Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos havanese...

Van egy 2 hónapos havanese kiskutyám, hogy neveljem szobatisztaságra vagy még ilyenkor túlzás tanítani?

Figyelt kérdés
Mindig a szőnyegre pisil és zavaró utána minden perceben takarítani segítsetek.

2012. márc. 26. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2-3 óránként vidd le sétálni, valamint evés, ivás, játék, alvás után. Addig ne vidd fel, amíg nem végezte el a dolgát. Nálam bevált. Sőt én ha rajtakaptam, akkor felkaptam és levittem, ha pedig lent pisilt vagy kakilt, akkor nagyon, de tényleg nagyon dicsérd meg. Nekünk 2 hét alatt rájött, hogy mit akarok, de még sokáig voltak balesetek. Most 5 és fél hónapos (szintén havanese) és 3 hete nem pisilt be!:))
2012. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem túlzás tanítani, épp ideje elkezdeni MINDENT megtanítani neki.
2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönös és ha van neki saját alma?
2012. márc. 26. 14:21
 4/13 anonim ***** válasza:

Az alom felejtős, akkor soha nem fogja megtanulni, hogy kint végezze a dolgát.

ahogy az első írta, gyakran vidd le, és iszonyatosan dicsérd meg (akár jutalomfalatot is adhatsz neki), ha jó helyre végezte a dolgát.


Ha bepiszkít, ne szidd le, ne nyomd az orrát a pisibe meg ilyen állatságok, csak csendben takarítsd fel.


De fontos, hogy ezután is viszonylag rendszeres legyen a pisiszünet...

Amíg kicsi, gyakrabban kell ürítenie.

2012. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi csak még nagyon pisi és van kint egy nagy kutya is de a kutyapelenka meg lehtetlen most neki.
2012. márc. 26. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:

És a nagykutya miért baj? Nem a tietek és agresszív? vagy mi?:)


Kutyapelenkát meg aztán végképp ne!!!

Egy nagycsoportos gyerekre sem adunk pelenkát.


Szobatisztaság.

Egy lakásban tartott kutyánál ezt nem lehet megkerülni.


Az alom meg macskáknak való, nem kutyáknak.

Egy kutya, ha nem muszáj, nem piszkít a saját környékére...

Ő is jobban örülne, ha kint végezhetné a dolgát.

2012. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha van kint egy nagy kutya, akkor vidd máshova. Élete során sos-sok nagy kutyával fog találkozni remélhetőleg, az is a szocializáció része, hogy megtanulja, hogyan kell vele kommunikálni, barátkozni velük előbb-utóbb.
2012. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a kutyapelenkát nem a kutyára szokták tenni,hanem a földre vagy tévedek?
2012. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem is havanese kiskutyám van de nem vált be nála sem a pellus de kipróbáltuk már az erre kifejlesztett cseppet ami ösztönzi h odapisiljen de ez se vált be

Naponta sokszor sétáltattam és így szobatisztalett mert bent nem kellett neki

2012. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a védőoltásai mind rendben vannak, akkor teheted le földes helyre a kutyust. Ez egy kistestű fajta, ezért többek között a koronavírus /amit cicától is kaphat/ veszélyes lehet rá. Hat hónapos kortól van meg az értelme a bébi kutyusnak, hogy megérti mit szeretnél tőle. Ez a kor felel meg egy tíz hónapos gyermek értelmi szintjének. Addig az ösztönére lehet hagyatkozni. Újságpapír, pelenka jó szolgálatot tehet. Lehet ezeket erkélyre, vagy más tiszta helyre is elhelyezni. A pelenkának van feszítőkerete is, Fresnapf boltban kapod meg.
2012. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!