Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg?

Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék nevelésre. Az udvaron van egy idősebb kutyával(10 éves körüli Godlen retriever) és a kicsi nem sokára egy éves lesz (Beagle) Mindkettő kan. Jól megvannak többnyire, de a kicsi még nagyon játékos és sokszor nyaggatja a nagyobb kutyát, aki nem bántja, de nem igazán bír vele. Szófogadó, mert ha parancsolom neki leül és lefekszik, de pl. ha magamhoz hívom nem jön oda, vagy azt hiszi játszok vele. Szétrágja a műanyagvirágcserepeket is és mindent, amit talál az udvaron. Hiába van játéka mást rág. Muszáj lenne leszoktatnom, mert különben nem maradhat... :( Eddig azt csináltuk, ha szétrágott valamit, bezártuk, de akkor meg egyfolytában sír.
2012. márc. 27. 14:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit kifelejtettem, hogy arra is szeretnék pár tppet, hogyan tanítsam meg neki, hogy ne piszkálja annyit a másik kutyát?
2012. márc. 27. 14:48
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

"Szófogadó, mert ha parancsolom neki leül és lefekszik, de pl. ha magamhoz hívom nem jön oda, vagy azt hiszi játszok vele."


Sajnos szembesülnöd kell a ténnyel, hogy a kutyád NEM szófogadó.

A beagle egy olyan fajta, ami sok foglalkozást igényel, mert különben nem kötődik annyira a gazdájához, hogy az együttélésetek könnyebb legyen.

A kutya azért rombol mert fizikailag és SZELLEMILEG nincs lefárasztva. Csak ki van lökve az udvarra, hogy játsszon magában, vagy foglalkozol is vele? Itt például legelső sorban a sétáltatásra gondolok. Milyen gyakran mentek sétálni? Engedelmességi feladatok? Egyéb feladatok, amik a szellemi energiáit lekötik?

Arról amiről most kérdezel egész könyveket írnak, szóval nem hiszem, hogy ha kapsz is tanácsot, az sok mindenben előrébb vinne. A legjobb az lenne neked is meg a kutyádnak is, ha elmennétek kutyaiskolába. Ott megtanítanának, hogyan kezeld a kutyádat.

Nagyon sok mindent tudnék még írni, de nem hiszem, hogy ezt "távoktatásban" meg lehet érteni. Ahhoz, hogy változzon a kutyád elsősorban neked kell változtatni, és abból fog következni a kutyád változása. Biztos vagy benne, hogy képes vagy ekkora változásra? Mindenre képes lennél a kutyádért, hogy neki jobb legyen az élete?

2012. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs "kilökve" az udvarra és rendszeresen sétáltatom. Nem kritikákat kértem, hanem segítséget, tippeket, hogyan tehetném jobbá a dolgokat, de azért köszönöm a választ.
2012. márc. 27. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kritizáltam, kérdeztem. :)


Az a baj, hogy ez egy komplexebb dolog, a problémák amiket jeleztél megoldódnának, ha magával a gyökérproblémával foglalkoztok. Ebben leginkább egy szakértő tud segíteni, ehhez kevés a gyakori kérdések.

De te tudod, én csak segíteni próbáltam.

2012. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálkozok egy szakértővel.
2012. márc. 27. 15:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt is elolvashatod, én is ezt olvasom, érdekes. :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod? Mennyit tanítod? Mennyire vagy elszánt a probléma megoldásában? Van rá napi 3 órád úgy, hogy lehet hogy fél évbe is bele telik, mire látszik valami eredmény, és innentől a kutya élete végéig rá kell szánnod ezt az időt? Készülj fel vele egy alap engedelmességi vizsgára, és már az alatt jobban megismered őt!
2012. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Unatkozik, nincs kellően lefárasztva.

Az idősebb kutya meg úgyis jelzi neki, hogy meddig mehet el. Azt Te nem tudod, egy kutyának megtanítani, hogy mennyit játszhat a másikkal

2012. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!