Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjátok, hogy a kutyám nem...

Mondjátok, hogy a kutyám nem epilepszia gyanús (? )

Figyelt kérdés
A kutyámmal már többször történt olyan, hogy dobáltam neki a botot a vízbe is, és felmászik a fára ami velem egy magasságban van egy vastag vízszintes fatörzs, és azt látom, hogy ez egész kutya görcsben van. A fadarabot nem tudom kivenni a szájából úgy szorítja, nem mozdul, remeg. Ha elindulok sétál ugyan úgy de ha megáll látszik rajta, hogy remeg. Ha lefektetem, nem tudom kinyújtani a kutyát mert tiszta görcsben van és rettentően remeg és nyüszög. Apa azt mondja, hogy csak ideges mert belehevül a játékba de szerintem ennél többről van szó. Szerintetek?

2012. márc. 26. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha epilepsziás lenne észrevettétek volna, persze ezek lehetnek jelek, de a remegés és a merevség szerintem nem feltétlenül az epilepszia jele.

de tuti hogy valami idegrendszeri probléma. ha nagyon súlyos szerintem inkább állatorvost kérdezzetek meg.

2012. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Éppen azért írtam mert az összes tünete az epilepsziának a kutyáknál. Főleg a remegés és a nyüszögés a görcsös állapot, minden. Csak miért pont sétálások közben? Otthon sose remeg.
2012. márc. 26. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet mert több az inger és az váltja ki belőle... ezt ki kell vizsgáltatni
2012. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. :)

nekünk a kutyánknak vannak ilyen furcsa rohamai, el is mentünk állatorvoshoz hogy nem-e epilepszia (hálistennek nem az volt). tőlünk rögtön azt kérdezte a doki, hogy nem e szokta sokszor a semmit nyalni, esetleg rázogatni a fejét. azt mondta ez az egyik legjellemzőbb jele, ha ez nincs, akkor nagy valószínűséggel nem epilepszia.

a komolyabb persze a rángatózás, szájhabzás, stb., amiből egyből észrevehető hogy epilepsziás.


amúgy ha otthon nem csinálja, lehet tényleg az ingerek miatt csinálhatja. vagy neadjisten most alakul ki benne. így látatlanban nehéz megmondani, remélem azért segítettem. de tényleg az állatorvos tud 100%ot mondani, mi is azt hittük hogy a kutyusunk epilepsziás, rá rendesen rohamok jöttek, nem kapott levegőt, lemerevedett, fulladozott, ködös lett a szeme, és rögtön mindenki azt mondta epilepsziás, de az állatorvos mondta hogy a légcsövével van valami, és ezt gyógyszerrel helyre is tudtuk tenni, bár még most is néha rájön. szóval, mi "hétköznapi emberek" (:D) csak tippelgetni tudunk.

2012. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem neki csak ezek a tünetek vannak amit leírtam. De majd megnézem legközelebb jobban. Főleg akkor szokott előjönni amikor a vízbe dobálom a fát. Utána teljesen görcsbe jön, nem mozdul mint aki agyonszidtak és már remeg a félelemtől-
2012. márc. 26. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknak is epilepsziás rohamai voltak. Ő is remegéssel kezdte. Eleinte csak néha csinálta, később egyre gyakrabban. Sokszor úgy csinált dolgokat, hogy látszólag nem észlelte a külvilágot, nem reagált ha beszéltünk hozzá, vagy simogattuk. Pár perc múlva pedig újra a régi volt, mintha mi sem történt volna. Néha ilyenkor percekig csak ment a kertben körbe-körbe, csorgott a nyála, aztán akár két napig megint újra a régi volt, játékos, jókedvű. 14 éves volt már, és nagy fájdalmai is voltak a végén, úgyhogy amikor a rohamai nagyon durvák lettek, elaltatta az állatorvos szegényt. A súlyos rohamok azt jelentették, hogy hirtelen összeesett, az egész teste görcsbe rándult, iszonyatosan nyüszített, és rángatózott. Nem használt semmi sajnos. Megpróbáltunk mindent, reménykedtünk benne, hogy még lehet pár boldog éve, de végül az egyetlen megoldás az altatás volt, annyira szenvedett.

A kérdésedre: amit leírtál lehet epilepszia is, de egy orvos többet tudna segíteni, meg gondolom vannak olyan vizsgálatok, amikből egyből megállapíthatja, még a korai stádiumban is. Szerintem a legjobb lenne, ha beszélnétek eggyel.


Itt egy nagyon jó oldal, online állatorvosi tanácsadás.

Nézd át a kérdéseket, vagy tegyél fel te egyet: [link]


Itt pedig videókat találsz epilepsziás kutyákról, amik megkönnyíthetik a betegség beazonosítását: [link]

2012. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úristen már! :( Néhány kutyától olyan sírhatnékom volt! :'(

Nem ő nem ilyen. Ő mozog meg ugrál csak remeg egész testében de ha magamhoz hívom akkor az egész teste egy nagy görcs, olyankor mindig az oldalára fektetem kihúzom nagy nehezen a szájából a botot és elkezdem simogatni majd lassanként elcsendesedik, és megnyugszik. Szerintem a bot az oka, mert utána már megnyugszik.

2012. márc. 27. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!