyusról van szó. A főzés az tény, hogy a legolcsóbb megoldás. Nem erőltetem, de azért a véleményemet leírtam :)
2012. márc. 26. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Ár/érték arányban nekem nem érné meg, de a happy dog ellen egy jó marketingessel sikeresen indulhatna (rengetegen etetnek vele, rosszabb az összetétele és árban kb ugyanaz).

2012. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az meg csak duma hogy nem tartalmaz GMO-t esetleg szuper marketing fogás mert a csirkét meg a halat is mind GMO-s takarmánnyal etetik, mert az tényleg megfizethetetlen lenne ha nem azt kapnák.
2012. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!