Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia szerű/epilepsziás...

TomMunk kérdése:

Epilepszia szerű/epilepsziás rohamai vannak a kutyámnak. Pontosabban alul írok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy ilyen epilepszia szerű rohamokat kezdett produkálni. Az egyik szeme fel-, a másik leakad, rángatózik, öntudatlan, és erősen liheg. Kb.: 1-2 perc után magához tér, zavarodott, néha morog. Utána a nőstény kutyánkat kergeti, aki játéknak fogja fel, a Bordeaux-i pedig meg akarja... Értitek. Ezután lenyugodott, majd kicsit késöb egy újabb rohama lett, nagyjából 6-7 órával késöbb. Tudnátok segíteni, hogy ez mitől van, esetleg, hogy mit lehet tenni? A válaszokat várom, és előre is köszönöm.
2012. márc. 18. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit kell tenni? Elvinni dokihoz!
2012. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

elvinni orvoshoz?? vannak epilepsziás központok: [link] itt szakszerűen tudnak segíteni.

A rohamok nagy % ban okozzák egyéb tényezők igazi, öröklött epilepszia viszonylag ritka... vidd el orvoshoz és ők kivizsgálják és adnak gyógyszert

2012. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a baja, az egyik kuvaszomnak. Gyenge fokú epilepszia. Többi kuvaszom nem érti ilyenkor, hogy miért remeg, liheg, nyáladzik a másik. Neki szerencsére nagyon ritkán jelentkezik. De az orvosotokkal beszélj mindenképpen!
2012. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
orvos nem jutott eszedbe?
2012. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én imádott német juhászomnak is volt ilyen problémája.

A helyi állatorvos adott neki epilepszia gyógyszert, semmit nem használt. Kb.fél év múlva halt meg. Kiderült semmi köze az epilepsziához, májdaganata volt, az epilepszia tüneteket a máj produkálta, mint mérgezéses tünet, mert nem tudta kiválasztani a méreganyagot.

MINDENKÉPPEN nézettesd meg a máját, ultrahanggal vagy MRI vizsgálattal, de gyorsan!!Persze csak akkor ha nem bizonyított az epilepszia.Sok kitartást, és türelmet, és egy -egy rohamnál ha éppen mellette vagy, akkor nyugtatgasd, simogasd a mellkasát, az én kutyámnak szemmel láthatóan jól esett.

2012. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

sok orvos ráfog minden rohamot az epilepsziára.. pedig sok epilepszia szerű tünet másra utal... ezért kell epilepszia centrumba menni és első körben vérvétel, kivizsgálás majd jöhet az EEG és akkor lehet azt mondani, hogy epilepszia.

Sok szervi betegség, fertőzés, baktérium, érzelmi hatások okozhatnak rohamokat, ezek nem epilepsziás rohamok csak hasonlítanak

2012. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A mi kutyánknak is gyenge fokú epilepsziája van, a doki annak idején írt fel neki nyugtatót.. hát szerintem az nem megoldás hogy benyugtatózzuk a kutyát, főleg hogy gyakorlatilag teljesen megváltozott a gyógyszer szedése alatt.

Mi próba szerencse alapon elkezdtünk neki komplex nagyadagú B vitamin tablettát adni, és ez megoldotta a problémát. Bár a kutyánknak tényleg elég gyenge rohamai voltak (kicsit kimered a szeme, hirtelen lefekszik, kis mértékű görcsbe rándulnak a végtagjai, és kicsit remeg, nyála nem mindig folyik, nem feltűnő a roham eszméletét sem veszti el csak látszik hogy nem tud reagálni)és utána 1-2 napig levert.

2012. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ. AZ ELSŐ KOMMENTELŐNEK MEG ÜZENEM, HOGY EBBEN TAPASZTALT EMBEREKET AKARTAM ELÖSSZÖR MEGHALLGATNI, MERT HOSSZÚHÉTVÉGÉN NEM JÖTT KI A DOKI, AUTÓNK NINCS, A KUTYA 80 KILÓS, SÉTÁLTATNI PEDIG GYEREK KORA ÓTA NEM TUDJUK, PEDIG MINDENFÉLE MÓDSZERREL PRÓBÁLTUK A NYAKÖRVHÖZ SZOKTATNI. azért tettem fel a kérdést, mert én is nagyon aggódtam érte, és többet szerettem volna érte tenni, mint hogy ölbetett kézzel várom a hétfőt.
2012. márc. 19. 16:23
 9/11 anonim válasza:
Én labradoromnak is ugyanez a baja. Ez sajnos gyógyíthatatlan. Neki ritkán jelentkezik szerencsére. Sajnos ezt meg kell várni amíg elmúlik a roham és utána a kutya ugyanúgy viselkedik. Azt olvastam, hogyha sűrű rohamai vannak akkor kell gyógyszeres kezelés. Én labradoromnál először 1-2 éves korában tapasztaltuk vagyis a szülei amikor elvitték túrázni és egy német juhász elkezdett rá ugatni, Marci megijedt, fennakadtak a szemei, nyáladzott és pár perc múlva magához tért. Utána később jött elő a roham jóval később. Legutóbb meg egy hete. Akkor láttam először ilyet és eléggé megijesztett. Pár perc múlva magához tért majd rohant ki mert hasmarsa lett. Utána meg ugyanúgy vitte a labdáját, játszott. Aztán nem tudhatjuk hányszor volt ilyen rohama mert ugye mi sem vagyunk itthol minden nap, meg van, hogy elmegyünk több napra. Sajnos ez egy idegrendszeri zavar és gyógyíthatatlan :-(
2012. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, és a gyors segítséget :D. Két napon belül volt 5 rohama, de az óta 2 hét telt el, és már csak napi negyed tablettát kell szednie, és egy rohama sem volt azóta. Úgy látszik, hogy valami más, mondjuk mérgezés, vagy ilyesmi válthatta ki, ezt az bizonyíthatja legjobban, hogy 1-2 csontot találtunk az udvarban, amit nem adunk nekik, mert a nagyobb kutya gyomra nem bírja :/
2012. ápr. 6. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!